Zrusenie povinneho cipovania psov

eva

/ #380 Re: Re:

2013-10-03 10:24

#375: Maria - Re:  

 Presne tak, ľudia dali bezhlavo  čipovať svojich psikov pod hrozbou pokuty. Ani ja som nedala a na našom sídlisku bolo pár takých "odhodlancov", no včera som zistila,že aj oni sa "podvolili" a dali začipovať. Na poslednú chvíľu. STRACH je veľký vládca a málokto s ním dokáže bojovať resp.nad ním vyhrať. A to je účelom mocných tohto sveta, držať ľudí v strachu a tým ich donútiť poslúchať. Aj ja mám strach, že keď ma veterinár nabonzuje, dostanem pokutu. No zatiaľ to neriešim, asi kúpim čip a našijem mu to svinstvo pod obojok a po priložení čítačky veťošovi ukáže číslo.Čo myslíte, dá sa to? No a že nebude v databáze? Nech si trhnú! Mám citlivého psíka, je alergik na stravu, má špeciálne granulky, je chudučký,krehučký a ja mu budem do tela pchať ten sajrajt? Normálne by som to tomu idiotovi,čo to vôbec navrhol nastrelila do jeho ......, nech skúsi,či je to bezbolestné a bezpečné. Nech sa debili pozrú, ako sa zrazu zaplnili útulky, ľudia začali psikov odhadzovať, aj po našom sídlisku začalo behať akosi viacej cudzích psov bez obojkov a vodítiek.  MOJ pes je pre mňa ako človek, je to bezmocné nevinné stvorenie, spí so mou, chce sa maznať, vie sa uraziť, vie byť veselý aj smutný a ja mu vedome nemienim ubližovať kôli sprostému zákonu.Toto vymyslela ľudská hyena, ktorá zrejme nikdy nemala psíka.