Zrusenie povinneho cipovania psov

Quoted post

Maria

#315 Re: Re: Re: nedam skontrolovať

2013-09-22 09:28

#314: - Re: Re: nedam skontrolovať

Presne !Mestská polícia kontroluje zásadne tých psov,čo sú na vodítku.Na mieste ti pokutu nemôžu dať,či áno?

Aby sme začali nosiť 370€ vo vrecku.Žartujem.Dúfajme,že aj v mestskej polícii sú len ľudia.Myslím,že sa príliš bojíme.

Odpovědi

eva

#316 Re: Re: Re: Re: nedam skontrolovať

2013-09-22 14:40:22

#315: Maria - Re: Re: Re: nedam skontrolovať 

 Trochu somto studovala a zistila som, ze v zakone o vet,starostlivosti sa pise,ze kontrolu nad oznacovanim zvierat maju na starosti veterinarni inspektori, veterinarni lekari a veterinarna a potravinova sprava. Z toho mi logicky vyplyva, ze ziadny mestsky fizel nemoze toto kontrolovat ,tym by prekrocill svoje pravomoci. Oni sa maju starat o cistotu a poriadok v meste a dodrziavanie VZN. A v konecnom dosledku je to moj sukromny majetok a nemozu mi ho len tak kontrolovat na ulici.To ako kebzy chceli niekomu skontrolovat obsah kabelky alebo mobil ved to je na hlavu.Takze netreba sa bat a NEDovolit IM TO.Oni vela krat prekracuju svoje pravomoci, len ludia su neinformovani a nevedia o tom. Aj vo svojich VZN o drzani psov je vela veci nad ramec zakona, uz to vo viacerych mestach napadol prokurator. Zakon o drzani psov c.282/2002 z.z.je nadradeny vsetkym ich VZN a preto sa treba riadit tymto lenze vacsina ludi tomu nerozumie alebo nema cas to studovat.Dost som o tom citala a je mi z toho zle akych mudrcov mame,ked nevedia ani normalne VZN vytvorit. V tomto stateje to hrozne, ludia su ustrachani a boja sa .V mojom okoli uz vsetci zacipovali, lebo sa to musi....Obce prekracuju svoje pravomoci a my len sklopime usi a posluchame ako stado oviec.