Petice proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje KSČM

Opavák

/ #187 Petice

2012-11-12 20:26

I když nejsem obyvatelem Jihočeského kraje, považuji za nutné podpořit Vaši petici. Vyprovokovala mě k tomu zejména reakce paní Baborové, kterou jsem slyšel ve zprávě ČR 1, kde vyčítala iniciátorům petice jejich mládí... Jsem jen o čtyři roky mladší než paní Baborová a ač celoživotní nestraník, musel jsem na vysoké škole absolvovat předměty jako Marksisticko - leninská filosofie, Vědecký komunismus a jim podobné. I když asi každý z nás zná nějaké hodné komunisty, stále to jsou představitelé strany, která je založena na stále stejné filosofii, jako dříve. Na stránkách KSČM stále visí (byť jen v sekci Literatura) Komunistický manifest. Doporučuji ho k přečtení těm, co minulý režim nezažili (a nemohou si ho tedy pamatovat) a snad zejména těm, kdo tento režim pamatují a v poslední době nějak zapomínají. Strana se možná omluvila za 50. léta, ale nikdy jsem nezaznamenal, že by se distancovala od filosofie, na jejímž základě stojí a funguje. Iniciátorům petice držím palce a doufám, že jejich snaha bude úspěšná.