Petice na podporu novely zákona o sociálně-právní ochraně dětí

Quoted post

Alena Vávrová

#14 Názor

2012-09-20 12:41

Velmi dlouho se věnuji jako sociální pracovnice dětem, které neměly to štěstí, aby mohly vyrůstat ve vlastních rodinách. Pracovala jsem v dětském domově,ale i ve státní správě jako pracovnice pro náhradní rodinnou péči a nyní působím v o.s. Středisko náhradní rodinné péče, kde se věnuji především osvojitelským a pěstounským rodinám. Díky své praxi jsem měla možnost dobře poznat současný systém péče o ohrožené děti i jeho vážné nedostatky. Z tohoto důvodu jednoznačně podporuji přijetí novely zákona o sociálně-právní ochraně. Novelu považuji za zákon, který přináší nové cesty a možnosti zkvalitnění sociálně právní ochrany dětí. Do popředí se dostává skutečný zájem dítěte. Novela otevírá prostor pro zkavlitnění prevence, tak aby se dítě nemuselo ocitnout mimo vlastní rodinu ale otevírá i prostor pro rozvoj náhradní rodinné péče.

Odpovědi

mirdisa

#15 Re: Názor pro p.zemanovou atd.

2012-09-21 00:29:57

#14: Alena Vávrová - Názor

dobry vecer,ja vecem o kterych tu debatujete vice mene nerozumim,jen vim,ze jsem kdysi jako matka selhala,deti se dostali do rukou pestonu,kteri je nadevse miluji,jsou to moc hodni lide a detem je u nich dobre,stykame se,jak s detmi tak s pestouny,vse se snazime resit spolecne,osobne znam i p.Riu Cernou,ktera s nami taky spolupracuje,myslim,ze lide jako je ona,p.Svoboda a p.Svobodova z Amalthey,spolupracuji s mnoho rodinami,kde se nachazi spousta deti a vsem to vyhovuje,napr.p.Ria nepoukazuje treba na dospelejsi deti,ale jeste male ktere jsou schopny prijmout pestouny za rodice,ja jsem petici podepsala a souhlasim s jejim navrhem,dejte tem detem sanci dekuji