Ne proměně Nuselského mostu!

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Ne proměně Nuselského mostu!

Bretislav

#26 Re: hlavně ne barvy

2012-08-28 21:28

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-08-28 21:41



Nepřihlášený uživatel

#28 Re: Re: hlavně ne barvy

2012-08-28 22:47

#26: Bretislav - Re: hlavně ne barvy

kdy pochopi ze o to nikdo nestoji:/

Richard (Mecca Audio)

#29 Re: Zajímavý...

2012-08-28 23:08

Jáchyme, ty ses fakt idiot no.1, proc svým myšlením otravuješ svět? Je  přece spousta míst, kde se můžou tvé myšlenky vydovádět, ne?

 

Richard (Mecca Audio)

#30 Re: dulezita informace

2012-08-28 23:12

Cus, nevis, kdy bude Gympl dvojka? Nemůžů se dočkat pokračování toho českýho wild stylu nebo snad style wars? Já ti nevim... eat the dick! Straight up! Bee-otch!

 

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-08-29 00:09



Nepřihlášený uživatel

#32 Re: Re: dulezita informace

2012-08-29 00:16

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-08-29 00:20


xy

#34

2012-08-29 00:22

„Praha se tímto projektem začleňuje mezi světové metropole, které podporují moderní streetartové umění. Dáváme prostor mladým umělcům, kteří přemění¨šeď Nuselského mostu v nevšední podívanou." říká radní hlavního města Prahy, Aleksandra Udženija, pod jejíž záštitou se akce koná, a dodává: „Věřím, že pokud mladým lidem vymezíme zajímavá místa pro tvorbu, eliminujeme ničení fasád nechtěnými malbami." Dotyčná paní chce asi touto nesmyslnou akcí získat v rámci předvolební kampaně mladé voliče pro svou stranu!
xy

#35 Tomas

2012-08-29 00:55

#34: xy -

presne tak:) politika je v tom samozrejme.

Kazdopadne ta veta na konci..chce tim rici, ze by kluci sli jinak na fasadky?

Davno se vi ze legalni plochy nic neeliminuji, spis naopak.

 

robin

#36

2012-08-29 02:00

S těma trafostanicema je to opravdu úlet - měl jsem to točit a když jsem to viděl, tak jsem odmít - až tak je to hnusný...v kontextu chystané rekonstrukce naprosto nesmyslná debata...
Ondra Pachner

#37 ozdobit!

2012-08-29 02:53

jsem pro texturu - alespon jeden pekny cerny kriz za kazdeho skokana. A zrusit uz jednou pro vzdy to trapne zabradli nahore.
todey

#38 pasta a klukov

2012-08-29 09:31

Hele když se chcete hádat , musíte používat argumenty a ne si nadávat kdo je víc bezpáteřní:)
Chtěl bych se vyjádřit k umělecký stránce podobnejch podniků. Já osobně považuju tyhle obr malby od pasty a cakese a trona atd. za zbytečný, nevidím jejich přínos.Jejich uměleckej obsah je stejnej jako u potisku na balících papírech: se čtverečkama, s autíčkama, s písmenkama...ale to je prostě to dnešní konceptuální umění.Bez života,nuda.
Ale jinak bych ten most klidně pomaloval, třeba jednou barvou. V Černošicích- Mokropsech je most natřenej načerveno, vypadá to zajimavě, navíc by byly pěkně vidět ty otisky prken...
beton

#39 dekor

2012-08-29 13:11

ornament je zločin! moudro, přes sto let staré. nevidím přínos díla, jen negativa. beton je krásný a umí stárnout. at je autor petice kdokoliv, podepsala jsem. howgh
xy

#40

2012-08-30 11:23

Paul

#41 Re: Stop

2012-08-30 16:34

#5: Martin Štrouf - Stop

Mně naopak připadá, že ta miminka tu strohou architekturu jaksi zlidštil, dodala tomu kolosu poněkud přijatelnější rozměr.

Pokud se týče Nuseláku, poznámce o obednění dost dobře nerozumím, chci říci: co z toho obednění vidíte ze země na mostu, který se pne nějakých 40 metrů nad údolím?

Naproti tomu nějaké malůvky mi přijdou naprosto nevhodné, protože ve skutečnosti ten most výrazne zviditelní, což je to poslední, co je potřeba.

A

#42 Re:

2012-08-30 21:42

#6: C -

OMG WTF vypatlaný puberťáku. Nauč se nejdříve psát.

Martin Štrouf

#43 Re: Re: Stop

2012-08-30 22:29

#22: diggler - Re: Stop

Jestli nahlas říkáte, že úroveň navrhovaného díla je na úrovni Kaplického návrhu na novou knihovnu nebo dokonce Corbusierova dila, pak tato debata asi nemá smysl. Corbusier neni muj oblibenec, byla to pouze reakce na zesměšnování debaty o bednění. Na těchto návrzích nevidím nic extravagantního ani unikátního. Ba právě naopak. Nemyslím si tedy, že by měli nějaký velký přínost, ať už obsahově samy o sobě či pro most a okolí.Jestli tam tyto návrhy budou 14 dni, 2 roky nebo 20let, nic nemění na smyslu debaty, zda tam být neměli nebo měli. A to kam směřuji svoji energii je čistě moje věc ale souhlasím, že se po Praze dějí i horší věci.

etanol

#44 pasta oner nikdy

2012-08-31 16:41

#1: Pasta Oner - dulezita infoprez projektor a programy to muze udelat kazdyy proto bych to raci navrhl jinejm umelcum nez si ty

FightForYourRight!

#45 Re: Stop

2012-08-31 17:56

#5: Martin Štrouf - Stop

Nevim proč jsi proti estetickým změnám, nejedná se přece o žadné zakročení do stavby jako takové, spíš by ses měl zamyslet proč by jsme na sebe museli házet furt dokola postkomunistický stín a nedat trošku rozvíjet naší uměleckou stránku. Podle tvých slov to pro mě vypadá že by jsi byl uplně rád odklopen šedýma panelákama v čele z Nuselským mostem hlavně aby to nebylo něco novýho možná něco 'IN' .Člověk který za tím stoji Pasta je jeden z prvních lidi co to tady začali dělat a ve svým oboru je opravdu jedničkou takže pokud už to někdo má dělat je to právě on.  Opravdu trefné srovnávat komunistický most s klášterem, tím jsis mě opravdu získal.


Nepřihlášený uživatel

#46 Jakub Uksa

2012-09-01 00:52

mozna i socha stalina byla lepsi nez kyvadlo...preci jenom zaznamenava svoji dobu...podepisme petici za jeji obnoveni...stalin, sparta, panelaky chobotnice, hradcany rovnase superpanorama...ne kazdy je obdivovatelem syroveho bedneni, krom studentu cvut apod., jak vyse pise pan strouf i bedneni co nevidet tak nebo tak pujde dolu...architektura jako takova svym zpusobem muze nejen mesto zkraslovat ale i znasilnovat podstatne vice jak pomalovani v horizontu par mesicu, coz je u cele veci zasadni, prachy se tady vyhazujou i za jiny kraviny a tady se vicemene jedna o sponzorsky dar, pokud chcete mit v zime stromy pod mostem zeleny...muzou si je natrit z tech barev na akci urcenych,...kazda vec na tomto svete ma svoji pomijivost, nuselsky most tu dele nez karluv stat nebude, je tu od toho aby slouzil a pomalu dosluhuje...me osobne je uplne jedno kdyby se zitra rozhodl ho nekdo strhnout, ze muze spadnout, pochybuju ze nikdo zde vyse podepsany v teto petici se bude snazit o jeho zachranu, ne nebude...jsem si zcela jist, bylo by to uz vice prace nez zde napsat par radek......to jen tak pro odlehceni...

Nepřihlášený uživatel

#47 Jakub uksa

2012-09-01 01:16

jeste ve vaznosti, reaguju abych nezapomel na tam nize vzneseny argument...svoji predbeznou vizualizaci jsem zaslal produkci...z vetsi casti je beton priznan, sloup nepretren kompletne, mozna to bude nekde vyvesene...vicemene k rozhodnuti rozhodly faktory te rekonstrukce. protoze ty malby vice jak par sezon stejne nemuzou prezit...most bez rekonstrukce take ne...kdyz akce bude z cela jasnych podnetu zastavena prijmu to, neprisel jsem se sem s nekym prat...
Markéta

#48

2012-09-10 12:59

Já chápu že člověk potřebuje pořád něco dělat... V nuslích bydlím - stanici od mostu - vídám ho každý den, zapadá tam, protože se nesnaží být vidět. Probíhá mezi ním a okolím symbioza - vždyť už domy jsou tak flekaté- střechy, omítka. Nedovedu si tak představit, jak by někdo dokázal most pojmout nak komplexně, že by nevypadal jako flekatá koláž.... Kdyby šlo třeba jen o nabarvení na světle modrou, růžovou béžovou či tak, jsem pro. Ale takhle bych šla proti sobě...