Petice na podporu novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí

mami

/ #24 Děti.

2012-10-08 02:33

Mám v pěstounské péči 3 děti a je pravda to,že vypadaly dříve úplně jinak/tak smutně/ a po pár dnech u nás se všechno velmi rychle změnilo :)...doslova rozkvétaly před očima.Nejhůře na tom byla holčička,která měla již 5.let ...bylo to již docela pozdě,když víme ,že děti do 3.let věku mají prožít všechno to důležité pro jejich další život.Měla takové stavy,že jsem myslela,že to nevydržím a budu ji muset vrátit.A však po 3.měsících se vše urovnalo.Velmi jsme se za ni modlili a věřím tomu,že i to byla pomoc.V dětském domově již nevěděli co s ní a řekli nám,že jsme její poslední nadějí.Budila ostatní děti a tak spala na SAMOTCE ...je to hrozné,ale co měli dělat??? Je tam moc dětí a muselo to nějak fungovat.Dnes je již skoro dospělá,ale bez problému to není.Škoda,že tam musela být a tak dlouho se trápit,jenom proto,že matka nedala souhlas....mohla na tom být úplně jinak...tolik potřebovala mazlit a lásky .Děti jsou úplně zbytečně drženi v ústavech a mě bylo moc líto,že jsem to nevěděla,že tam tato již naše holčička byla ....tyto roky stále doháníme a není to možné dohnat!!! Její sestřička měla 3.roky a ta je na tom lépe a ještě jeden chlapeček,ten měl 3,5 let a i ten je na tom lépe,ale také jsme si zkusili...bál se chodit kakat domů,že by potom nemohl jít už ven a tak stále kakal do kalhot a nebylo možné ho to odnaučit!!! Podařilo se nám to až v 5.letech,ale stále se počurával,to skončilo až ve třetí třídě.Musím však říct,že stále potřebují hodně naší lásky ,aby se vyrovnaly s tím ,co jim život přináší....je to úplně něco jiného než jsme prožívali s našimi vlastními 5. dětmi.Již jsou všichni dospělí a dělají nám radost.Jenom mám ještě posledního syna doma a potom ty tři děti přijaté.I když mám již 53.let ...tak bych ještě ráda někomu pomáhala....do důchodu mám ještě nějaký rok :) a děti jsou úžasné a tak si myslím,že by právě tato krátkodobá služba byla pro mne :)...také mám hodně zkušeností a mohla bych je ještě využít :)....Nejvíce se mi nelíbí reklama ,která běžela v TV. o postýlce,jak tam leží miminko a padá mu kojenecká lahev a stále se s mlékem kutálí,až ke kanálu venku.Kdyby tam byl někdo,kdo podrží tu lahvičku,nemuselo by se to stát!!! Kde je někdo?? Tak spokojeně si žijeme a nebo stále něco honíme materiálního !!! K čemu ?? Moc ráda také pomohu :) i když má práce ještě nekončí:)Moc zdravím Dana Jersáková- pěstounka.