MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post

Roman Skácel
Hodonín

#19334 Re: Re: Re: Re: Pravda o lži

2014-11-28 17:41

#19310: - Re: Re: Re: Pravda o lži 

Moudrý člověk se poučí nejen z chyb, ale dokonce i z úspěchu jiných a převezme je jako objektivní pravdu o tom, jak by mohl činit a postupovat k cíli ve svém životě sám.

Už od dětství pracujeme s pravdou a lží, všichni do posledního. Ti z nás, kteří se vydají cestou pravdy mohou být svobodní, ti druzí se budou spolčovat a hledat Pravdu o svých lžích a polopravdách, ale svodobní nebudou, lži šíleně tíží, krýt lež je prakticky nemožné dlouhodoběji, takže je nakonec pohodlnější sám sobě lhát, ŽE PRAVDA ANI NEEXITUJE...

Modlení se k Bohu pomáhá vnitřně nesvobodným jedincům, ale ve skutečnosti je to iracionální činnost, vždyť desatero je z 60% o sobectví a dogmatismu Boha samotného. Kdyby existovala Vševědoucí bytost, copak by nevěděla aspoň to, co vím já začátkem 21. století o demokracii a v ní obsažené svobodě? Proč by chtěla tato bytost být uctívána? Proč by nebyla uctívána z principu a na základě opodstatněnosti svého chování a jednání? No protože by logicky vůbec musela reálně existovat...

Mám prostě pocit, že Bůh popsaný v Bibli ví právě to, co mohl vědět i nejvzdělanější člověk před cca 2.000 let, nic víc, takže z dnešního pohledu jsou dogmatická "moudra" o mluvících hadech spíš k úsměvu. A ten Fachman, co nás tak šíleně sprasil, mohl místo neděle ještě raději máknout a dokončit nás, nebo klidně mohl máknout ještě celý příští týden, či rok a pak si vzít dovču na věčné časy, my mohli být moudřejší a nemusel nás apokalypticky topit, spalovat, nechat se vzájemně zabíjet v nikdy nekončících válkách, posílat na nás své Rány, a kdoví co ještě. A nemusel by na nás, protože je to flink, posílat Anděly apokalypsy na čtyřech koních, kteří to tu nakonec zase zhasnou...

P.S. Jsem zvědav, jestli zde alespoň jeden, jediný člověk pochopí, proč jsem to nahoře napsal... :-) 

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#19350 Re: Re: Re: Re: Re: Pravda o lži

2014-11-28 18:22:05

#19334: Roman Skácel - Re: Re: Re: Re: Pravda o lži 

 Roman Skácel už je vhodný kandidát do blázince....nebo...a to je pravděpodobnější....Romanů Skácelů je několik a v tomto blitku nastoupila nová krev


Nepřihlášený uživatel

#19360 Re: Pravda o lži

2014-11-28 18:59:29

#19334: Roman Skácel - Re: Re: Re: Re: Pravda o lži 

 Má ty prostoto, to jsou ale bláboly!!!! Jsi sjetý, nebo jako Zeman o slivovičce? :)))