Petice proti uvažovanému prodeji ubytovny/Hotelu Sport v Šumperku

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.

My, níže podepsáni, obyvatelé města Šumperka, sportovci a jeho návštěvníci, tímto žádáme zvolené zastupitele města Šumperka, aby NEDOPORUČILI prodej majetku ubytovny/Hotelu Sport, který je ve vlastnictví PMŠ a.s. a ponechali tento objekt ve vlastnictví PMŠ a.s.. 

Tento objekt je strategickým místem Tyršova stadionu v Šumperku. Je v něm umístěno zázemí hokejového klubu, restaurace a ubytování, které vytváří zázemí pro návštěvníky a sportovce Tyršova stadionu a do budoucna může poskytovat ucelené služby. 

Společně s předsedou hokejového klubu HC Mladí Draci Šumperk panem Lubošem Cekrem a zastupitelem panem Martinem Janičkem (oba dva členové dozorčí rady PMŠ a.s.) jsme i představili plán na oživení Hotelu Sport, který spočíval v nezbytných investicích a rozvoji tohoto objektu. Již v roce 2015 bylo plánováno regenerační a relaxační centrum, které by využívali sportovci a široká veřejnost. Dále byl i záměr na obnovu sportovního lékařství, které mělo v Šumperku tradici a teď se musí dojíždět do Mohelnice nebo Olomouce. Bohužel se to nepovedlo, protože představenstvo PMŠ a.s. tomuto záměru nechtělo dát zelenou. Důležité je se o tento objekt starat a rozvíjet ho. Současné vedení PMŠ a.s. toto neumí a raději chtějí toto strategické místo prodat v ceně dle zápisu z Rady města Šumperka za cca 10mil Kč opraveno (omlouvám se za zmatečnou informaci, kdy jsem uvedl částku 8mil). Myslím si, že 2mil nehrají v tomto žádnou roli.  Bez výběrového řízení či dražby. 

Nedovedu si představit, že by se ve sportovním centru Nymburk prodala budova se zázemím a organizaci ČUS by zůstaly jen sportoviště. Vzpomínám na ještě nedávná slova starosty našeho města Šumperka pana Brože, který přirovnal Tyršův stadion právě ke sportovnímu centru Nymburk, byť hovořil o malém Nymburku.

Proč raději nerozvíjet Tyršův stadion a starat se o to, aby se ten náš malý Nymburk zviditelnil. Jako občané a sportovci být hrdí na reprezentativní sportovní centrum, které máme. 


Ladislav Sebök    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici


NEBO

Vaše e-mailová adresa nebude publikována na našem webu. Autor petice ale uvidí všechny informace, které zadáte do tohoto formuláře.

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.
Facebook