Petice proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje KSČM


Nepřihlášený uživatel

#176 Re: Re:

2012-11-12 17:23

#163: Pavel Šmejkal - Re:

Podepisuju se přezdívkou, protože se fakt bojím. Bývalí komunisti, nebo ještě horší, jsou teď nalezlí ve vedení téměř všeho. Bojím se o práci, o skromný majetek, o peníze na účtu, večer sám ve městě. Ze současných komunistů fakt strach nemám. Není to taky SIGNIFI....?

Kateřina

#177 Kateřina

2012-11-12 17:38

Umí Baborová argumentovat něčím jiným než že jsme všichni "mladý a blbý"?
franta

#178 Re: Re: Demokracie, jak ji popsal výborný člověk Karel Kryl

2012-11-12 18:14

#166: Martin Rosocha - Re: Demokracie, jak ji popsal výborný člověk Karel Kryl

Úžasné. Kdo podle vás má rozhodnout, který subjekt je extremistický či destruktivní ?  Vy  ? Ať žije demokracie .


Nepřihlášený uživatel

#179 Re: Re: Re: Demokracie, jak ji popsal výborný člověk Karel Kryl

2012-11-12 18:17

#178: franta - Re: Re: Demokracie, jak ji popsal výborný člověk Karel Kryl

Je tu něco jako historie. NSDAP se ukázala jako destruktivní. KSČ také - inscenované procesy, násilná kolektivizace, čistky na školách všech úrovní, vyhazování studentů ze studia za názory, pozvání sovětských tanků proti svým vlastním občanům atd.


Nepřihlášený uživatel

#180 Re: Re: Re: Demokracie, jak ji popsal výborný člověk Karel Kryl

2012-11-12 18:19

#178: franta - Re: Re: Demokracie, jak ji popsal výborný člověk Karel Kryl

Mimochodem, zrovna lídr KSČM v J.Č, Braný se aktivně podílel na potlačování lidských práv v řadách pohraničního vojska. Proč jsme si tehdy nemohli zvolit k životu zemi, kterou chceme?


Nepřihlášený uživatel

#181 Re: Re: Re: Re: Demokracie, jak ji popsal výborný člověk Karel Kryl

2012-11-12 18:27

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-11-12 18:56



Nepřihlášený uživatel

#183

2012-11-12 19:25

Nesouhlasím s komunisty v jakékoli činnosti.
Markét13

#184 Petice?

2012-11-12 19:57

Jsem sice poslední člověk, co by chtěl, aby za mě komunisté o něčem rozhodovali, ale stejně to nechápu. Copak není jednodušší jít k volbám, než zakládat petici?
Daniela Veselá

#185

2012-11-12 20:08

Naprosto souhlasím s peticí a zažila jsem vládu komunistů. Dokonce díky jejich rozhodnutí jsem, i přes výborné výsledky ve škole a složení přijímacích zkoušek na střední školu, nesměla jít studovat. Po roce 1989 jsem doufala, že moje děti se něčeho takového nedožijí. Podotýkám, že jsem volila. A zaklínání se výsledky voleb je účelové, možností na jednání bylo víc.
Martin Rosocha
Autor této petice

#186 studentská výzva

2012-11-12 20:20

Vážení diskutující, dovolím si Vás ještě jednou odkázat na počin, s kterým přišli pro změnu študáci u nás na škole, a který s peticí bezprostředně souvisí:
http://petice2012kscm.webnode.cz/

Opavák

#187 Petice

2012-11-12 20:26

I když nejsem obyvatelem Jihočeského kraje, považuji za nutné podpořit Vaši petici. Vyprovokovala mě k tomu zejména reakce paní Baborové, kterou jsem slyšel ve zprávě ČR 1, kde vyčítala iniciátorům petice jejich mládí... Jsem jen o čtyři roky mladší než paní Baborová a ač celoživotní nestraník, musel jsem na vysoké škole absolvovat předměty jako Marksisticko - leninská filosofie, Vědecký komunismus a jim podobné. I když asi každý z nás zná nějaké hodné komunisty, stále to jsou představitelé strany, která je založena na stále stejné filosofii, jako dříve. Na stránkách KSČM stále visí (byť jen v sekci Literatura) Komunistický manifest. Doporučuji ho k přečtení těm, co minulý režim nezažili (a nemohou si ho tedy pamatovat) a snad zejména těm, kdo tento režim pamatují a v poslední době nějak zapomínají. Strana se možná omluvila za 50. léta, ale nikdy jsem nezaznamenal, že by se distancovala od filosofie, na jejímž základě stojí a funguje. Iniciátorům petice držím palce a doufám, že jejich snaha bude úspěšná.
Dan Kunz

#188 TOTO JE STUDENSKÁ INICIATIVA

2012-11-12 20:45

Dovolte, abych reagoval na komentář paní Bebarové, která se ostře ohradila tím, že nás učitelé ovlivnují a předhazují nám svoje vlastní názory. Právě naopak. Jsme to my studenti, co dáváme najevo svůj nesouhlas, jsme to my studenti, kterým nejde jen o nás, ale i o budoucí študáky, jsme to my, kteří cítíme pocit něco změnit a jsme to hlavně my, kteří do toho můžeme mluvit.


Nepřihlášený uživatel

#189

2012-11-12 20:51

Psaní petic tohoto typu se mi nezdá dostatečně efektivní. Asi jako zakazování KSČM, které jim spíš dělá reklamu. Pojďme působit na vládu a parlament, aby začali spravovat tuto zem tak, že tím vezmou komunistům vítr z plachet. Jenže to vyžaduje víc aktivity, než podepsat nějakou petici. Už ani nedoufám.

Nepřihlášený uživatel

#190

2012-11-12 20:55

Zažil jsem jako student VŠ rok 1989. Nálada byla tehdy perestrojková a mezi studenty byl zájem o debatu s mocnými. Ti jen ohrnovali nos, že se s mladými holobrádky bavit nebudou, protože nic o životě neví a ničemu nerozumí. Raději mlátili lidi pendreky a kropili vodním dělem. Slavný "pendrekový zákon" je naprostou ostudou tehdejších vládců KSČ. Plné zuby této politiky měla i řada obyčejných členů KSČ. Jeden z mála, který patřil k vrchnosti a bavil se se studenty, byl tehdější děkan PF Miroslav Somr.
JdS

#191 Re: Vítězslava Baborová mě učila

2012-11-12 21:13

#53: - Vítězslava Baborová mě učila

Souhlasím. Já osobně jsem Mgr Baboroou zažil asi před 8 lety. Tedy dávno po pádu komunismu. Naprosto respektuji její politické smýšlení, jsme v demokratické republice a každý má právo vyznávat tu či onen politický směr. 
Co mi však vadí, je její představa o budoucím "rozvoji" školství v našem kraji. Bohužel, vadí mi i ona, jakožto podle mého názoru, nevhodný kandidát na člověka rozhodujícího o školtví v dnešní době.

Zdeňka

#192

2012-11-12 21:13

Národ, který se nepoučí ze své minulosti, si zaslouží ji prožít znovu.
ININA

#193 Petice proti obsazení resortu školství komunistkou

2012-11-12 21:15

Všichni ještě máme v živé paměti tu dusnou atmosféru totalitního školství.Člověk se bál prakticky
cokoliv říci,utrousit vtípek,komentovat jakoukoliv událost. Nikdy nikdo nevěděl,kdo na něj může
donášet-ať už z řad kolegů,rodičů dětí,nadřízených...Navíc ta nesmyslná propaganda,kterou jsme museli cpát úplně do všeho. Nezáleželo vůbec na tom,kdo co umí,jaký má charakter,nýbrž na tom,jak
servilně kdo dokáže lézt do zadku těm "správným" bolševikům. Je mi špatně z toho,že by se ta DOBA
TEMNA mohla zase vrátit.

Nepřihlášený uživatel

#194 Re: Petice proti obsazení resortu školství komunistkou

2012-11-12 21:16

#193: ININA - Petice proti obsazení resortu školství komunistkou

Všichni ne. Například jistý pan Zimola to vidí jinak.


Nepřihlášený uživatel

#195 Re: Re: Re:

2012-11-12 21:22

#176: - Re: Re:

Já se také bojím, ale na rozdíl od Vás se bojím těch pravých komunistů. Protože převlékači kabátů jsou sice nemorální a arogantní kariéristé, ale jen ti praví komunisté jsou zaslepeni svojí ideologií. A nejvíc se bojím toho, že když bude právě těm pravým komunistům umožněno spolupodílet se na vládě a KSČM přestane být v izolaci, ihned se mezi ně zase nominují další kariéristé a KSČM půjde obrazně řečeno vzhůru. Poté bude o to horší rozjetou mašinu zastavit.....Zásadní chybou bylo, že KSČ nebyla začátkem devadesátých let zrušena.


Nepřihlášený uživatel

#196

2012-11-12 21:24

Né komunistům ve školách!

Nepřihlášený uživatel

#197

2012-11-12 21:26

Vážení,jsem už starší a zažil jsem dost nepěkného v minulém režimu.Ale jak to tu tak pročítám,z valné většiny příspěvků na mě dýchá stejná urputnost,jako z tehdejších zažraných svazáků.Dost smutné.Vždy vítězí demagogie a zlo.Máme se málo rádi.

Nepřihlášený uživatel

#198 Re:

2012-11-12 21:30

#197: -

Využít práva petičního je vítězství demagogie a zla?


Nepřihlášený uživatel

#199 Re: Re:

2012-11-12 21:46

#198: - Re:

Ne. Možná jsem se špatně vyjádřil. Za demagogii považuju účelové zkratkovité vykládání minulosti a primitivní masírování mládeže. Je to složité,historie se opakuje. Asi si nic jiného tento národ nezaslouží. A k tomu zlu...svině mají vždy navrch.Pochybuju,že to s touto zemí někdo z těch u vesla myslel za posledních dvacet let dobře.


Nepřihlášený uživatel

#200 Re: Re: Re:

2012-11-12 21:52

#199: - Re: Re:

Historie je věc ošidná a neexistuje pouze jedna jediná absolutní pravda. Bohužel historie a potažmo dějepis je využíván k ovlivňování mladých lidí. Nutno ovšem poznamenat, že do roku 1989 to bylo mnohem horší.