Podpora poslanci Jakubovi Jandovi ve vyjádření, že "ČSBS je pofidérní spolek adorující bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu"

Dne 9.1.2018 byla v médiích (např. zde) zveřejněna informace o podání trestního oznámení na poslance Jakuba Jandu, který při interpelacích k poskytnutí dotace pro Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS) zpochybnil důvěryhodnost této organizace slovy:  

„Není jistě úkolem poslanců a vlády mluvit o spolkové činnosti občanského života, pokud neporuší zákony této země. Je však bytostně amorální, aby pofidérní spolek adoroval bývalé estébáky, konfidenty, komunistické policajty a jiné přisluhovače režimu, který se v tomto státě držel 40 let za pomocí vražd a sovětských tanků, z veřejných peněz.“

Názor poslance Jakuba Jandy lze s čistým svědomím označit za oprávněný, a to především na základě jednání spolku ČSBS, který např. ocenil poslance KSČM Zdeňka Ondráčka neblaze proslulého účastí na násilných represích při demokratickch protestech proti zločinnému režimu v listopadu r. 1989, kterému ČSBS udělil pamětní medaili Za vlast a za svobodu. Dne 18. října mu ji osobně předal předseda spolku Jaroslav Vodička.

Ocenění, které spolek nezdůvodnil, vzbudilo v odborné i obecné veřejnosti kritické ohlasy. Např. historik a publicista Jiří Padevět k němu uvedl:

„Konfident Veřejné bezpečnosti a člen normalizační KSČ, zároveň předseda Svazu bojovníků za svobodu soudruh Vodička předal pamětní medaili Za svobodu bývalému příslušníkovi Pohotovostního pluku SNB, poslanci KSČM a podporovateli proruských teroristů soudruhovi Zdeňkovi Ondráčkovi. Připadá to členům spolku, který má v názvu slovo svoboda normální?“

S vyjádřením Jakuba Jandy se proto plně ztotožňuji a vyjadřuji mu podporu.

 

 


Jan Horešovský    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Pokud chcete podepsat tuto petici, kterou vytvořil(a) Jan Horešovský, vyplňte formulář níže. Autor petice uvidí všechny informace, které zadáte do tohoto formuláře.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice24.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Facebook