PETICE ZA ODVOLÁNÍ Mgr. Hrbkové Hrudkové

podepsaná

/ #65 Re: jiný pohled...

2012-11-11 14:55

Díky za Váš podnět. Víte, divila bych se, kdyby zde novou paní ředitelku DU někdo nebránil, hledat objektivitu je pochopitelné. Všichni by asi uznali, že její motivace je udělat tam, kde bylo třeba změn nový pořádek. Něco takového jako je tato petice, by si pak nově příchozí paní ředitelka ani nezasloužila a já bych jí tu patrně bránila také, ovšem jen v případě, pokud by nezpůsobila tolik vážných profesionálních a etických chyb a provinění. Já osobně si myslím, že řada změn je opravdu potřebná, a že by zaměstnanci měli být ochotní přijmout reformy, které nové vedení přináší. Ale je třeba si uvědomit, že petice vznikla až po řadě především lidsky netolerovatelných, řekněme "chyb" nové paní ředitelky. Promiňte, ale myslíte si, že všichni zaměstnanci jsou tak hloupí, že by se bránili novému schopnému manažerovi? Já se domnívám, že většina z nich soudnost má. Bohužel jediné, co stále ještě udržuje tuto neutěšenou situaci, je především strach lidí o práci a laxní přístup nadřízeného orgánu. Zaměstnanci bohužel dobře vědí, že pokud se oni začnou bouřit, utrpí tím především děti. Tito lidé mají tedy jedinou možnost jak vyjádřit svůj nesouhlas a tou je tato petice. Kdyby si paní ředitelka uvědomovala, kolik lidí (pedagogů, odborníků, rodičů, učitelů, občanů...) ovlivnilo její postupování natolik, že se museli rozhodnout veřejně se k tomu vyjádřit, odstoupila by ze své funkce sama.
Pozn. Pokud jde o dopad na děti, ten je v tuto chvíli méně vidět, protože se všichni pracovníci snaží, aby to především ony tolik nepocítily a aby nepřišly o jednu z posledních jistot, které v životě mají - o lidi, kteří o ně pečují, o to, na co byly zvyklé, o individuální péči, klid, pravidla, bezpečí a ochranu. Toto je třeba si také uvědomit, když se člověk snaží být objektivní. Paní ředitelka už zjevně udělala příliš mnoho chyb - lidských, pedagogických i manažerských. To se může stát, ale nelze to tolerovat.