Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #7324 S ČT H......Video: „Naučte se dějepis – Evropu od Hitlera osvobodily Spojené státy!“

2016-02-28 21:18

Video: „Naučte se dějepis – Evropu od Hitlera osvobodily Spojené státy!“

V posledním pořadu „Máte slovo“ na téma „Kam směřuje česká politika – k USA, nebo Rusku?“ se učitelka z Brna Petra Štěpánová vyjádřila na adresu Ruska a Putina. „Nevíme, kdo je agresor a kdo oběť,“ popsala názorový chaos dnešní doby a doložila to příkladem dětí ve škole, u kterých přeci dokážeme rozlišit, kdo zlobí a kdo ne. Stejné je to prý s Putinem a s Moskvou: „Chtějí se rozpínat. Je tu jasný agresor,“ ujistila. „Spojené státy osvobodily Evropu od agresora Hitlera. Naučte se dějepis,“ poučila osazenstvo s tím, že desetileté děti ji také žádaly, aby v televizi zmínila vzkaz: „Ať už u nás skončí komunismus!“ Pak po předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, který byl také hostem u Michaely Jílkové, žádala zrušení KSČM. „Jde o život, máme toho plné zuby,“ zhodnotila vývoj. A ostré reakce zaznamenala už v samotném vysílání: „Jestli tohle učíte děti, tak pánbůh s námi“ (celý pořad zde).

Vystoupení učitelky vyvolalo bouřlivé reakce na obou stranách

„Lidé mi telefonovali, psali vulgární maily, někteří mi dokonce vyhrožovali fyzickou likvidací. Nakonec jsem všechno nahlásila na policii a požádala ji o ochranu,“ uvedla Štěpánová pro server Echo24.cz. I teď je internet zaplaven nejrůznějšími reakcemi. Učitelka zaujala i europoslance Jaromíra Štětinu, který naopak její slova ocenil: „Statečná ženská. Zvláštní: pětadvacet let po Listopadu musí mít člověk odvahu, aby řekl, že komunismus byl špatný. Je potřeba bránit demokracii a postavit komunisty mimo zákon,“ uvedl jasně na Facebooku.

VICE-Video: „Naučte se dějepis – Evropu od Hitlera osvobodily Spojené státy!“