Zrusenie povinneho cipovania psov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrusenie povinneho cipovania psov


Nepřihlášený uživatel

#351

2013-09-29 17:42

Zase spravy na markize,ze zajtra je posledny den.Ale zaroven povedali,ze policia vam nebude kontrolovat psikov.Iba veterinar! Je to presne to iste,ako ked ste sa rozhodli neockovat svoje dieta.Cize veterinar,to moze povedat vyssie.Pani ked viete,ze z domu nikam nepojdete nechodte nikam.V zivote vam nikto nemoze kontrolovat vasho psika alebo macku na vasom pozemku.Jedine zo sudnym prikazom,a ten tak lahko nevybavia.A odkaz pre veterinarov: ste poserovia a ked ste neodporovali tak necakajte,ze vam dame ockovat psov.Pridete o peniaze nielen za nezmyselne cipy ale uz aj za ockovanie latky.Aj tak besnota uz vyse 10 rokov nebola preukazana.Normalny ludia nedaju a netreba sa bat.Poznam ludi,ktori neplatili ani dan a nic im nedali ziadnu pokutu,kde to este dajaky cip :D :D :D
Maria

#352 Re:

2013-09-29 18:45

#351: -

Až do takého extrému hádam nikto nepôjde aby nedal očkovať psíkov proti besnote a proti prípadným psím chorobám.Veď ich máme v byte.Hrajú sa s deťmi a aj sami chceme aby boli naše psy zdravé.Besnota nebola vďaka očkovaniu. to netreba zľahčovať. Ja zas odkazujem Tým veterinárom ,ktorí budú cítiť ,že pes je živá bytosť a nebudú nás bonzovať, že im vopred patrí vďaka.Verím,že takí sú.

 

Tomáš

#353

2013-09-29 19:36

Veterinár,ktorý svojho klienta ktorý mu platí nahlási na nejakú inštitúciu poruší ochranu osobných
údajov a môže čeliť trestnému oznámeniu.Toto si mali veterinári už skôr uvedomiť a proti nezmyselnému zákonu sa mali prví postaviť.Nespravili to, tak teraz sa dostanú medzi dva mlynské
kamene.Na jednej strane klient na druhej strane vrchnosť.Ale chúďatá zvieratká ako k tomu prídu???
Veterinári ich majú liečiť a nie poškodzovať a vystavovať riziku vyplývajúceho z čipovania,ktoré je
proti prírode.

Nepřihlášený uživatel

#354

2013-09-29 20:19

Na temu ockovanie sa tiez polemizuje uz velmi dlho.Su matky,ktore nedali ani svoje deti ockovat.A su evidentne zdravsie.Ludom sa az casom otvoria oci,ze aj tie vakciny boli len pre biznis a mi sme boli len pokusnymi kralikmi.Jeden pan napisal skvely komentar.Je kapitalizmus,cize veterinar bude rad,ze bude mat pri osetreni nejake peniaze.A je aj druha skupina veterinarov a ti su zanieteni do zakonov su teda udavaci.Ale vsetci dobre vieme,ze dohodnut sa da vzdy,aj keby sa neviem aky hlupy zakon prijal...

Nepřihlášený uživatel

#355

2013-09-30 07:49

Moja mala fenka ma 4 roky. naposledy brala po sebe 4 injekcie, zapal priedusiek.Pri prvej aplikacii, ani pohyb... pri poslednej som ju uz v cakarni nezvladol..mala hrozny strach..viac ju do cakarne nik nedostane..

Nepřihlášený uživatel

#356

2013-09-30 11:03

NIEKTO SA NA TOM DOBRE NABALÍ, VEĎ O ČO NAKONIEC IDE ??? PREČO UŽ NESTAČÍ OBYČAJNÝ ŠTÍTOK NA OBOJKU ??? KTO SA CHCE PSA ZBAVIŤ, NÁJDE SI SPOSOB, AKO TO UROBIŤ, AK TO POTREBUJE ZATÚLANÉ ZVIERATKO NÁJSŤ, STAČÍ MU AJ ŠTÍTOK.
anka

#357 Re:

2013-09-30 11:52

#336: -

ja som podpísala a mám troch trhačov - najdúchov, sú kastrovaní, v seniorskom veku a nikto ma neprinúti dať im čip do krku. V najhoršom prípade si tie čipy kúpim a pripevním ich v nejakom vrecúšku na obojok, ale predpokladám, že náš veterinár je iný level a doteraz sa javil ako úžasný charakter , takže ma nebude nútiť tých našich dôchodcovských domalehov čipovať. Zajtra ideme na kontrolu s jedným z trhačov kvôli uchu, tak som zvedavá, ako sa mvdr. vyjadrí...


Nepřihlášený uživatel

#358 Re: Re: Re: nedam skontrolovať

2013-09-30 12:01

#314: - Re: Re: nedam skontrolovať

dosť pochybujem, že policajti budú mať čítačky. ja som nevidela v BA mestských policajtov ani nepamätám. ich nezaujíma nič, kým nepríde k incidentu. takže stačí dodržiavať VZN, čiže pes na vôdzke, aby niekoho neohrozoval. náhubok, ak je to potrebné a inak nemá právo ťa kontrolovať, keď si nič neporušila....a ak by boli násilní, tka povedz, že pes je na 100% čipovaný a  ty nevieš, či mu náhodou čip neputuje po tele...a možno mu aj vypadol...

anka

#359 Re: Pre anku 275 Re:nie som za to

2013-09-30 12:11

#279: Mária - Pre anku 275 Re:nie som za to

mária sorry, ja sa nemám za čo hanbiť, ty sa hanbi, že nečítaš poriadne, kto čo píše a zbrklo osočuješ ľudí bez príčiny!  prečo ma urážaš? reagovala som na to, že ľudia vyhadzujú psov, nie na TEBA!

 

anka

#360 Re:

2013-09-30 12:18

#317: chudák pes -

nemôže. v tom momente môžeš nańho volať 158, že ti vnikol cudzí človek na pozemok a porušil tvoje základné ústavné právo

Maria

#361 anke

2013-09-30 13:11

Pre anku: Majiteľ problém nemá, lebo majiteľovi na tom psovi nikdy nezáležalo a tak ho nemá ani nijako označeného, ani prihláseného na úrade, ani na veterine, neplatí zaňho dane....nikto, kto investuje do psa, ho nevyhodí na ulicu...Tak si to napísala nie?Prečítaj si ešte raz tvoju reakciu na anoním  č.1.,či si to namala napísať inak. Dakedy stačí pridať jedno slovíčko a vyznelo by to úplne inak. Podľa mňa majiteľ ktorý vyhodí psa na ulicu nieje majiteľ,ale.......,preto som to tak pochopila.

Ak sa ťa dotklo moje reagovanie ,prepáč .


Nepřihlášený uživatel

#362 Re: Předmět

2013-09-30 13:45

#344: evka m - Předmět

K PRÁVOPLATNOSTI TEJTO ELEKTRONICKEJ PETÍCIE NECH SA VYJADRIA JEJ AUTORI, RESP. ZÁSTUPCOVIA PETIČNÉHO VÝBORU - MONIKA KONKOLOVÁ A LADISLAV SIPOS.


Nepřihlášený uživatel

#363

2013-09-30 14:04

Cipovanie zvierat z donutenia nic nezmeni.Zvierata nie su vec,pravdou je ze su brane za clena rodiny,preto by nam nemalo byt lahostajne ci cip maju alebo nie.Ak je to bezbolestne ,neskodne ...davajte zacipovat aj ludi ved je to prwdsa jedno ,tiez sa mozu stratit a cokolvek...nerobte zvieratam to co by ste nikdy neurobili sebe alebo svojej rodine!

Nepřihlášený uživatel

#364

2013-09-30 17:29

Elektronicke peticie si maju vsimnut ti hore sami od seba.Ale oni si ich len pozru a riesia ine veci.Bola realna peticia,pani zbierala hlasy mala ich tusim 7tisic.Preco sa niekto nevie spojit s nou? Zaujima ma ako dopadla,lebo bola aj v radiu a ci tu peticiu aspon poslala.Aj ked take peticie vlastne skor len poukazuju na problem,lebo toto su ciele vyssie.Niekomu ide o to,aby cela europa dala cipovat vsetko zive a to je uz dost zle...Nieje to len Slovensky vymysel.Aj ked sme medzi prvymi,ktory dali povinne vcetne Madarska a Slovinska ostatni tusim do 2016.Kazdopadne ci sa niekto zaoberal peticiou alebo nie je ja osobne nikdy nedam nic zive cipovat.

Nepřihlášený uživatel

#365

2013-09-30 17:38

Naše petice jsou každý den uvedeny v mediích, takže vytvoření petice je skvělý způsob jak upoutat pozornost veřejnosti i těch, kteří o daných věcech rozhodují.Tato peticia len ma uputat pozornost.Samozrejme,ze nieje pravoplatna.Preto pani Adriana zbierala podpisy realne.Ked si vsimnete tieto podpisy tak zopar ludi tam dalo uplne vymyslene udaje,alebo sa hambili za seba tak skryly podpis.Ked chcete mat pravoplatnu peticiu vytlacte si harok a poslite pani Adriane.Vyssie v komentaroch najdete jej adresu.Pri peticii je dolezite uviest realne meno a priezvisko,adresu a cislo domu.Proste komplet adresu a podpis.Ja navrhujem neriesit hlupe zakony.Zakony su nato,aby sa porusovali.Keby sme mali dodrziavat kazdy hlupy zakon,ktory denno denne schvaluju darmozraci, tak kde by sme boli?Kazdy ma vlastne svedomie a bude zit sam zo sebou aj s tym pocitom,ze dobrovolne odniesol svojho clena rodiny cipovat.Viac k tomu nemam co dodat...

Nepřihlášený uživatel

#366

2013-09-30 18:56

Navrhujem všetkým strojcom idiotského zákona o povinnom čipovaní psov, povinne implantovať čip, ale taký, aby sme všetci mali možnosť pozorovať pohyb týchto nebezpečných, choromyseľných indivíduí po svete, aby sme sa im mohli veľkým oblúkom vyhnúť.

Nepřihlášený uživatel

#367

2013-09-30 20:51

Suhlasim :D

Nepřihlášený uživatel

#368 polícia nemá právo kontrolovať či má pes čip

2013-10-01 07:43

Myslím,že v televízii nám to povedali jasne. Polícia nemá právo kontrolovať či má pes čip. Polícia nás môže kontrolovať ak nemáme psa na vodítku,ak niekoho pohryzie,ak si neupraceme po psovi.

Nepřihlášený uživatel

#369 Re: polícia nemá právo kontrolovať či má pes čip

2013-10-01 12:09

#368: - polícia nemá právo kontrolovať či má pes čip

To by už malo byť jasné. Kontrolovať bude Regionálna veterinárna a potravinová správa s právom vstupu na miesto, kde je zviera držané a veterinári v ambulancii alebo na mieste, kde je zviera držané tiež s právom vstupu. Po slovensky - kontrolóri z veteriny alebo veterinári (doktor vet) majú právo vstúpiť na váš pozemok.


Nepřihlášený uživatel

#370 Re:

2013-10-01 15:36

#364: -

Oni si ich nepozrú. Ak sa petícia nezašle na kompetentné miesto tak sme ju podpisovali nadarmo.

Milan

#371

2013-10-01 16:56

Regionálna veterinárna správa nech sa radšej miesto kontrolovania čipovania venuje dôslednejšie
kontrole kvality predávaných potravín, je predsa nemysliteľné aby sa každú chvíľu objavil nejaký
potravinový škandál,ktorý svedčí o zanedbaní povinností inšpektorov Štátnej veterinárnej správy
a nedôslednej činnosti Ministerstva pôdohospodárstva !!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#372 Re:

2013-10-01 18:44

#371: Milan -

Veru. Plne súhlasím. Koľko času by si ušetrili na kontrolu  potravin,ktoré sa k nám dostávajú zo záhraničia.Možno by sa k nám dostalo menej podradných potravin ,ktoré už západná Európa nechce.

Nechce sa mi veriť ,že Slovaci sú takí hlúpi,aby si zaslúžili takúto vládu.


Nepřihlášený uživatel

#373

2013-10-01 19:31

Je zvlastne,ze ked nejaky chmulo ide do politiky vyzbiera 60tisic hlasov.A tu ide o domacich milacikov a je tu 2500hlasov??? Nerozumiem tomu.Ved,zeby sa s tym nieco robilo treba nam aspon tych 100tisic.Bud o tejto peticii ludia nevedia,nezaujima ich nic,alebo isli ako roboti cipovat.Povedali v spravach tak hrrr podme cipovat vsetko a vsetkych...

Nepřihlášený uživatel

#374

2013-10-01 19:36

Je to zákon č. 85/1990 o petičnom práve. Osobitne o elektronických petíciách nepojednáva, ide o všeobecné petičné právo. Priamo petíciou zvyčajne nič nezmeníš, len vyvoláš inú akciu podľa osobitných zákonov, napr. petíciou s 350.000 podpismi vyhlási prezident referendum.Ale mne osobne je jedno ci sa peticiou nieco zmeni ci nie,lebo ja som presvedcena o tom,ze nikdy nedam nic cipovat!
Maria

#375 Re:

2013-10-02 09:33

#373: -

Nehrnuli by sa ,keby neboli zastrašení pokutou.Včera sa môj psík zastavil pri dvoch starších ženách.Začali sme debatovať o psoch.Pýtali sa ma či už je môj psík začipovaný.Čudovali sa,keď som im povedala,že nie a ani nebude.Ony v najbližšom čase dajú. Na moju otázku,prečo,či s nimi pôjdu do zahraničia,povedali,že nie ,ale nebudú platiť takú veľkú pokutu.Takže preto sa "hrnú". Že čip môže spôsobiť problémy ,nato ani nereagovali.Prečo asi. Všade sa hovorilo o výhodách čipovania a nevýhody zamlčali.Jednoducho ak s nami chce vrchnosť zamávať,vie ako nato.Neverím ani tomu ,že regoinálna veterinárna správa,alebo veterinár budú chodiť po bytoch  a kontrolovať či máme očipovaných psov.