Dabéři, kteří přišli o své dlouhá léta dabované herce.


Nepřihlášený uživatel

#1

2016-04-22 13:40

A to není zdaleka všechno, příšerné je nové obsazení Lovců zločinců i Castla na zabití. Jakoby nestačily často stupidní překlady (typickým příkladem budiž "britská inteligence" ze Skály), ale studia nám v honbě za ziskem předkládají i naprosto nevhodný výběr hlasů. A to čím dál častěji.
SoňaB

#2 SouRe:

2016-04-22 16:14

#1: -  

 Souhlasím. Nevím, kde se tato rozhodnutí berou, ale v každém případě naprosto ignorují diváka, což je neomluvitelné.

Kuba

#3 názor

2016-04-22 22:21

Konečné rozhodnutí je na studiu a zadavateli. Zadavatel si občas přikáže někoho a pokud ne, dostane to rejža, pozve kámoše a dabuje se. I ty překlady jsou dány neodborníkům. Chybějí dramaturgové.

 

Rozhodně ale nelze nikomu nic nařizovat, takže tato petice je k ničemu a já ji nepodepíšu.

 

Proč ignorujete třeba brněnské herce?

SoňaB

#4 Re: názor

2016-04-22 22:53

#3: Kuba - názor 

 Ano, bohužel, neprofesionální přístup zadavatelů, studií a mnoha režisérů škodí divákům. A o tom to je.

Mimochodem, nikdo Vás k podpisu nenutí, pokud nejste o její pravivosti přesvědčený, nebo doufáte, že právě Vám se to nikdy nestane....

Předpokládám, že jste z Brna, jinak byste se takhle asi neptal...to se zeptejte těch zadavatelů, studií a režisérů, kterýh se nepodpisem v podstatě zastáváte...

Kuba

#5 Re: Re: názor

2016-04-23 10:09

#4: SoňaB - Re: názor 

 Soňo a co se má peticí dosáhnout? Samozřejmě mi vadí, že herce X nedabuje dabér Y jako všude...začíná to bohužel u překladu. Když bude obsazen dvorní dabér a řikat nesmysly, na které se nepříjde, je to špatně - a to se děje dost často. Například včera jsem omylem prošel kolem jedné kriminálky na Primě - porovnávali tam dva rentgeny či co a řekli, že tam nejsou "signifikantní diference", přitom stačilo říct značné rozdíly, velké rozdíly atp. Tohle mi vadí daleko více, než když herce nedabuje "jeho" dabér.

 

Nejsem z Brna, jsem divák. Vadí mi, že se Brno bere jako podřadné... klidně se dabingoví herci z Brna mohou zvát do Prahy častěji... bohužel ne vždy pozvali Janu Musilovou na G. Anderson a určitě by to šlo se domluvit. Naopak pan režisér Holeček si dává záležet a ten ji třeba pozval.

 

Obecně je to bohužel tak, že divák je všem ukraden a to se nezmění nějakou peticí, to se musí změnit legislativně.

 

PS: Pouštěla jste si někdy cokoliv, co běží na CBS Drama? Nebo na AMC? To je na pozvracení...

SoňaB
Nepřihlášený uživatel

#6 Re: Re: Re: názor

2016-04-23 13:49

#5: Kuba - Re: Re: názor 

 U brněnských herců je často problém v tom, že je velmi slyšet moravký přízvuk...stejně jako některé měkké souhlásky u Slováků...je to riziko a proto jsou možná více opomíjeni...

Víte, možná, že tato Petice ničeho nedosáhne, ale vždy je dobré se ozvat, pokud s něčím nesouhlasíte. Autora této Petice si vážím, protože stále hájí zájmy herců/dabérů, diváků a jde mu zjevně o kvalitu a dobré jméno dabingu. Raké byl za to oceněn. Po právu...Je důležité nebýt ovcí...

asi to není jen tak, když se o přeobsazení M. Jagelky nebo A. Pyška píše i v novinách...

 

A pokud jde o "signifikantní diferenci"...neviděla jsem, nevím, jak moc musel být v danou chvíli text odborný a z úst koho vyšel...ale nejde jen o překlad, podstatný je úpravce dialogů, aby situaci a odbornost zvážil, následně také upravil hercům "do úst" kvůli synchronu a pak je tu ještě režisér, který může posoudit, jak moc je nutné takový výraz použít a na místě aktuálně text poupravit. Vzhledem k tomu, že jsem občas překládala, ale každopádně jsem si každý film upravovala pro synchron a následně režírovala, měla jsem větší možnost situaci zvážit. Mnoho režisérů si ale scénáře neupravují, takže se s danou situací setkají poprvé a mnohdy jim opravdu uniknou zbytečnosti...ale je tu ještě herec a zvukař a ti všichni mohou zasáhnout....ale při dnešním tempu v dabingu na to není prostě čas...

 


Nepřihlášený uživatel

#7

2016-12-06 01:17

Nějak nechápu, proti čemu tady vlastně protestujete?

Chyba není v dabingu ale v systému, český dabing je nejlepší na světě o tom není sporu. Pak je tedy skutečně nejasné, co se tu řeší? Jedno je ale jasné, ten kdo tuto petici založil nemá nic lepšího na práci než napadat kvalitní práci tvůrců českého dabingu (ta hrstka nešťastníků co to podepsala je na tom stejně tak).

Libor Havlíček