Navrácení adventních koncertů ČT do rukou původních moderátorů


Nepřihlášený uživatel

#1

2013-12-03 11:57

Nedovedu si absolutně představit,kdo by byl schopen zrušit tuto sestavu,poněvadž bez konzertů a těchto lidiček si ji nedovedu představit.Kdo zase má takový nedostatek taktu k nám posluchačům a diváků.Nekažte nám i ty Vánoce.

Nepřihlášený uživatel

#2 Re:

2013-12-03 12:21

#1: - Na facebooku vznikla skupina. Kdo chce, může vyjádřit svu nespokojenost i tam. Buď vyhledáním (jmenuje se Vedení ČT, Vraťte nám Adventní koncerty) nebo kliknutím na odkaz: http://1url.cz/xBCZ .

 


Nepřihlášený uživatel

#3

2013-12-03 13:25

Nevěřila jsem vlastním uším, když jsem se v neděli dívala na Adventní koncert a slyšela, že původní moderátoři "končí". Absolutně si Adventní koncerty nedovedu bez jejich přítomnosti představit. jsou to právě oni, kteří dokáží otevřít srdce lidí, aby pomohli potřebným. Na koncerty se dívám od jejich vzniku,pana Potměšila mám ráda,paní Janečková má svůj specifický pořád,+ moderuje i sama doma. Nemyslím, že by bylo přínosné ji vidět ve všech programech, kde jsou emoce - hodně bývá většinou na škodu. K Adventním koncertům prostě patří lidé, kteří v sobě nosí lidskost a lásku, né komerci. A tím jsou pro celou mou rodinu jednoznačně paní Fischerová, paní Kubišová a pan Kačer.


Nepřihlášený uživatel

#4

2013-12-03 13:40

Advent
(z latinského adventus - „příchod")
Vážené vedení ČT,
pokud usilujete svým "rozhodnutím" dát Adventu "nový význam," nikoliv "příchod," ale "odchod," vůbec nepochybuji, že se Vám to úspěšně daří. Když totiž pročítám jednotlivé komentáře, mám pocit, že lidé skutečně "odcházejí" (symbolicky).
Nás všechny by to mělo vést k zamyšlení, zdali doopravdy víme co, a proč, během nastávajících "adventních dnů" oslavujeme? Jaký "příchod," a koho, že to očekáváme?
Čím se provinili paní Marta Kubišová, Táňa Fišerová a pan Jan Kačer, že nedobrovolně odcházejí? Provinili se snad tím, že se po léta snažili svým životním (živoucím) příkladem naplňovat "ducha" Adventu, anebo se snad provinili tím, že jsou pro nás staří? Cožpak se v jedné písni nezpívá : Neupouštěj staré pro nové? "
Má pak vůbec nějaký smysl "oslavovat" (touto formou) Adventní období, s očekáváním "příchodu" něčeho "nového," něčeho, s čím bychom mohli obohatit tento svět, když nedokážeme ve svých myslích opustit to "staré?" Ano, podmiňovat sledovanost Adventního koncertu "změnou,"jež jste svým "zásahem" provedli, je takovým projevem neúcty k lidské bytosti, který může být právem považován za "starý."
Jaký význam pro nás může mít Advent, když my sami se nechováme v souladu s jeho "duchem?"
Můžeme očekávat příchod nového, když neopouštíme staré?
Cožpak nejsme něco dlužni člověku, jehož nový příchod je námi očekáván?

Nepřihlášený uživatel

#5 Re:

2013-12-03 13:42

#4: -

Naprosto s Vámi souhlasím :)


Nepřihlášený uživatel

#6

2013-12-03 16:48

Samozřejmě nejen že souhlasím, ale velmi vítám tuto iniciativu, psala jsem do ČT a zatím mi nedošla odpověď, petice je skvělý nápad!!!!
Nataša Roušalová Příbram

Nepřihlášený uživatel

#7 Re: poznala jsem SUPER! :-)

2013-12-03 16:50


Nepřihlášený uživatel

#8

2013-12-03 17:58

Přeji poklidný předvánoční čas všem lidem dobré vůle.I já jsem byla velice překvapena.Nemám v žádném případě nic proti nedělním moderátorům jako takovým,oba dva mám velice ráda,ale... Tato charitativní akce by měla být podtržena právě lidičkama, jako jsou paní Fišerová,Kubišová a pan Kačer,prostě vážeností,osobností,pokorou a srdíčkem na pravém místě.A v neposlední řadě i vírou.Moc bych si přála,aby se dobrá věc podařila!!!

Nepřihlášený uživatel

#9

2013-12-03 17:58

Hodně štěstí

Nepřihlášený uživatel

#10

2013-12-03 23:55

Se zněním petice se ztotožňuji, naprosto souhlasím v této věci s jejími autory. Více jsem napsal jinde, na jiných diskuzních stránkách.
Tento krok výměny moderátorů považuji za projev ignorance, arogance a malosti.

Nepřihlášený uživatel

#11

2013-12-04 08:10

Proč mají Marta, Táňa Jan odejít ? Který osvícený kretén o tom rozhoduje ? Rád bych to věděl.

Nepřihlášený uživatel

#12

2013-12-04 08:19

Nemám nic proti nikomu novému, ale na Adventní koncerty jsem pravidelně koukala právě kvůli tomuto obsazení, které je neskutečně inteligetní, citlivé, vnímavé, empatické a důvěryhodné. Nikam jinam jsem žádné DMSky neposílala. Tento rok jsem se rozhodla kvůli "odstavení" původní sestavy na tyto koncerty vůbec nekoukat, nepřispívat a faktem je, že už ani nemám tak silnou motivaci zapalovat první svíčku na adventním věnci. Protože je to opravdu neskutečné, že někdo takový, jako jsou právě tito lidičkové, mohou být odejiti.... Mrzí mě tento přístup.

Nepřihlášený uživatel

#13 Re: Re:

2013-12-04 09:10

#5: - Re:

Děkuji Vám .)

 


Nepřihlášený uživatel

#14 Re: Re: poznala jsem SUPER! :-)

2013-12-04 09:11

#7: - Re: poznala jsem SUPER! :-)

Nepoznal jsem .), ale děkuji.


Nepřihlášený uživatel

#15

2013-12-04 12:07

petice je podle mě na místě,člověk má právo říci svůj názor.

Nepřihlášený uživatel

#16

2013-12-05 18:45

Líbilo se mi, že na koncertech zazněla pouze vážná hudba a to od hudebníků, kteří nejsou z obrazovek notoricky známí. Nezněly tam žádné hloupé banality. Nyni to bude opět ten stejný mišmaš, který vidíme v televizi stále. D. Piorecká

Nepřihlášený uživatel

#17

2013-12-07 10:02

Paní Kubišová, pan Kačer a paní Fischerová jsou nenahraditelní !

Nepřihlášený uživatel

#18

2013-12-08 08:00

myslim si, ze to byly osobnosti , ktere k tomuto,projektu. patri

Nepřihlášený uživatel

#19 Re:

2013-12-08 17:49

#18: - Na internetu vznikla ještě jedna petice: http://e-petice.cz/petitions/petice-proti-zmene-moderatoru-adventnich-koncertu.html . Po dnešním koncertu jí raketově vzrostal počet petentů. Bylo by potřeba, aby se zdejší petiční výbor domluvil i s tím druhým. Jinak v tom bude zmatek. Podpisy se budou třeba dublovat. Minimálně by bylo fajn, předložit obě petice zaráz.

 


Nepřihlášený uživatel

#20

2013-12-09 23:11

Je mi to velice líto a nejspíše tyto koncerty už nebudu sledovat.
vemsi

#21 setkala jsem se s týmem báječných lidí

2013-12-11 15:49

Dobrý den,
v roce 2005 a následně v roce 2006 jsem měla tu čest se setkat s celým natáčecím týmem osobně, když totiž byla naše organizace podpořena. Byl to pro mne velmi silný zážitek a přiznám se, že celý realizační tým byl skvělý, vstřícný a bylo na nich vidět jejich zápal a skutečný zájem o sociální projekty, které byly vybrané. Je to pro mne šok, nesouhlasím s tím, aby kdokoliv z tohoto týmu skvělých lidí musel odejít. Jiná situace by byla, kdyby již nemohl v této práci pokračovat a rozhodl se pro odchod sám, takový odchod bych respektovala, ale takto ho nelze nijak akceptovat.
Osobně nevím jak reagovat na toto rozhodnutí ČT.
Michaela Veselá

Nepřihlášený uživatel

#22

2013-12-17 12:48

Paní Kubišová, paní Fisherová a pan Kačer jsou více než moderátoři Adventních koncertů - jsou symbolem Adventních koncertů!