STOP krácení dotací soukromým a církevním školám


Nepřihlášený uživatel

#101 Re: Re: Re: Když jdu k zubaři, který nemá smlouvu s VZP, platím si vše sám

2014-07-27 19:40

#80: - Re: Re: Když jdu k zubaři, který nemá smlouvu s VZP, platím si vše sám

Tak to jste trochu mimo, já Blesk ani jemu podobné nečtu, ale vy asi ano, že?


Nepřihlášený uživatel

#102

2014-07-28 08:10

Nesouhlasím s krácením dotací...

Nepřihlášený uživatel

#103

2014-07-28 09:23

Kvalitní výuka se dnes bez peněz na učebnice a pomůcky neobejde.Z finančních důvodů odcházejí z oboru pedagogové mužského pohlaví. Církve sice získají peníze z restitucí, ale ty jsou podle mého názoru potřeba snad více v sociální oblasti - pro podporu lidí na okraji společnosti.
Sylva Krčálová

Nepřihlášený uživatel

#104

2014-07-28 10:25

Bohužel se zakořenila v této zemi lživá proticírkevní propaganda z dob vlády komunistů. Je strašné, že stát se snaží systematicky ničit společnosti založené církvemi , přestože tyto společnosti jsou založené za účelem pomoci spoluobčanům a ne za účelem zisku, jako jiné instituce. Díky tomu, že těm, kdo v nich pracují jde především o službu ostatním, přináší tyto společnosti velmi dobré výsledky ve své oblasti.
Proto by měly být církevní neziskové společnosti (školy, nemocnice, domovy důchodců, domovy dětí, hospice, charity...) státem podporovány a ne likvidovány. Když je nějakému státníkovi špatně, tak se nechá ošetřovat řeholnicemi, ale jinak těžké práci těchto lidí hází klacky pod nohy.

Nepřihlášený uživatel

#105

2014-07-28 10:55

Mám tři vnoučata a všechna chodila a chodí do církevních škol. Začali v Ovečce, předškolním zařízení u Bratrské školy v Praze 7, dva starší již pokračují na Křesťanském gymnáziu v Praze - Hostivaři, ta nejmenší ještě chodí do Bratrské školy. Ani zrušením nebo krácením dotací nás pan ministr nedonutí tyto školy opustit, jen rodičům a školám znepříjemní život.

Nepřihlášený uživatel

#106

2014-07-28 11:22

Částečně bych něco takového chápal, kdyby státní školství nabízelo rodičům a dětem alespoň část toho, co hledají v "aternativních" soukromých školách. Jenomže státní školství nejen že se o důvody hledání jiných cest samo příliš nezajímá, ale většinou se jakýmkoliv kritickým hlasům brání. "Osvícení" učitelé v rigidním systému příliš nezmůžou. Snahy o další krácení dotací soukromým a církevním školám chápu jako iniciativu lidí, kteří o podstatných otázkách vzdělávání vůbec nepřemýšlejí.

Nepřihlášený uživatel

#107

2014-07-28 11:39

Petici jsem podepsal, neboť s principem rovnosti vzdělání souhlasím, přesto bych rád znal přibližná čísla. Jaké jsou průměrné provozní náklady dotčených škol a kolik zhruba činí současné školné (příspěvek rodičů)?
Jan Adam
Kolemjdoucí

#108 Re:

2014-07-28 12:33

#106: -

Státní školství široce nenabízí skutečně fungující "alternativy", tedy Montessori první stupeň ZŠ a plně Daltonské střední školy, protože se peníze plýtvají na hlouposti, mimo jiné i na podporu nefungujících "alternativ" (Waldorfské školy) nebo na podporu institucí, které nemají ve vzdělávacím systému 21. století co pohledávat (školy s náboženskou indoktrinací). Omezení dotací tam, kde je to nevhodné, je jednou z cest, jak získat prostředky na podporu skutečně fungujících alternativ.

lišče

#109

2014-07-28 13:08

PROČ by měly všechny náklady provozu u jedněch škol být hrazeny z peněz daňových poplatníků a druhých ne? Vždyť všichni rodiče platí daně, tak ať normativ na žáka zahrnuje stejnou část na provoz škol pro všechny děti bez rozdílu zřizovatele dané školy...

Nepřihlášený uživatel

#110 Re:

2014-07-28 14:21

#107: -

Nemám informace o jiných školách, ale na naší soukromé waldorfské ZŠ činí měsíční školné 1250 Kč, počítám, že provozní náklady budou vypadat podobně jako u ostatních ZŠ...Zdravím AH


Nepřihlášený uživatel

#111 Re:

2014-07-28 14:53

#107: -

Na naší základní škole je školné 800 Kč měsíčně, všechny pomůcky, sešity mají děti zdarma. Vybavení prvňáka stojí 3800,- na začátku školního roku. Pokud nebudeme dostávat dotace na provoz, školné by muselo být 4800 Kč měsíčně a to je pro většinu našich rodičů nereálné.


Nepřihlášený uživatel

#112

2014-07-28 15:13

Náš syn po šikaně na základní škole přešel na církevní školu ,kde byl velmi spokojen i když musel dojíždět.
Dokonce mu velmi obětavě vařili bezlepkovou dietu,která na
státní škole nebyla možná.

Nepřihlášený uživatel

#113 Re:

2014-07-28 15:29

#107: -

Dobrý den, u nás ve škole platíme 1100kč měsíčně, ale máme všechny pomůcky, učebnice, sešity zdarma a škola nám ještě přispívá na spoustu akcí. Jsou zde i sociální a prospěchová stipendia... Dále mám  např. Autobusy na školní akce zdarma- škola sehnala sponzora. Vím, že provozní náklady budou asi vysoké, protože škola si pronajímá budovu města a platí jí nájem a také si pronajímá tělocvičny. Dále samozřejmě energie, atd...


Nepřihlášený uživatel

#114

2014-07-28 18:13

Myslím si, že státní školy měly mít stejné podmínky v přidělování financí jako školy soukromé nebo církevní.

Nepřihlášený uživatel

#115

2014-07-28 18:25

Mám dceru v církevní mateřské škole. Pro všechny děti v našem městě není ve státní školce místo, tak jak toto máme řešit? Matky se mají vrátit do práce, dítě jim nevezmou do státní školky, a když to řešíme tímto způsobem, tak jsme za to potrestaní. Platíme daně stejně, jako ti, kteří mají dítě ve státní škole a na školeném platíme také více. Tak opravdu nevím, co by ČSSD asi chtělo. Dávat důchodcům, jejich největší voličské základně, policii apod., ale někde se na to musí vzít, že? Zaplaťte to rodiče, za vaše děti to uděláte rádi, že? Neskutečné, co se je v tomto státě možné.

Nepřihlášený uživatel

#116

2014-07-28 18:30

kvalitní studium se nepodobá obíleným hrobům

Nepřihlášený uživatel

#117

2014-07-28 20:38

Souhlasím plně s argumentací k odmítnutí návrhu MŠ. Církevní školy přece nefungují pro zisk zřízovatele, ale k poskytnutí kvalitního vzdělání a to zároveň s důrazem na morální aspekt výchovy. Náš vnuk je absolventem AG gymnázia v Praze, mohu toto konstatování potvrdit konketní zkušeností.

Nepřihlášený uživatel

#118

2014-07-28 20:41

jde mi hlavně o zachování církevních škol.Naše církevní mateřská škola je úžasná!

Nepřihlášený uživatel

#119

2014-07-28 21:51

Přes 20 let jsem byla v roli majitelky soukromé školy. Zažila jsem všechny ministry školství a pamatuji si vývoj finančních příspěvků na žáka soukromé školy. Vím, jaká byla skutečná výše státního příspěvku na jednoho žáka v naší soukromé škole a jakou výši příspěvku měli mí kolegové ve stejném typu škol státního sektoru. Přestože naše škola díky vynikajícím studijním výsledkům, referencím a inspekčním zprávám měla tzv. 100% dotace, není pravda, že dostávala stejné finance jako školy státní. Dá se říct, že na každém žákovi, který chodil do naší školy, družiny a jídelny, stát ušetřil desetitisíce.

Vnímám soukromé školství jako projev svobody, nových možností a inspirace. Vážím si práce všech kolegů, kteří ustáli tendence státu změnami financování jejich existenci ohrozit. Děkuji všem rodičům, kteří jsou ochotni platit školné, přestože tutéž službu mohou využít bezplatně ve státním sektoru. Jsem vděčná za všechny žáky, se kterými jsem se mohla setkat a jejichž životní kroky mohu i nyní dále sledovat.

Nejsem si vědoma žádné iniciativy ze strany státu, která by nezastupitelnou roli soukromých škol ocenila.

Prosím všechny zvolené poslance a senátory, aby zajistili všem žákům stejný finanční příspěvek na studium bez ohledu na to, jakou školu si zvolí.   S vírou v rovnocenné rozhodnutí    Ivana Málková

Jana

#120 Re: Re: Re: Nehorázná drzost vyžírek

2014-07-29 05:52

#88: Skeptik - Re: Re: Nehorázná drzost vyžírek

Dobrý den, mrzí mne, že moje poznámka o Komenském, ve vás vyvolává tyto nepříjemné pocity. Prosím, neberte to ode mne jako povýšené poučování, ale dovolte mi ocitovat jeho samého: "Řekl jsem, že všechny dosavadní snahy mého života byly podobny pečlivosti Martině pro Pána a učedníky jeho z lásky, a zajisté tomu jinak nerozumím (pozn. ve smyslu to jinak nechápu, nemyslím). ... A to platí ... například o didaktické činnosti, jíž jsem se oddal a mnohá léta věnoval z touhy, abych osvobodil školu a mládež z velmi těžkých labyrintů; a přece někteří soudili, že se to nesrovnává s povoláním bohoslovcovým, jako by Kristus nespojil ty dvě věci... Já však vzdávám věčné díky své lásce, Kristu, jež tuto lásku k svým beránkům vdechl do mého srdce... (UNUM NECESSARIUM)

Opravdu si myslím, že není pro naše děti dnes důležité, zda ve středověku někdo Boží jméno zneužíval k vlastnímu prospěchu, či se v Božím jménu druhým rozdával (byť věřím, že ani jedno ani druhé není u Boha zapomenuto). Proto znovu opakuji: Podporujme školy a zřizovatele, kde vedou děti k pozitivnímu přístupu k životu, vštěpují jim dobré zásady, nebrání v jejich rozvoji a poznání, učí je dobrým pravdivým vztahům, vzájemné pomoci, dobrému žebříčku hodnot. Pokud tomu tak někde není, ať se rodiče určitě ozvou a nebo ať radši dají děti do jiné školy... bez ohledu na to, kdo je zřizovatelem.

Věřte, že pokud by měla skončit taková škola jak jsem popisovala, bude to pro děti veliká škoda. A věřím, že podobné školy jsou mezi tzv. soukromými, církevními i státními. Přeji pěkný den.


Nepřihlášený uživatel

#121

2014-07-29 06:57

Petici podepisuji za soukromé školy.....

Nepřihlášený uživatel

#122

2014-07-29 06:58

Je vidět, že lži a propaganda jsou ČSSD stejně vlastní, jako komunistům.
Jana

#123 Re:

2014-07-29 07:51

#119: -

Neznám Vás, ale moc děkuji za Vaši práci i příspěvek.


Nepřihlášený uživatel

#124

2014-07-29 09:53

Jestliže je tu stát pro občany, pak by měl mít na mysli jejich blaho a nerozhodovat na základě politických hrátek. Soukromé a církevní školství je prokazatelně kvalitnější než státní a z hlediska státního rozpočtu dokonce levnější již ve stávající podobě. Jeho likvidace tzv. Sociální demokracií (toto rozhodnutí není ani sociální ani demokratické)je pouze politickou pomstou levice za církevní restituce. Doufám, že skutečná Sociální demokracie nakonec zvítězí nad politikařením ministra školství a povede svá rozhodnutí ve prospěch občanů, jak se v současné době zdálo, že se dnaží činit.
Tom Ježdík

Nepřihlášený uživatel

#125

2014-07-29 11:04

Nesouhlasím s krácením dotací soukromým a církevním školám, dělají záslužnou práci.

Mgr. et Mgr. Blažena Poláčková
Ostrava-Zábřeh, Svornosti 55/56