PETICE ZA ODVOLÁNÍ Mgr. Hrbkové Hrudkové

Petr

/ #172 všem pracovníkům ústavu

2013-03-13 14:25

Z vlastní zkušenosti vím, jak z A, lze pomocí masmédií udělat B. Paní ředitelka se na svůj post dosadila sama ? Ne. Evidentně prošla výběrovým řízením a za jejím jmenováním stojí MŠMT. Zdá se Vám nekompetentní, no, tak to je asi nekompetentní celé MŠMT, které ji do postu jmenovalo akteré její kompetentnost posuzovalo. Toto se jejím podřízeným nelíbí ? Nemusí. Sousedy a nadřízené si nevybíráme. Zaráží mě, jak mohou "neředitelé" posuzovat kompetentnost ředitele. Jako laik mohu posoudit, zda se ke mně lékař chová laskavě, či naopak. Jeho odborný postup však hodnotit nemohu, prostě proto, že nejsem lékař. Je někdo z nespokojených podřízených paní ředitelky ředitelem, či má tuto přímou zkušenost ? Ne. Tak držte ústa a krok, nebo běžte prodávat mandarinky. Ředitel v takovém zařízení není od toho, aby byl oblíben, či neoblíben, ale aby činil i nepopulární opatření. Respekt k autoritám, apriory, by měl být pro pedagogy vlastní a měli by, v tomto, jít svěřencům příkladem. Přijdou ctěným pedagogům některá opatření ředitelky "špatná ? " Snadná pomoc, ste kolektiv, když máte dostatek profesní odvahy psát petice za odvolání, což umí každý, hlavně Ti, s uraženou ješitností, musíte mít i dostatek profesní odvahy k tomu, abyste řekli nejen A, ale i B. Tzn..."toto se mi nelíbí, protože..a navrhoval bych. Nestalo se tak ? Tak mlčte, pak je to jen plácnutí do vody. To umí každý. Sebrala Vám paní ředitelka osobní ohodnocení, na která ste byli zvyklí ? To zamrzí. Přesvědčte ji,výsledky práce, nikoliv kecy, že si ho zasloužíte. Podotýkám, že jsem 5 let pracoval ve speciálním školství a nyní pracuji ve sféře soukromé a neznám ani nikoho z ústavu ani paní ředitelku. Každému, kdo zde píše takovéto slinty, bych doporučoval vyzkoušet práci v soukromém sektoru. Když se Vám to nelíbí, máte vždy možnost volby, odejít a nebo táhnout za jeden provaz i s tím, koho zrovna nemusíte. Ale pro nového zaměstnavatele určitě nebude Vaší dobrou vizitkou, jak přistupujete k řešení problémů na pracovišti a k nadřízeným. To Vám nezíská kladné reference ani na ten prodej mandarinek.