Zrusenie povinneho cipovania psov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrusenie povinneho cipovania psov

MVDr.

#101 Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat

2013-04-17 13:30

#17: Lena - ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat

dievca zlate ty bud to nieco snupes alebo mas abstak, cip nieje dlhsi ako 5 mm a vysvetli mi ako dokazes rozbit alebo zlomit takuto malu vec? ked ti ho dam do ruky že zlom ho tak cela červená zvlhneš a odideš so sklopenými ušami...a dodatok, kazdy čip ma antimigračnu hlavičku čiže nieje šanca aby migroval po tele a uz vobec nie ho hlavy alebo končatiny + ta bolesť, pamataj čim hrubšia ihla tym vpich menej boli, zavedenie čipu je menej bolestive ako vakcinácia ... takych ako si ty by som zatvaral do basi za sirenie neoverenych a poplasnych informacii

MVDr.

#102

2013-04-17 13:37

predstavte si situaciu ze vas uhryzne pes na ulici, potom trpnite ci je besny alebo nie, odchytova sluzba ho odchyti a na zaklade udajov o vakcinacii z registra pokial je cipovany sa vam uvolnia ritne polovičky, alebo radsej budete čakať na usmrtenie zvieraťa a nasledny biologicky pokus (musi sa robit, je to 100% dokaz bohužiaľ, ine metody ju možu dokazať aj nemusia) na myšiach ktory trva 28 dní a trpnuť doma či nahodou niesom nakazený besnotou...za tych 28 dni myslim že sa poriadne nevyspite ak dovtedy nezačnete mať problemy s prehltaním a dýchaním
Peter

#103 Re: Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat

2013-04-17 18:33

#101: MVDr. - Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat

MVDr. si zrejme veterinár,ktorý sa chce ešte viac nabaliť.Je to smiešne lebo veterinárne poplatky sú dosť vysoké.Malo by to

veterinárom stačiť !!!!! Čipovanie by malo byť len pre tých majiteľov zvieratiek,ktorý to nepokladajú za nepotrebné,takže

nie povinné. V EU sa to požaduje len pre spoločenské zvieratá s ktorými majiteľ cestuje do zahraničia. Štátna veterinárna s

správa svojím vydaným kontroverzným nariadením sa snaží byť pápežskejšia ako pápež /nový pápež by sa divil/.

mon

#104

2013-04-17 19:03

Pan MVDr. Nato,ze ste pan doktor mate dost vela gramatickych chyb,ale k veci.Do teraz to nikomu nevadilo,dlhe roky sa mohlo zit bez cipu a zrazu tolke chvaly na nieco co je povinne.Ved hej veterinari a lekari uz davno nechcu pomoct.Vsetko je dnes uz o peniazoch.Napriklad zubari,za jeden zub som zatial zacvakala 100eur a stale ma boli,neni ocom.Tahajte peniaze,ale iba od hlupych ludi,lebo kazdy rozumny clovek vie,ze pes je jeho majetok a nikto nikdy nenariadi,aby dal cip.Opakujem je to protiustavne.A robi sa uz aj normalna peticia a dufam,ze to vybojujeme a vy pan veterinar si piste na vase stranky a neoblbujte tu ludi...

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-04-19 10:09



Nepřihlášený uživatel

#106

2013-04-19 10:13

čerstvá skúsenosť s "neškodnosťou" čipu http://www.mackysos.sk/index.php?stred=./vetokno/index.php&id=953&%5C#1366357411 príspevok 04.18.2013 o 21:19:58
niekto môže namietať, že taký prípad je jeden z tisíca. A čo ked to tisíce bude práve moje zviera? a môže sa to skončiť oveľa horšie...

Mia

#107 Zdravotne problemy

2013-04-19 11:21

Povinne cipovanie vsetkych zvierat je nezmysle vymysleny niekym, kto potrebuje robit biznis.. Vcera nam operovali kocurika prave kvoli cipu. Po 8 rokoch mu cip museli odstranit, pretoze mu na krku zacala nekontrolovatelne rast hrcka. Podozrenie na rakovinu. Este nemame vysledky z histologie, na 99% to rakovina nastastie nie je, ale to vsetko kvoli cipu. Ten mu spolu s tkanivom ktore sa okolo neho vytvaralo odobrali. Vzhladom k tomu, ze bolo podozrenie na rakovinu, museli urobit vacsi rez (predpokladali sa metastazy). Ma 22 stychov. Ak by ste chceli vidiet fotky: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151535745303810&set=pcb.10151535746793810&type=1&theater
Najlepsie na tom vsetko je, ze v ziadnej databaze som cip nasho kocurika nenasla zapisany. Asi veterinar pozabudol, ved za to nemaju ziadne sankcie ak zviera zacipuju, ale udaje nezapisu.. Tak naco je toto dobre??? my sme ich davali cipovat, pretoze sme cestovali, tak som to povazovala za rozumne. Avsak NIKDY nam cipy nikto nekontroloval a to sme precestovali pol Europy.. Dokonca ani na vstupe na trajekt nikto nekontroloval pasy ci cipy..
Mia

#108 Re:

2013-04-19 11:23

#102: MVDr. -

Pan doktor, a co v pripade, ze zviera je zacipovane, ale v ziadnej databaze o nom ani chyru ani slychu??? Kedze zo zakona su neni veterinari sankciovani, ak "pozabudnu" udaje nahlasit do registra, moze sa stat, ze Vas ocipovany pes uhryzne, ale aj tak udaje o nom nenajdete nikde...


Nepřihlášený uživatel

#109 Re: Zdravotne problemy

2013-04-19 12:58

#107: Mia - Zdravotne problemy

a určite Ministerstvo pôdohospodárstva má pre takéto účely - majetkovú ujmu - zriadený fond na odškodnovanie  a uhradí vám / a príp aj ďalším poškodeným/  finančné náklady za liečbu a pod... alebo sa mýlim?


Nepřihlášený uživatel

#110

2013-04-21 21:38

Pozor, dnes sú čipované zvieratá, zajtra my !!!

Nepřihlášený uživatel

#111 Re: Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat

2013-04-21 23:04

#101: MVDr. - Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat 

 

#101: MVDr. - Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat 

 

http://www.mikrocipy.sk/CMSPage.jsp?id=041d1ca8-7bc4-499c-b524-ba9e851f0ed0&context=499ded50-768d-4c5e-80a3-c4d923ef4926.a2ec5a3c-67c3-4b70-a8fe-2904fedc1b71.041d1ca8-7bc4-499c-b524-ba9e851f0ed0&locale=sk&dblockid=ae1e0e14-5c58-4a34-af37-f5805f9b7317&ditemid=cdc20570-65a6-4d63-80e4-6ae25e285c84 MVDr. - pozrite si vyššie uvedený odkaz a dozviete sa, že bežne aplikované čipy na Slovensku pre psov a mačky majú dĺžku 12 mm. Existujú aj menšie čipy, ale tie sa používajú u nás zriedkavejšie. Sú využívané skôr pre mini-zvieratká do 2 kg hmotnosti v ich dospelosti približne. Takže tu neohovárajte a neurážajte Lenu, lebo existuje aj trestný čin ohovárania rovnako ako sa dá podať oznámenie za urážanie, ktoré ste tu predviedli, tiež aj za to, že šírite neoverenú informáciu o tom, že - čip nie je dlhší ako 5 mm - čo citujem z vášho komentára. To nie je pravda, lebo sa bežne čipuje dlhšími čipmi /11,5 až 12 mm/. Kone čipujú týmito veľkými čipmi rovnako ako nimi čipujú aj psov a mačky, hlavne v útulkoch. Keď niekto ako Lena alebo iný tu napíšu trocha reality, ktorá je ale kritická a nevyhovuje mediálnej súčasnej reklamnej čipovacej kampani, odrazu je z toho poplašná informácia pre Slovákov ! Ako vidím, rozhorčený MVDr. má tendencie zatvárať ľudí do basy za šírenie pravdivých informácií. Najprv ale by mal ovládať základy pravopisu a spisovného vyjadrovania. Čo sa týka čipov a ich migrácie, každý čip nemá antimigračnú hlavičku a stačí si pozrieť prípady postihnutých zvierat na webe Necipujtenas.cz, aby ste sa dostali k informáciam, ako rôzne čip môže poškodiť zdravie zvieraťa. Prípadne môžete zháňať informácie, z akého zdravotne bezpečného materiálu je napr.taký antimigračný poter na povrchu čipov alebo taký polymérový čip - čo je to vlastne za materiál. Akosi o tom nieto zmienky na internete ani v i-shopoch či na stránkach veterinárnych zariadení. Pojem bio-kompatibilný polymér či antimigračný poter nehovorí nič o presnom materiálovom zložení. Keď zoženiete tieto údaje a poskytnete ich sem, určite vám bude veľa chovateľov povďačných a miesto kydov na Lenu spravíte aspoň nejaký dobrý skutok. Príjemnú noc !

Nepřihlášený uživatel

#112

2013-04-23 19:57

Som jednoznačne proti čipovaniu, žiaden argument ma nepresvedčí o jeho potrebe, ja to zase len obrovský biznis darmožráčov z Bruselu a my sa máme na to všetci poskladať, zastavme to!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#113 Igor

2013-04-24 15:16

Ak nastane problém s čipom v tele zvieratka a treba ho operovať tak veterinárny lekár si zaúčtuje
hodne vysokú sumu,takže je to vyslovene o biznise.Kde je však svedomie veterinárov.Majú zvieratkám
pomáhať a nie ich zbytočne trápiť!!!!!Dosť si môžu zarobiť na štepeniach a na preventívnych prehliadkach,prípadne na predaji krmív a dietnych krmivách pre staré zvieratká alebo ošetreniach chrupu psov a mačiek.
Mira za LENU

#114 Re: Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat

2013-04-26 12:06

#101: MVDr. - Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat 

 netrep. Zatvoriť treba teba. Je veľa živých dôkazov u psov, kde čip putoval. Jednemu psíkovi putoval rovno do mozgu a zachrániť sa ho už nepodarilo.

Tu si prečítaj že nemáš pravdu! A riadiš sa len rozumom čo máš v nohaviciach podľa tvojho príspevku.

http://necipujtenas.sweb.cz/tragicke_pripady_psi.pdf


Nepřihlášený uživatel

#115

2013-04-28 09:07

Považujem čipovanie len za overenie fungovania čipov v praxi, ktoré zaplatí samotný majiteľ psa...je to neodôvodnené, hlúpe, násilné a manipulatívne ! Je to proste hanba a hanba každého, kto sa tomu dobrovoľne podriadi. Je to len na nás , na občanoch, či si necháme diktovať donekonečna sebapoškodzujúce zákony. Uvedomil si niekto, že na čipe je viac informácií o majiteľovi, ako o zvierati, že čítačky čipov pohodlne kúpite na nete a tým sa otvára cesta pre kriminálnu činnosť?

Nepřihlášený uživatel

#116 Re:

2013-04-28 09:13


Nepřihlášený uživatel

#118 Re: BOJUJEME STÁLE DÁL !

2013-04-30 18:49

#117: Dedahad - BOJUJEME STÁLE DÁL !

No, len aby to bolo len o tých čipoch. Veď spolu s čipom sa dá do tela vpraviť hocičo. A farma koncerny majú postarané o doživotných pacientov. Teraz čipujú zvieratá, pod rôznymi stupídnymi zámienkami, otestujú si, ako to bude fungovať v praxi, potom začnú verejnosť strašiť s únosmi detí a nakoniec prídeme na rad my. A mnohí to urobia úúúúúúúúplne dobrovolne a pod vplyvom ohlupujúcej propagandy si to ešte budú pochvaľovať, že aká je to skvelá vec. Ja teda mojich psov čipovať nedám. Nestratili sa mi 10 rokov, nestratia sa ani ďalších 10. A keď aj, určite to nikomu žily trhať nebude a bude to len a len môj problém.


Nepřihlášený uživatel

#119

2013-05-01 08:27

na čipovanie zvieratá zomierajú...nieje to až také bezpečné ako sa o tom vraví..

Nepřihlášený uživatel

#120

2013-05-01 10:05

Podporujem túto myšlienku!!!

Nepřihlášený uživatel

#121 Re: PETICIA

2013-05-01 11:58

#95: - PETICIA

chcela som vám poslať mail ale nešlo mi to...chcela by som sa pridať ku tej petícii aj ja a aj moji známy...môj mail je ja.ja.sabova@gmail.com


Nepřihlášený uživatel

#122 Re: Re: PETICIA

2013-05-01 16:59

#121: - Re: PETICIA

Ak si myslíte, že čip sa nedá vyrezať, tak už je to tu. Belko s vyrezaným čipom. Ako keby bolo málo týraných zvierat iným spôsobom, tak museli pridať aj toto. A keď bude mať zvieratko komplikácie po čipovaní a majiteľ ho nebude mať za čo, alebo nebude ochotný dať operovať, necháme ho trpieť??????????

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.615423738487412.1073741855.126966317333159&type=1


Nepřihlášený uživatel

#123 Re:

2013-05-01 18:55

#102: MVDr. -

Dochtorenko muoj mily, kazdy pes by mal mat znamku z ktorej bezproblemov zistis ciii je, takze nejake kecy o mysiach a 28 dnoch si nechaj pre inych, zrejme ty trpnes za nebudes mat na nejaku exoticku dovolenku s milenkou.


Nepřihlášený uživatel

#124

2013-05-01 20:59

prosim kolko je potrebnych podpisov, aby to bolo zrusene??vdaka a drzim paste :)

Nepřihlášený uživatel

#125

2013-05-02 14:46

Som proti plošnému čipovaniu psov a mačiek.U mačiek je to nemožné,hlavne na dedine.
Čítal som predmetný zákon,ale v §19 ods.3) Spolo
čenské zvieratá musia byť identifikované a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat. Počítačovú databázu pre centrálny register poločenských zvierat prevádzkuje Komora veterinárnych lekárov slovenskej republiky. Nie je tam výslovne uvedené identifikácia transpondérom.Potom aká povinnosť?