Dabéři, kteří přišli o své dlouhá léta dabované herce.

Kuba

/ #5 Re: Re: názor

2016-04-23 10:09

#4: SoňaB - Re: názor 

 Soňo a co se má peticí dosáhnout? Samozřejmě mi vadí, že herce X nedabuje dabér Y jako všude...začíná to bohužel u překladu. Když bude obsazen dvorní dabér a řikat nesmysly, na které se nepříjde, je to špatně - a to se děje dost často. Například včera jsem omylem prošel kolem jedné kriminálky na Primě - porovnávali tam dva rentgeny či co a řekli, že tam nejsou "signifikantní diference", přitom stačilo říct značné rozdíly, velké rozdíly atp. Tohle mi vadí daleko více, než když herce nedabuje "jeho" dabér.

 

Nejsem z Brna, jsem divák. Vadí mi, že se Brno bere jako podřadné... klidně se dabingoví herci z Brna mohou zvát do Prahy častěji... bohužel ne vždy pozvali Janu Musilovou na G. Anderson a určitě by to šlo se domluvit. Naopak pan režisér Holeček si dává záležet a ten ji třeba pozval.

 

Obecně je to bohužel tak, že divák je všem ukraden a to se nezmění nějakou peticí, to se musí změnit legislativně.

 

PS: Pouštěla jste si někdy cokoliv, co běží na CBS Drama? Nebo na AMC? To je na pozvracení...