Petice proti hodnocení písemných maturitních prací z češtiny


Nepřihlášený uživatel

#26

2012-06-19 08:50

Sám jsem kdysi maturoval a pak jsem byl ještě svědkem toho, jak maturovali oba dva moji synové. Je to skutečně neuvěřitelné, co se s naším (a kdysi podle mého názoru celkem vyspělým) školstvím od roku 1989 stalo ...

Zdeněk Pospíchal


Nepřihlášený uživatel

#27 Re: Re: Re:

2012-06-19 10:04

#22: - Re: Re:  

 Jen vyškolený hodnotitel může připravit své studenty podle tabulek a k obrazu svému a jiných hodnotitelů!

Tento způsob hodnocení je právě ten špatný- dojde vám to už konečně? Nepřeučíte studenty během roka a půl podle nějakých tabulek- ti kdo vědí, jak se hodnotí, je to můžou naučit, ale slohové práce se učí a píší ještě před Střední školou a jsou to vynikající učitelé ! Někdo si vymyslí, že bude studenty škatulkovat, škatulkovat chce i hodnocení- hloupost, každý rozumný člověk musí vědět, že to přeci nejde


Nepřihlášený uživatel

#28

2012-06-19 15:54

Nespravedlnost;)

Nepřihlášený uživatel

#29 http://www.eduin.cz/titulka/hodnotitelka-vysvetluje-proc-jsou-vysledky-pisemnych-praci-zRe: Karolína

2012-06-19 17:09

a.

#30 Re: Karolína

2012-06-19 22:28

#24: - Karolína

aha takže to že 4000 lidi má problémy tebe nezajímá hlavně abys nebyla ohrožena ty co?? takové lidi tady fakt potřebujeme ;)


Nepřihlášený uživatel

#31

2012-06-19 22:36

Domnívám se, že petice je fajn, ale účinější by bylo podání žaloby. M.H.
Viky

#32 Re: Karolína

2012-06-19 22:47

#24: - Karolína

Karolíno,... z tvého komentáře je jasná jedna věc - myslíš pouze na sebe. Lidé podepisují tuto petici ne proto, že by chtěli "vám úspěšným" nějak uškodit, ale pouze z toho důvodu, aby dosáhli spravedlivého ohodnocení prací svých nebo prací jejich bližních. Rozhodně se nemusíš obávat toho, že byste slohovou práci museli psát všichni znovu. Toho se opravdu neboj, to je nemožné. (Ale jen tak mezi námi - i kdybyste měli slohovku psát podruhé, tak ty jsi tak skvělá, že z toho strach mít nemusíš... nebo snad ano?)


Nepřihlášený uživatel

#33 Re:

2012-06-19 22:52

#31: -

pokud nic nezmůžem, dojde i na podání hromadné žaloby ;)


#34

2012-06-19 23:32

Nejlepší na tom všem je, že vnuk dostal hodnocení, a v něm dotyčný hodnotitel neuměl napsat ani správně slovo CHYBU a napsal CYBU! To jsou ti správní odborníci!!!

Nepřihlášený uživatel

#35 Re:

2012-06-20 10:25

#12: -  

 Lepší než další komise, která vždy někoho nechá propadnout, je posuzování slohů zrušit. Vyřadit je z hodnocení.

Daduna

#36 Nástup na VŠ

2012-06-20 11:56

Mám dojem, že si někteří zcela neuvědomují, že některé VŠ NEBEROU studenty, kteří dělali maturitu až v září...takže věty typu NASTOUPÍ PO MATURITĚ V ZÁŘÍ JSOU BEZPŘEDMĚTNÉ!!!

Nepřihlášený uživatel

#37 Karolína

2012-06-20 15:06

Já nejsem jediná, která maturitu udělala a i já jsem měla obavy. Myslím jen na sebe? Je to váš názor, díky bohu za něj ;). Myslím si, že touto peticí stejně ničeho nedosáhnete. To je zase můj názor ;-)
naštvaná matka

#38 Re: Nástup na VŠ

2012-06-20 15:08

#36: Daduna - Nástup na VŠ

Přesně tak, dcera se dostala na VŠE do Prahy na výborný průměr,ale bez maturitního vysvědčení u zápisu se s ní nikdo nebavil. Ztracený rok:-( .I kdyby jí vyšlo odvolání, tak si prý musí podat novou přihlášku, která však musí být podaná do 4.7., což je termín nanic, když neví jak odvolání dopadne(nebo spíš nedopadne). No prostě chaos.


Nepřihlášený uživatel

#39 Lenka

2012-06-20 15:48

Tak nevím, teď po té tiskové konferenci a popisu postupu přezkumu mám fakt smíšené pocity. Nejprve budou hodnotit výrok hodnotile a pokud by s ním nesouhlasili, tak teprve to budou číst? Podle mě by to mělo být naopak, měli by dostat čistou práci, ohodnotit ji a teprve pak porovnat s výrokem...


Nepřihlášený uživatel

#40 Re: Re: Re:

2012-06-20 16:40

#22: - Re: Re:

Z didaktického testu jsem měla podle prosent za 3, z ústní části za 1, z Aj všechny časti za 3, z odborných předmětů a praktické zkoušky 1, takže vím co říkám jen díky jednoho bodu, který mi chyběl do minimálního počtu slohové práce nemám celou maturit. Učitelka, psala jsem vypravování a měla jsem tam vše co by mělo vypravování obsahovat. Bohužel hodnotitel si mou myšlenku vyložil naprosto inak než jsem měla na mysli já a slohovou prací jsem neprošla, i když jsem všechny slohové práce po dobu dvou let studia na SŠ měla hodnoceny maximálne známkou 3 a to podle tabulek CERMATU... DIVNÉ NE?


Nepřihlášený uživatel

#41

2012-06-20 17:14

O maturitě 2012 sice nic nevim (delal sem 2011 a bez problemu), ale se spolecnosti Cermat mam sve zkusenosti - velmi spatne, ve skole jsme skoro kazdy rok psali testy od Cermatu a co se tyce matematiky, ve ktere jsem si byl jisty, byly testy dost spatne, mnoho otazek bylo velmi nepresnych a relativnich (coz v matematice prsote nejde) a ve dvou testech jsme dokonce nasli hrube chyby (zadne reseni nevyhovovalo - ocividne byl priklad "zamyslen" jinak nez byl napsan) - zadavatel - zamestnanec Cematu, ktery testy prinesl, mel pouze za ukol testy prinest a nic o nich nevedel.. xD Celkove mi vetsina testu pripadala jakoby je delali moji mladsi spoluzaci a to jeste ne zrovna ti, kteri v dany predmetech vynikaji..

Nepřihlášený uživatel

#42 Re: Karolína

2012-06-20 18:47

#24: - Karolína

Chytrá holka,zvolila jednoduchou cestu a má maturitu.V životě to tok snadné nebude.

Petr

#43 Re:

2012-06-20 18:51

#41: -

Proboha, jak to, že je 4000 odvolání a tady jen 350 podpisů ?

I když to je jen výraz bezmoci, aspoň můžeme mít dobrý pocit, že jsme pro věc něco udělali -

studenti - oslovte své kamarády, známé a pod ať to podepisují! Kdyby ta petice měla 4000 podpisů, už by to mělo nějakou váhu.

To jste všichni tak apatičtí ? Co je to s Vámi?

 


Nepřihlášený uživatel

#44

2012-06-20 19:11

Taky tomu nerozumím, kde ti lidi jsou?
daduna

#45 Re: Re:

2012-06-20 21:37

#5: Ing. Šelepa - Re:

hmm...vidím, že nějak nevíte, o čem mluvíte,...nebylo to 10 bodů, ale 12...a právě ti, co tu bujnou fantazii měli, to většinou neudělali, protože se nevlezli "do škatulky"...a věta "dodělá v září a nastoupí  na VŠ" je hodně demagogická...většina VŠ zářijové maturanty nebere!!!...než něco napíšete, raději si ověřte fakta


Nepřihlášený uživatel

#46

2012-06-20 23:32

já sehnal 32 podpisů a to vím jen o těch, co se podepsali, kdyby každý odvolaný prošku máknul...
kralikator

#47 Re:

2012-06-21 00:35

#34: Já - Nejlepší na tom všem je, že vnuk dostal hodnocení, a v něm dotyčný hodnotitel neuměl napsat ani správně slovo CHYBU a napsal CYBU! To jsou ti správní odborníci!!!

pane Já, nenapadne vás náhodou že hodnotitelé jsou také lidi? Kolikrát se vám stalo že jste se upsal? Jo, něco možná bylo nespravedlivé, ale zase trochu rozumu do toho vložte, vytýkat někomu překlep...

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-06-21 11:14


xxx111xxx

#49 blbost

2012-06-21 11:15

Nemáte být hloupí a učit se,nebo jít na učňák.. Takhle to půjde všechno do ..... a maturitu bude mít opravdu každý.
Julie

#50 Re: blbost

2012-06-21 11:57

#49: xxx111xxx - blbost

K tomuhle nemá ani cenu se vyjadřovat, je zajímavé že neprošli ti, kteří se celý rok učili a nezameškávali a ti, kteří prolezli s odřenýma ušima k maturitě se nám teď smějí!!!!!