Petice proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje KSČM

Peman

#751 Re: Za totality bylo zkrátka svěle

2012-11-17 11:03

#620: -

Za nacistů vše fungovalo skvěle. Soudruh Hitler dal lidem práci, zmizeli nezaměstnaní a byl chléb a sociální jistoty pro všechny. Nebyl strach z nezaměstnanosti, dělníci dostali v rámci své jednotné organizace poprvé možnost se rekreovat. Občané mohli být zase hrdí na svůj národ a stát. Několik rozvracečů a různé asociální živly dostali příležitost se prací (Arbeit macht frei) převychovat v řádné loajální občany. Atd.,atd.

Nejsem nacista ani jsem nebyl v Hiterjugend. Jenom vím, co je "Osvětimská lež" a že platí zákon o zavrženíhodných režimech: nacistickém a komunistickém.

jasan

#752

2012-11-17 11:56

Neni vám divné že tyto protesty přichází až po třiadvaceti letech? Co celou dobu dělali dříve narození . Byli tak zbabělí že museli přijít studenti s peticí aby se začali projevovat ? Nikdo jim v demokracii po 89. nebránil zjednat nápravu křivd , které na nich byly spáchány. Jenže ono to nešlo udělat protože spousta komunistů převlékla kabáty. Prostě byli jste zbabělí tak trpte. A dnes se hledá viník pro zdůvodnění současného stavu ve státě za který nesou odpovědnost všechny vládní strany. Vy jste se za tu dobu vůbec nezměnili, jste zbabělí zase.
knihovnice

#753

2012-11-17 12:00

Rozhodně si nepřeji aby se komunisté dostávali na funkce do krajských zastupitelstev. Je mi 72 let, prožila jsem těžký život za komunismu z tzv.kádrových důvodů jsem se nedostala na VŠ a musela jsem ji vystudovat dálkově při zaměstnání.Kom.strana se vůbec nezměnila neprošla ýídnou sebereflexí a z úst jejich představitelů v Parlamntu zní jenom demagogické fráze. Petici vítám a ráda připojuji svůj podpis. Alena Gavranová
M.Tůma

#754

2012-11-17 12:33

Tento národ je nepoučitelný.Vážně si myslíte,že tito komunisti jsou jini?
Občan ve strachu

#755 Zastavme to co nejdřív...

2012-11-17 12:41

Proč dávám svůj podpis pod tuto petici, i když nejsem z Jižních čech? Protože toto je jenom začátek. Začnou školstvím v JČ a příště už budou usilovat o vedoucí postavení. I když patřím do generace, která se narodila v roce 90' (tz. nezažila komunisty v jejich ,,nejlepších letech"), naučili jsme se používat slovo komunista jako nadávku. A myslím, že oprávněně. Stejně tak ve školách do nás v hodinách dějepisu vtloukali přesvědčení, že jde o zlo. Ale ne proto, že by chtěli ovlivňovat naše politické myšlení, ale proto, že to ti naši profesoři zažili. Oni tu byli a žili v tom strachu, nespravedlnosti a ponížení. Oni ví jaké to bylo být bezmocný. A chraň nás Bůh, jestli se toho dočkají znovu.
A prosím dávejte velký pozor na výrok Vítězslavy Baborové (JČ radní pro rezolt školství-KSČM):,,Lidé, kteří nezažili minulý režim, by se neměli vyjadřovat k tomu, jestli komunisté dovedou vést rezort školství na kraji."
Nezažili, to máte pravdu. Ale zažít ani nehceme. A k tomu se už snad můžeme vyjádřit.
Budíček

#756 nesouhlas

2012-11-17 13:11

Tak jem si našel počet lidí ze Strakonic, kteří podepsali petici. Strakoňáci paní Baborovou určitě znají více, než celý Gympl z Třeboně a ostatní lidé z celé republiky, kolik myslíte, že podepsalo? Strakonice maji asi 24 000 obyvatel, dejme tomu že dospělých je 15 000, podpisů je pouze 183. Není to divné?

chajda

#757 Re: nesouhlas

2012-11-17 14:19

#756: Budíček - nesouhlas 

 Ano, je to smutné, strakoničtí. Ale Budíčku, není to přece o jedné paní!

Chajda ze Strakonic

Jana S.

#758 Re: nesouhlas

2012-11-17 15:18

#756: Budíček - nesouhlas

Divné to je. Zřejmě i dnes, tolik let po sametu, mají lidé strach zveřejnit své jméno včetně bydliště pod protikomunistickou petici. A co vy, milý Budíčku, nechcete se nám sem podepsat a napsat, kde bydlíte, ať víme, kdo stojí za protipetičními názory, které tady prezentujete?

matka

#759

2012-11-17 15:37

Je mně velmi smutno, že jde každému jen o koryto!ČSSD, aby se zalíbila lidem jde s KSČ !!!!!! To je opravdu už strašné !!!!!!!!
Lidé jsou nespokojeni, ano, ale velmi zapomínají, že byli mnohem nespokojenější před rokem 1989!!!!!!!!!
jasan

#760

2012-11-17 16:33

Zachvíli v tom budete mít takový guláš že už nebudete vědět ani jak se jmenujete.
>0:-)))
Vyšetřování zločinů komunismu i 23 let po pádu režimu vázne, a důvodem je i úspěšná skartace materiálů, kterou v listopadu a prosinci 1989 prováděla Státní bezpečnost. Pracovníci Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu se neustále potýkají s těmito problémy.
>0:-)))
Není se co divit. Úspěšně se skartovaly svazky těch co vám vládli od 89. a vládnou. Jenže už nejsou v KSČ ani KSČM . Tak si klidně pište petice a choďte na náměstí demonstrovat. V podstatě jste k smíchu.

Nepřihlášený uživatel

#761 Re:

2012-11-17 18:23

#760: jasan -

Souhlasím s vámi.

Miroslav Fleischman

#762

2012-11-17 18:39

Amatérské fotografie ze Shromáždění proti zástupcům KSČM v resortu školství Jihočeského kraje- https://www.facebook.com/events/176985509092166/#!/media/set/?set=a.4348632552478.2167233.1187515106&type=1
Růža

#763

2012-11-17 18:54

Buďme hrdí na to, že mladí lidé, lidé, kteří úděsnou předlistopadovou atmosféru nezažili, dokážou burcovat své netečné spoluobčany!

Nepřihlášený uživatel

#764 Re:

2012-11-17 19:52

#760: jasan -

Bolševik naprovo, bolševik nalevo, jasan v diskusi ...

vašek

#765 ???

2012-11-17 20:46

Jste normální ?? asi ne... víte kolik komunistů učí vaše děti na školách ?? kolik komunistů je i řediteli škol ??? vtlouká těmto dětem snad do hlavy Lenina a komunismus ??? NE !!!! PROBOHA..já když čtu tady ty kometáře, je mě na blití... né z toho hnusu... ale z toho, jak jste hloupý a ubohý... moje oblíbená učitelka ze základky, je dnes ředitelkou této školy, je KOMUNISTKA ! a pokud by ona měla být krajskou radní...nemám s tím problém.


Nepřihlášený uživatel

#766 Re: ???

2012-11-17 20:52

#765: vašek - ???

Pokud se Vám chce zvracet, použijte pytlík. Zanášet zvratky diskusi je nevhodné.

Nesouhlas s peticí

#767 Adam Michnik: Nebyl jsem statečný tenkrát, proč bych měl být komunistobijce teď? Moudrá slova.

2012-11-17 21:23

Divná doba. Samý komunistobijec. Personální politika? Podívejme se na to: Parkanová, Vondra, Hanáková, Peaková...Kalousek, Nečas...10 ministrů, kteří pro neodbornost museli opustit místa.
Hrabivost, zájmy země jsou jim u ...


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-17 21:48



Nepřihlášený uživatel

#769 Re: S TŘEBOŇSKÝMI GYMNAZISTY SLUŠNÍ LIDÉ NEMLUVÍ

2012-11-17 21:51

#768: amiel - S TŘEBOŇSKÝMI GYMNAZISTY SLUŠNÍ LIDÉ NEMLUVÍ

Dnes bylo na Václávaku proti vládě sotva 10 000 lidí. Obchodní centra byla narvaná. Kde je ta chudoba?

VK

#770 Václav Klaus

2012-11-17 21:52

Postdemokracii chápu jako potlačení demokracie v důsledku pokusů různorodých sil, struktur a skupin uvnitř státu – bez demokratického mandátu – přímo určovat (nebo aspoň zásadně ovlivňovat) různé klíčové oblasti veřejného života dotýkající se občanů.

Nepřihlášený uživatel

#771 Re: nesouhlas

2012-11-17 21:53

#756: Budíček - nesouhlas

Použiju vaši logiku. Proti Nečasově vládě dnes protestovalo 10 000 lidí z 10 milionů. Nečasova vláda má tedy drtivou podporu.

amiel

#772 Re: Re: S TŘEBOŇSKÝMI GYMNAZISTY SLUŠNÍ LIDÉ NEMLUVÍ

2012-11-17 21:55

#769: - Re: Právě tam: na Václaváku bylo 25.000 lidí - univerzitní profesoři, studenti, učitelé, vědci. Ti si ještě mohou (pokud bydlí v Praze) dovolit na demonstraci přijít. Pro ostatní je to příliš drahé.

A jestli považujete chudáky, kteří přehrabují zlevněné šatstvo a nahnilá jablka v Tescu za boháče, tak si asi nemůžeme rozumět.

 

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-17 21:59



Nepřihlášený uživatel

#774 Re: Re: Re: S TŘEBOŇSKÝMI GYMNAZISTY SLUŠNÍ LIDÉ NEMLUVÍ

2012-11-17 22:00

#772: amiel - Re: Re: S TŘEBOŇSKÝMI GYMNAZISTY SLUŠNÍ LIDÉ NEMLUVÍ

Sotva 10 000. A domů se jelo najatými autobusy.

Jo a chudáci se přehrabují v popelnicích.

Hali

#775

2012-11-17 22:05

Sice jsem se narodil rok po revoluci, takže vlastně podle paní radní do toho nemám "kecat", nicméně bych rád vyjádřil svůj názor. Jsem studen, kterému zbývá rok do ukončení bakalářského studia a rozhodně petici podporuji. Jelikož nebýt sametové revoluce tak jsem se nejspíš učil zavařovat okurky pro Frutu, jelikož bych měl špatný posudek. Lidé osočují studenty že nic pro republiku neudělali, ale už jsi neuvědomují, že právě ti studenti jsou budoucí pracovní silou a elitou této země. A to bez vzdělání nepůjde!
Byl bych velice rád kdyby mi někdo řekl, co udělali komunisti dobrého za dobu jejich vlády?
Já jen znám jen samí negativa jako jsou: zbrzdění rozvoje země po válce, znárodňování ( nebýt toho nebylo by co rozkrádat), zavírání a zabíjení lidí, posuzování lidí podle posudku, vytváření umělé zaměstnanosti, dalších spoustu lidí emigrovalo, kradlo se i za vlády KSČ je to nebylo vidět, nebo se to spíše lidi báli říct, oplotili nám celou republiku, atd...
Ano lidé mohou tvrdit je to nerespektování demokratických voleb, ale ti co to říkají tak ať neprotestují proti vládě. To je ten samý případ. A jelikož je součástí demokracie i svoboda projevu tak ať tuto petici neodsuzují!
Lidé, kteří říkají že za komunistů bylo lépe tak museli být členy strany, protože jinak by jim lépe nebylo. ( nechci nikoho urazit, vím, že tam těch lidí bylo opravdu hodně). Moc dobře si vzpomínám na vyprávění dědy, jaká bída za komunistů byla! Jsem rád, že se tohoto znovu zvolení nedožil.
Chápu že volíte KSČM, kvůli chovaní vládnoucích politiků, mě se to taky nelíbí co se děje, ale vzpomeňte si, Vy starší kdo Vás tu vykořisťoval a buďte prosím k nám studentu ohleduplný a respektujte nás!!