NE pro Plavební stupeň Děčín

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno NE pro Plavební stupeň Děčín


Nepřihlášený uživatel

#26

2012-03-15 11:15

Naprosto destruktivní opatření, které významně ovlivní unikátní společenstva reofilních druhů ryb na dolním Labi. Nevěřím, že se tímto zlepší situace lodních dopravců ani se neomezí kamionová doprava. Další zbytečný útok na státní kasu.
T. Randák

Nepřihlášený uživatel

#27 Re:

2012-03-15 11:29

200 kamionu??to je lod 190 metru dlouha a 20 siroka ne?


Nepřihlášený uživatel

#28

2012-03-15 12:22

Stát nemusí a hlavně nemá platit za nesmyslné a předražené lití betonu do Labe, a to nemluvíme o ochraně přírodního bohatsví.
Dodlinka

#29 Re:

2012-03-15 18:34

#14: - Co tou lodní dopravou chcete převážet? Dejme tomu že posílám něco do Hamburku. Naložím to v Plzni do kontejneru. Pak to odvezu kamionem k Labi do přístavu. Pak to přeložím na říční lodˇ. Pak čekám týden nebo dva než to dopluje do Hamburku. Tam to zase přeložím na kamion a ten to odveze k záoceánské lodi. A nebo mám logičtější možnost to ráno naložit do kontejneru na kamionu a večer to z kamionu přeložit na záoceánskou loď. Kterou možnost myslíte že zvolím? A nejen já? Tak co na těch lodích za ty utracené miliardy chcete vozit?

 


Nepřihlášený uživatel

#30 Re:

2012-03-15 20:32

#17: -

Jsem zvědav, co budete říkat, až nastane opravdové sucho a nebude čím zalévat a co pít. To najednou  budete i pro velké přehrady, že.


Nepřihlášený uživatel

#31 Re: Re:

2012-03-15 20:38

#14:  - Co tou lodní dopravou chcete převážet? Dejme tomu že posílám něco do Hamburku. Naložím to v Plzni do kontejneru. Pak to odvezu kamionem k Labi do přístavu. Pak to přeložím na říční lodˇ. Pak čekám týden nebo dva než to dopluje do Hamburku. Tam to zase přeložím na kamion a ten to odveze k záoceánské lodi. A nebo mám logičtější možnost to ráno naložit do kontejneru na kamionu a večer to z kamionu přeložit na záoceánskou loď. Kterou možnost myslíte že zvolím? A nejen já? Tak co na těch lodích za ty utracené miliardy chcete vozit?

Člověče vy jste demagog! Nebo pitomec? Chtěl bych vidět ten kamion, co za 12 hodin dojede z Plzně do Hamburku. A taky jste nejspíš chyběl ve škole na zeměpisu, protože jinak byste věděl, že Hamburk je mořský přístav, takže se překládá z lodi do lodi nebo na vlečku. Doporučuji trochu používat hlavu!


Nepřihlášený uživatel

#32 Re: Re:

2012-03-15 23:57

#29: Dodlinka - Re:

Lodní dopravou lze převážet cokoliv. A nevím nevím betonárka která potřebuje 8 tisíc tun písku měsíčně si radši nechá 1x týdně poslat jednu loď která přiveze 2 tisíce tun až k nim než X stovek kamionu, nevím co je pro vás ekologičtější a levnější varianta ale pro mě určitě jedna loď než sto kamionů na silnici :) na vodě se může náklad převážet jak chce a nikomu to nevadí, na silnici to pak vypadá tak jak to vypadá... furt samé nehody atd... a nehledě na to z toho dělate jak kdyby tady měli postavit přehradu jak Slapy :)) ... ma to být malá přehrada, žádná ohromná vodní stavba


Nepřihlášený uživatel

#33

2012-03-16 11:43

Kéž by byla šance tímto něco změnit. I tak se, ale nesmí proti špatným věcem přestat bojovat!!!

Nepřihlášený uživatel

#34 Re: Re: Re:

2012-03-16 13:01

#31: - Re: Re: Na ten kamion se můžete přijet podívat. Posílám ho z Plzně do Hamburku každý týden. Kontejnery se nepřekládají z říční lodi rovnou na záoceánskou loď. To nejde. Překládají se na nějakou vlečku nebo co. Každopádně každá manipulace navíc stojí čas a peníze.

 


Nepřihlášený uživatel

#35 Re: Re: Re:

2012-03-16 13:20

#32: - Re: Re: Pokud nestojí betonárka přímo na břehu řeky u přístavu, tak převážení písku lodí je nesmysl. Vlak nebo kamion přijde levněji.

 


Nepřihlášený uživatel

#36

2012-03-16 15:13

A jak to bylo kdysi? Lodě jezdily, řeka se bagrovala. Dnes už to nejde?

Pořád mi přijde, že zdůvodnění stavby toho jezu je chabé. Zdá se, že jde hlavně o to, aby byl postaven. Kdyby se hledala cesta, jak pomoci lodní dopravě, licitovalo by se těch možností víc.

Obávám se, že je to jak pravil jeden klasik: Chčijou nám na hlavy a už se to ani nepokoušejí vydávat za déšť.

Nepřihlášený uživatel

#37

2012-03-16 15:38

Jednoznačně odmítàm aby se ničila příroda pro neadekvátní důvody!!!!

Nepřihlášený uživatel

#38 Re: Re: Re: Re:

2012-03-16 16:20

#34: - Re: Re: Re:

Je vidět že toho moc nevíte. Můžete mi prosím vysvětlit proč nejde z říční lodi nakládat nebo vykládat na zámořskou loď? Jsem totiž z oboru a děláme to uplně normálně ;) tak sem zvědav co napíšete :) Jinak ten váš kamion je malinka hromádka v rohu nákladní lodi, která se už ani nevykládá :)))


Nepřihlášený uživatel

#39 Re: Re:

2012-03-16 16:27

#18: džigit - Re:

Nesmysl. asi nevíte že Loubí není jedinej přístav v naší republice, proč by loď vykládala v loubí? Pohodlně může dojet až do Lovosic do přistavu, ocať to mají kilometr na dálnici... to by se ulevilo kdyby po ústecké přestali jezdit ty žrouti nafty a brzdy provozu. Takže trochu selského rozumu potřebujete vy, zkuste trošku přemýšlet


Nepřihlášený uživatel

#40 Re:

2012-03-17 00:39

#1: -  

 


Nepřihlášený uživatel

#41

2012-03-17 00:42

železice je nevyužitá,kupní síla se zmenšuje,neničte Labe.

Nepřihlášený uživatel

#42 Re:

2012-03-17 11:57

#1: -

ale proč ne jez, jezy jsou krásné, máme jich u nás na řece několik, každý je trochu jiný a každý má tím pádem svoje kouzlo, chci jez, chci moc jezů, chci řeky plné jezů


Nepřihlášený uživatel

#43

2012-03-18 10:55

souhlasím s peticí


Nepřihlášený uživatel

#44

2012-03-18 13:18

Jsem pro zachování tahu lososa. Od doby pana Lišky se po zhruba 90ti letech, díky nezměrnému úsilí všech milovníků přírody, začíná dařit návrat krále ryb. A nyní vše, díky pár nenažrancům, půjde do kopru? To snad už ne!!!

Nepřihlášený uživatel

#45 Re:

2012-03-21 22:20

#5: - splavnost Labe je šílená.. lodě tu maj velký problém s málo vody a velkým proudem, jez to změní

Jez to zas tak nezmění.

M. Páleník

#46 Re: Re:

2012-03-21 22:21

#42: - Re: ale proč ne jez, jezy jsou krásné, máme jich u nás na řece několik, každý je trochu jiný a každý má tím pádem svoje kouzlo, chci jez, chci moc jezů, chci řeky plné jezů

Jenže každý jez je překážkou migrujícím živočichům - rybám, ale taky vydrám, bobrům atd. (Ryby většinou rybochod nenajdou.)

M. Páleník

#47 Re: Re:

2012-03-21 22:23

#29: Dodlinka - Re: Co tou lodní dopravou chcete převážet? Dejme tomu že posílám něco do Hamburku. Naložím to v Plzni do kontejneru. Pak to odvezu kamionem k Labi do přístavu. Pak to přeložím na říční lodˇ. Pak čekám týden nebo dva než to dopluje do Hamburku. Tam to zase přeložím na kamion a ten to odveze k záoceánské lodi. A nebo mám logičtější možnost to ráno naložit do kontejneru na kamionu a večer to z kamionu přeložit na záoceánskou loď. Kterou možnost myslíte že zvolím? A nejen já? Tak co na těch lodích za ty utracené miliardy chcete vozit?

Loďmi je co vozit - např. hromadné substráty. V Hamburku se to překládá z lodě do lodě. Nicméně lodní dopravě lze na Labi pomoci levněji a bez jezu. O tom to je.

M. Páleník

#48 Re: Re: Re:

2012-03-21 22:25

#32: - Re: Re: Lodní dopravou lze převážet cokoliv. A nevím nevím betonárka která potřebuje 8 tisíc tun písku měsíčně si radši nechá 1x týdně poslat jednu loď která přiveze 2 tisíce tun až k nim než X stovek kamionu, nevím co je pro vás ekologičtější a levnější varianta ale pro mě určitě jedna loď než sto kamionů na silnici :) na vodě se může náklad převážet jak chce a nikomu to nevadí, na silnici to pak vypadá tak jak to vypadá... furt samé nehody atd... a nehledě na to z toho dělate jak kdyby tady měli postavit přehradu jak Slapy :)) ... ma to být malá přehrada, žádná ohromná vodní stavba

Souhlas - podporujme lodní dopravu. Jenže jez tvoří migrační překážku a zlepšit plavební podmínky lze na Labi i bez něj.

M. Páleník

#49 Re: Re: Re:

2012-03-21 22:27

#39: - Re: Re: Nesmysl. asi nevíte že Loubí není jedinej přístav v naší republice, proč by loď vykládala v loubí? Pohodlně může dojet až do Lovosic do přistavu, ocať to mají kilometr na dálnici... to by se ulevilo kdyby po ústecké přestali jezdit ty žrouti nafty a brzdy provozu. Takže trochu selského rozumu potřebujete vy, zkuste trošku přemýšlet

 

Jez by zlepšil plavbní podmínky jen nad Děčín, takže by se při nízkých stavech vody v Loubí překládat MUSELO

M. Páleník

#50 Re:

2012-03-21 22:34

#14: - 6... to je vidět že tomu nerozumíte... :) říkají vám něco rybí schůdky? asi ne co? ryby mají možnost jezem proplout jak po tak i proti proudu. Podívejte se jak má stvba vypadat;) a čím by to posílali když ne kamionama... vlakem? pokud ste trochuinteligentni tak víte, že lodní doprava je nejen nejokologičtejší ale i nejlevnější... :) a nechtějte vědět jak by to tu dopadlo po povodni kdyby přehrady nebyli... zachytili miliony kubíku vody... nic o tomnevíte a píšete :) jen ať ji postavěj, sem pro a sem moc rád že už je to schválené... nějakej brouk o metr vejš vyleze a ryby si zvyknou... aspoň nebudou mít takový proud :)

Ryby "rybí schůdky" většinou nenajdou. (A pokud ano, vysiluje je to.) Brouk vejš nevyleze - nemá kam. Ryby si "nezvyknou", vymřou. Některé ryby proud ke svému životu potřebují