Nemůžeme mlčet!

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#96

2016-10-26 08:38

Mám pod peticí podpis a šířím dál. I když to asi nepomůže ke změně politiků vlezených do čínské prdele. Politici co jsem si zvolili odpovídají charakterem zbabělým čecháčkům. Čecháček šel volit Zemana, Sobotku nebo Babiše za bůčka, pivo a koblihu. Takový charakter měli čecháčci už za 2. světové války, kdy místo odboje se navzájem udávali a potom po válce zmasakrovali nebohé sudetské Němce. Stydím se za ubohé zbabělé čecháčky!  

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#98 Re:

2016-10-26 09:24:21

#96: -  

 Dobrý den,

prosím, neurážejte tento národ. V říjnu a v listopadu 1939 se konaly největší demonstrace proti nacismu v celé Evropě právě v Protektorátu, 17. listopadu byly zavřeny VŠ, studentští vůdci popraveni. Akce "tří králů", Anthropoid, Lidice, Ležáky, Mnich, moc Vám to neříká? Přestože jsem byli okupování, nevznikly zde žádné dobrovolnické jednotky na pomoc SS - jako v Pobaltí nebo také Nizozemí. Francii. Uděláme-li si srovnání počtu obyvatel skutečně zapojených do odboje a počtu obyvtel země - zjistíme, že podíl českcýh občanů v odboji byl o málo vyšši než ve Francii. Jistě, byly zde kolaboranti, zbabělci, ale byla jich menšina. Gausovu křivku znáte? Jinak, 25% jsou elity, 50% průměr a 25% hodnotově nižší třídy. V demokracii jde o to, aby elity přesvědčily průměr o hodnotě demokracie, a to se v ČR nepovedlo - jen těch korupčních kauz. Tím chci říci, že všichni jsme na tomto stavu vinni a jak se dívám po světě, mohlo by to být horší, věřte mi. 

Nikdy neurážejte tento národ, statečnější než si myslíte. Rodinný příběh mne zvazuje, abych vás na to upozornil. 

Richard F. Vlasák