Zrusenie povinneho cipovania psov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrusenie povinneho cipovania psov

Peter

#376

2013-10-02 10:53

Pracovníci veterinárnej správy nemajú čo chodiť po súkromných bytoch ale sa majú venovať kontrole
potravín a podmienok veľkochovov hospodárskych zvierat.Toto zatiaľ nerobia dôsledne pretože im unikajú závadné potraviny v obchodnej sieti ako aj katastrofálne podmienky v ktorých žijú niektoré
hospodárske zvieratá. V televízii toto bolo už viackrát ukázané. Viazne aj kontrola dovážaných potravín.Takže kontrola čipovania je totálny nezmysel.Existuje kontrola aké čipy používajú jednotliví veterinári???? Verejnosť nie je informovaná o pôvode a výrobcoch čipov a o ich škodlivosti na zdravie zvierat ani nehovoriac!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#377

2013-10-03 08:31

Prajem dobry den.Tento zakon porusuje vsetko , co sa da . Je to nanuteny zakon pod hrozbou pokuty . Je to len biznis , psy budu mat nadory .

Nepřihlášený uživatel

#378

2013-10-03 08:38

A to je aj prieskum. Vidia ze narod je nevzdelany . A v strachu hociaky zakon prijme . Po zvieratach bude rad na nas . V amerike uz v niektorych tovarnach cipuju ludi.Robia velku reklamu. Ze sa ti nestrati kreditna karta , budes mat tam vsetko . LENZE BIBLIA PISE , TEN KTORY SA MECHA OZNACIT S CISLOM SATANA NA RUKU CI NA CELO-BOH MU TO NIKDY NEODPUSTI , HOCIAKY DOBRY CLOVEK BOL DOVVTEDY . A myslim to vazne. Dakujem.
Marcela

#379

2013-10-03 10:21

Proti čipovaniu treba protestovať,protestovať,protestovať!!!!!! Predsa snáď ľudia nie sú poddajné
ovce.Či už človek vzdelaný alebo aj nevzdelaný musí cítiť že čipovanie živej bytosti je proti prírode to predsa dá zdravý rozum a nie choré mysle čo čipovanie vymysleli!!!!!
eva

#380 Re: Re:

2013-10-03 10:24

#375: Maria - Re:  

 Presne tak, ľudia dali bezhlavo  čipovať svojich psikov pod hrozbou pokuty. Ani ja som nedala a na našom sídlisku bolo pár takých "odhodlancov", no včera som zistila,že aj oni sa "podvolili" a dali začipovať. Na poslednú chvíľu. STRACH je veľký vládca a málokto s ním dokáže bojovať resp.nad ním vyhrať. A to je účelom mocných tohto sveta, držať ľudí v strachu a tým ich donútiť poslúchať. Aj ja mám strach, že keď ma veterinár nabonzuje, dostanem pokutu. No zatiaľ to neriešim, asi kúpim čip a našijem mu to svinstvo pod obojok a po priložení čítačky veťošovi ukáže číslo.Čo myslíte, dá sa to? No a že nebude v databáze? Nech si trhnú! Mám citlivého psíka, je alergik na stravu, má špeciálne granulky, je chudučký,krehučký a ja mu budem do tela pchať ten sajrajt? Normálne by som to tomu idiotovi,čo to vôbec navrhol nastrelila do jeho ......, nech skúsi,či je to bezbolestné a bezpečné. Nech sa debili pozrú, ako sa zrazu zaplnili útulky, ľudia začali psikov odhadzovať, aj po našom sídlisku začalo behať akosi viacej cudzích psov bez obojkov a vodítiek.  MOJ pes je pre mňa ako človek, je to bezmocné nevinné stvorenie, spí so mou, chce sa maznať, vie sa uraziť, vie byť veselý aj smutný a ja mu vedome nemienim ubližovať kôli sprostému zákonu.Toto vymyslela ľudská hyena, ktorá zrejme nikdy nemala psíka.

Ivan

#381

2013-10-03 10:35

Veterinár ktorý nabonzuje nečipované zvieratko zneužije osobné údaje jeho majiteľa!!!!!
Zdeno

#382

2013-10-03 10:41

Zákon nariaďujúci povinné čipovanie psov,mačiek,fretiek je protiústavný a teda aj pokuta je protiústavná!

Nepřihlášený uživatel

#383

2013-10-03 10:50

Je to veľmi nepríjemný pocit,že najlepší priatelia človeka chodia vo väčšine po našej krajine
poznačení v citlivých krkoch čipmi a tí ktorí sú nie poznačení prišli o domov! Poslanci môžu byť
hrdí na svoje hlasovanie za takúto ohavnosť.Ale snáď spravodlivý osud ich za to potrestá!
šok

#384 Re: Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat

2013-10-03 11:19

#101: MVDr. - Re: ˇPovinné čipovanie - týranie zvierat 

 nechutná odpoveď  ...... , že sa nehambíte PÁN MVDr. ...... trošku výchovy by nezaškodilo .....


Nepřihlášený uživatel

#385

2013-10-04 10:10

4 október je svetový deň zvierat v našom štáte dostali spoločenské zvieratá "darček" - čipy!
Je to ohavnosť! Veterinári typu 101:MVDr.bez svedomia a slušnej výchovy si namastili nenásytné
vrecká.
anka

#386 Re: Re: polícia nemá právo kontrolovať či má pes čip

2013-10-04 12:26

#369: - Re: polícia nemá právo kontrolovať či má pes čip 

 dovolím si nesúhlasiť. žiadny človek nemôže vstúpiť na môj pozemok bez môjho dovolenia a kontrolovať môj majetok.. Iba ak by mal súdny príkaz.

anka

#387 Re: Re:

2013-10-04 12:38

#375: Maria - Re:  

 samozrejme, že žiadne kontroly v domoch nebudú. Veď si predstav, koľko psov je na dedinách aj v mestách , neprihlásených. žiadna známka, možno ani žiadne očkovania, žiadne dane...a koho to trápi ? a tiež sú to peniaze do mestskej kasy. mne povedal veterinár, že čipovanie je na mne, ale nebude môcť zaočkovať proti besnote. ošetrí pri chorobe, ale nezaočkuje. predpokladám, že besnotu naši gaučovníci doma v obývačke nedostanú, takže tých pár rôčkov ktoré im zostávajú, prežijú aj bez vakcíny....a časom sa situácia utrasie, všetkým  sa to rozleží v hlave a bude sa  očkovať aj bez čipov :-) veď veterinári idú sami proti sebe, keď budú odmietať očkovania iba kvôli čipom. za také dva tri mesiace sa všetko vyvrbi a určite budú zverejńované aj negatívne následky čipovania. vtedy sa snáď  ovčanom otvoria oči


Nepřihlášený uživatel

#388

2013-10-04 15:23

Dnes som sa dozvedela od jedneho vplyvneho pana, ze veterinarni konrolori budu od mesta pytat zoznam psickarov a na zaklade toho budu kontrolovat cipovanie.Neviem ci budu cumiet do registra a tak zistovat, ci je pes cipovany ci ako to budu robit.Je toto vobec mozne?

Nepřihlášený uživatel

#389

2013-10-04 16:12

Nech kontroluju,este ako budu strasit ludi???Kazdy sudny clovek vie,co cip sposobuje.Na moj pozemok nikto nepride a tym padom cipovanie pre mna hasne..Alebo treba psa prihlasit do ciech tam nieje cipovanie povinne..
Maria

#390 Re:

2013-10-04 16:57

#389: -

Žeby si mesto pohnevalo klientov?Idú im do kasy nemalé peniažky od nás.Kupujem si sama vrecka . Ani tie vrecka sa nedajú použiť čo sú občas zavesené nad košom.V podstate dostávajú od nás peniaze zadarmo.Pohnevajú si tých čo im svedomito platia?Ja sa nebojím a môj malý hrdina ich možno ani nepusti do bytu.


Nepřihlášený uživatel

#391

2013-10-04 18:04

Vyzerá to tak,že výhodu budú mať tí čo nemajú psíka prihláseného a neplatia dane!Hanba všetkým poslancom,úradom,veterinárom a celému štátu!

Nepřihlášený uživatel

#392

2013-10-08 22:09

Nenechajte sa zastrašovat a čipovat nedávajte

Nepřihlášený uživatel

#394

2013-10-09 21:25

Když jsem se před léty dozvěděl o úmyslu systému, který si říká drze demokracie, ohledně jejich plánů čipování psů, první co mě napadlo že bych ty úředníky a trotly načipoval sám,ale možná by stačilo blikající světýlko na hlavu.Pozor vůl.Kdo dává člověku právo zasahovat do života svobodných (na rozdíl od nás) zvířat tímto způsobem. Kdo sakra jsme,že si toto vůbec chceme dovolit? Že nás to vůbec napadne. Jme dobytek. Dalibor
Maria
Nepřihlášený uživatel

#395 Re:

2013-10-10 14:37

#394: -

Máš pravdu.Aj ten dobytok urážame ,keď k nemu prirovnáme" človeka". Kto je ČLOVEK,určite s tým súhlasí.

Akosi sme utíchli. A neverte tomu ,že ľudia húfne dávajú čipovať psov.


Nepřihlášený uživatel

#396 Re: Re:

2013-10-10 19:37

#393: - Re:

Vďaka za tých veterinárov, ktorí majú na ľavej strane srdce, nie budilár.


Nepřihlášený uživatel

#398 Re:

2013-10-11 11:52

#397: -

Konečne o trochu lepšia správa,že poslanci sa začali zaoberať s problémom nezmyselného čipovania zvierat.Nestačí však čipovanie posunúť o päť rokov ale zmeniť na dobrovolné. Naďalej treba protestovať proti protiústavnému nariadeniu čipovania. Každý má právo pre svoje zviera rozhodnúť čo je preňho vhodné a čo nie. Čipovanie môže ohroziť zdravie zvieraťa a je to rušivý neprirodzený zásah do živého organizmu. Je proti  Ustave SR nariaďovať povinne niečo také.

 


Nepřihlášený uživatel

#399

2013-10-11 11:54

Každý kto má rád svoje zvieratko,tak ho nedá čipovať.
Mária-Nič než biznis

#400 RE.397

2013-10-11 16:12

Je to len návrh o odklade čipovania.Ako reaguje veterinár z Košíc:Slušní ľudia, čo si splnili povinnosť a začipovali svoje zviera do konca septembra, sa môžu cítiť podvedení a ukrátení,takže sme neslušní.Hlavne prišiel o balík peňazí ,lebo ľudia sa nebudú hrnúť ešte 5 rokov .ak návrh prejde. Odporúčam prečítať.