Petice proti rušení praktických škol

mamka uča

/ #181

2012-10-28 13:19

Dobrý den, dvacet let pracuji jako speciální pedagog, nedokáži si ve snu představit jak tento nápad,protože jinak se tomu říct nedá, by mohl v praxi probíhat. Odvedla jsem do života mnoho dětí, které potřebují zvláštní péči, což každý soudný člověk chápe jako péči pro každé dítě individuální. Tělesně a mentálně postižené, mnohdy obtížně zvladatelné i mezi pěti žáky, tím myslím udržení pozornosti, pochopení ze strany učitele, který mnohdy supluje rodinu. Miluji svoji práci a miluji tyto děti a právě proto jsem zásadně proti návrhu zařadit je do běžných základních škol, ale to i s ohledem na děti schopné se vyučovat v normálním tempu, pedagogy, kteří mají co dělat s dvaceti žáky. Z nás by prý byli asistenti, nechápu tento výrok, mě byl kvalifikovaný asistent odebrán, nejsou na něho finance, to se pak najdou na vyplácení v odpovídající výši? Nebo konzultanti? Dokáže si to ten někdo vůbec představit. Navštivte mou třídu, pobuďte s námi jeden den a pak mi řekněte do očí, že tyto děti mohou jít bez problému do běžné základní školy, pak si s Vámi ráda promluvím, z mé strany odborně a lidsky, to Vám mohu slíbit. Mgr.Jana Novotná,Stará Boleslav.