Ne proměně Nuselského mostu!

Honza

/ #13 Prosím vysvětlit

2012-08-28 01:29

Dost mě zaráží, že nikdo ze zastánců výzdoby není schopen věcně argumentovat. Působí to, jakoby to byla naprosto jasná věc a že je to snad nutnost. Naprosto se mi příčí argumentace Pasty, když např. tvrdí, že svojí práci obhajovat nepotřebuje, ale prostě jí dělá. To je při zásahu takového rozsahu absolutně nepřijatelné. Argumenty druhé strany jsou oproti tomu věcné, viz otevřený dopis Matěje Smrkovského, zatím na něj nikdo důstojně nereagoval, zřejmě na něj nikdo nezná žádnou špínu. Bohužel spousta lidí žije v tom, že beton znamená komouši, tím pádem hnus, ale je to zúžený úhel pohledu. Chápu to u paneláků(i když žádnému z nich oranžová ještě nepomohla), ale Nuselského mostu se to zdaleka netýká. Považuju ho za elegantní stavbu ve svojí jednoduchosti.
Ty pilíře jsou čistě monumentální, o což přemalováním akorát přijdou a bude z toho kočkopes. Podle mě vůbec není třeba, aby si Nuselák hrál na něco jiného než čím je. To, že je svérázně brutální mi nevadí, naopak, ze spoda i z Vyšehradu se na něj rád dívám, fascinuje mě. Je to doklad svojí doby i současnosti, potřeby přemostění daného místa a hromadné dopravy, potřebná věc, vyřešená radikálním řezem. Proč jí maskovat a kolektivně se u toho přetvařovat?  Mám z toho pocit, že to tomu "hnusnýmu" Nuseláku akorát chce někdo natřít a že pro autory je to výzva ve smyslu "dáme Nuselák". Existuje jiný důvod?