Zrusenie povinneho cipovania psov

Quoted post

Mia

#107 Zdravotne problemy

2013-04-19 11:21

Povinne cipovanie vsetkych zvierat je nezmysle vymysleny niekym, kto potrebuje robit biznis.. Vcera nam operovali kocurika prave kvoli cipu. Po 8 rokoch mu cip museli odstranit, pretoze mu na krku zacala nekontrolovatelne rast hrcka. Podozrenie na rakovinu. Este nemame vysledky z histologie, na 99% to rakovina nastastie nie je, ale to vsetko kvoli cipu. Ten mu spolu s tkanivom ktore sa okolo neho vytvaralo odobrali. Vzhladom k tomu, ze bolo podozrenie na rakovinu, museli urobit vacsi rez (predpokladali sa metastazy). Ma 22 stychov. Ak by ste chceli vidiet fotky: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151535745303810&set=pcb.10151535746793810&type=1&theater
Najlepsie na tom vsetko je, ze v ziadnej databaze som cip nasho kocurika nenasla zapisany. Asi veterinar pozabudol, ved za to nemaju ziadne sankcie ak zviera zacipuju, ale udaje nezapisu.. Tak naco je toto dobre??? my sme ich davali cipovat, pretoze sme cestovali, tak som to povazovala za rozumne. Avsak NIKDY nam cipy nikto nekontroloval a to sme precestovali pol Europy.. Dokonca ani na vstupe na trajekt nikto nekontroloval pasy ci cipy..

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#109 Re: Zdravotne problemy

2013-04-19 12:58:57

#107: Mia - Zdravotne problemy

a určite Ministerstvo pôdohospodárstva má pre takéto účely - majetkovú ujmu - zriadený fond na odškodnovanie  a uhradí vám / a príp aj ďalším poškodeným/  finančné náklady za liečbu a pod... alebo sa mýlim?