Zrusenie povinneho cipovania psov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrusenie povinneho cipovania psov

štefan

#276 Re: Re: "MVDr. Skálová: Čipování a možná rizika. ČR"

2013-09-10 14:33

#226: MVDr. Lucie Skálová - Re: "MVDr. Skálová: Čipování a možná rizika. ČR"

Pani doktorka a kolko rokov čipujete psov ? Je to čip alebo transponder.Na internete nenajdeťe ani čo obsahuje aké sučiastky .Je to vysielač ktorý sa aktivuje prijmačom/ čítačkou.Počul som že obsahuje litium čo je pre psa velmi užitočna látka ktorá mu može sposobiť smrť.Ste zastancom čipovania toto som už videl v dokumentárnich filmoch o 2 svetovej vojne!


Nepřihlášený uživatel

#277 Re: Re: Re:

2013-09-10 17:22

#268: Mária - Re: Re:

Absolútne s Vami súhlasím - ale ľudia sa boja, koho sa pýtam, každý odpovie, že dá svojho psíka začipovať, lebo je zo zákon


Nepřihlášený uživatel

#278 Re: Re: Re:

2013-09-10 17:23

Mária

#279 Pre anku 275 Re:nie som za to

2013-09-10 19:13

Preboha čo to tu splietaš?
Predstav si,asi sa už budem opakovať,ale som majiteľ psíka už tretieho vo svojom živote.Každý bol riadne zaregistrovaný na úrade, platím statočne dane, očkovanie moje psy dostali nie len proti besnote ale aj proti všetkým chorobám ,ktoré pes môže dostať.Všetky boli označené známkou ktorú dostali pri zaregistrovaní na mestskom úrade.Predstav si,že aj veterinár ich mal a má aj toho tretieho vedeného v počítači.Ak ho niečo zabolí zavolám si hoci aj taxi aby mu mohol čo najskôr pomôcť veterinár.Môžeš sa hanbiť za také názory. Toto je od teba sprostá provokácia.!!!Ak myslíš ,že ten čo nedá čipovať svojho psa ,že doňho neinvestuje,máš pravdu.Neinvestujem do svojho psa,nadám mu zaviesť čip,lebo by to nebola investícia do psa,ale do vreciek tým ktorí na čipovaní zbohatnú a možno aj do vreciek nezodpovedným veterinárom.

kamoš

#280 čitateľné tetovanie

2013-09-10 20:47

Tento zákon je pekelne vymyslený. Výnimka (tetovanie platné iba v prípade ak je dokázateľné, že bolo vykonané pred 3. júlom 2011 a je riadne čitateľné) v podstate nie je žiadnou výnimkou. Od začiatku sa rátalo s tým, že tetovania budú v drvivej väčšine nečitateľné. U psa s preukazom pôvodu je dokázateľné záznamom veterinára v tomto doklade. To je však prd platné, tento dôkaz sa neuznáva! Ak ide o neplatný údaj v doklade, potom aj celý doklad je neplatný....  Je to všetko viacnásobne poistené. Pri platení dane budú žiadať identifikačný kód čipu, zároveň sa prevalí, že pes nie je zaočkovaný proti besnote - hneď dvojnásobné porušenie zákona a môžu inkasovať. Uzavretý kruh.


Nepřihlášený uživatel

#281 s čerty nejsou žerty

2013-09-11 06:12

.... "ak na vás „prídu“, mastná pokuta vás neminie. Ak si myslíte, že je to len a len vaša vec, tiež ste na omyle, štát vás k čipovaniu opakovanou pokutou jednoducho donúti.

Podľa tohto zákona, ak „fyzická osoba nezabezpečí identifikáciu zvierat, orgán veterinárnej správy uloží pokutu do 300 eur. Ak fyzická osoba nezabezpečí na svoje náklady identifikáciu a registráciu spoločenských zvierat, pre ktoré bol vydaný pas spoločenského zvieraťa, orgán veterinárnej správy uloží pokutu od 300 do 800 eur“. A ideme ďalej. „Ak fyzická osoba – podnikateľ alebo právnická osoba – nezabezpečí na svoje náklady identifikáciu a registráciu spoločenských zvierat, pre ktoré bol vydaný pas spoločenského zvieraťa, orgán veterinárnej správy uloží pokutu od 2 500 do 40 000 eur,“ ukladá zákon. Najzaujímavejšia časť však iba nasleduje. „Ak do jedného roka odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o uložení pokuty dôjde k opätovnému porušeniu povinnosti, za ktoré bola pokuta uložená, orgán veterinárnej správy uloží pokutu až do dvojnásobku súm.“

Tu si každý súdny človek položí otázku prečo. Prečo štátu tak záleží na tom, aby bolo každé jedno zviera začipované?" ..................
viac: http://zivot.azet.sk/clanok/14628/odporcovia-cipovania-zvierat-ide-o-biznis-a-je-to-proti-prirode.html


anka

#282 Re: Tak to musi platit aj u nas...

2013-09-11 09:28

#10: - Tak to musi platit aj u nas...

veru tak, EU nariadi čipy a pasy pre zvieratá, ktoré cestujú mimo svojej republiky a naše "úžasné" vlády pápežskejšie ako pápež" vytrieskajú z toho maximum tým, že prekročia nariadenie EU a chcú čipovať úplne všetko ! A ešte nechápem to, že zviera je brané ako vec, nie ako živá a cítiaca bytosť, tak prečo čipovať VEC? to si môžem dať očipovť aj nábytok, aby bol pod kontrolou štátu, nie?

Kocúrkovo

#283 Re: čitateľné tetovanie

2013-09-11 12:28

#280: kamoš - čitateľné tetovanieBude to síce dvojnásobné porušenie podľa teba ,ale kto ho poruší?Neporuší  zákon náhodou  veterinár ,ak odmietne zaočkovať psa proti besnote ,ktoré je povonné?Neporuší zákon aj parlament,že prikazuje veterinárovi nezaočkovať psa proti besmote ak pes nemá čip?Očkovanie proti besnote je na Slovensku veľmi dlho povinné . Ja sa budem domáhať zaočkovania svojho psa proti besnote a zákon Slovenska to nedovolí? Tak ja budem na vine?Či ako?


Nepřihlášený uživatel

#284 Re: Re: čitateľné tetovanie

2013-09-11 12:36

#283: Kocúrkovo - Re: čitateľné tetovanie

Veterinár  nezaočkuje, lebo je tiež pod hrozbou sankcie.

EVA

#285 nedam skontrolovať

2013-09-11 14:54

v ZáKONE O VETERINARNEJ STRAOSTLIVOSTI SA PISE, žE DODRžIAVANIE KONTROLUJU VETERINARNI INSPEKTORI, RESP.VETERINáRNI LEKARI , A TU SA VYHRAZAJU ZE MESTSKA POLICIA BUDE CHODIT S číTAčKAMI A KONTROLOVAť, VEĎ ONI NA TO NEMAJU PRAVO, JE TO TAK?

Nepřihlášený uživatel

#286

2013-09-11 15:53

Mňa by len zaujimalo či sa niekto bude zaoberat z kompetentnych touto peticiou. Datum je už pokročily t.j. do 30.9. 2013 a je okolo toho ticho. Prosim napište mi spravu v akom je to štadiu. M.Scerankova
tilliacor

#287 Re: NECIPOVAT!

2013-09-11 16:14

#186: som proti - NECIPOVAT! ako keby som to sama napísala!!!...tiež si myslím o tom čo vy!!

 

Maria

#288 Re: s čerty nejsou žerty

2013-09-11 20:25

#281: - s čerty nejsou žerty

Na adrese ,ktoru ste uviedli ,sa toho veľa prečítať nedá ,tak aby mi bolo všetko jasné. Jasné tam bolo len zastrašovanie tých čo si nedajú čipovať psa.Odporcovia len ,akože odporujú , inak nič. Diskusia k článku je pod úroveň . primitívne komentáre,ktoré nesúvisia s čipovaním.Až mám z toho strach,že veľa ľudí dá čipovať psa len preto,že sú zastrašovaní.


Nepřihlášený uživatel

#289 Re: Re: s čerty nejsou žerty

2013-09-12 18:45

#288: Maria - Re: s čerty nejsou žerty

 

Zastrašujú všade. V článku bolo citované z & 48 - tak pri tom by sa človek mal nasrať nie posrať. O.i. tu bolo info o petícii Mgr. Adamčovej - "jej petíciu podpísalo viac ako 7 000 ľudí a v súčasnosti sa ňou zaoberá ministerstvo pôdohospodárstva". Elektronickou petícoiu sa skôr nebudú zaoberať. Na protiústavné zákony sa sťažuje na Ústavnom súde, odpor sa organizuje.

Mária

#290 Re: Re: Re: s čerty nejsou žerty

2013-09-12 19:57

#289: - Re: Re: s čerty nejsou žerty

Áno .som rada,že Mgr Adamčová robí dajaké kroky.Slúži jej to ku cti .No aj ona sa bojí ,že tu bude čipovacia totalita .Ja považujem za organizovaný odpor aj to,že sa tu podporujeme ,že sme proti čipovaniu. Keď sa nedáme zastrašiť,bude všetko v poriadku.Ale poznáte ľudí!Niekto na ních urobí bu-bu-bu a radšej dajú psa začipovať.Aj som vytlačila petične hárky ,no v mojom okolí to nikto nepodpísal.Netrápi ich čipovanie. Vraj keď je to zákon tak ho treba plniť.Toho sa bojí asi aj Mgr Adamčová.Ja jej len želám aby uspela na ministerstve poľnohospodárstva.My jej pomôžeme tak,že odmietneme čipovanie. Aspoň ja za seba neviem urobiť viac.


Nepřihlášený uživatel

#291

2013-09-13 04:43

Ja by som dal očipovať tých jedincov ktorý to navrhli a ktorý to schválili.Takýto ľudia by mali byť očipovaný ,aby viac nikomu neškodili a boli pod naším dozorom.Pes a iné živé tvory maju nárok na bezbolestný život a nikto nemá právo im ubližovať takým to primytivnym spôsobom................

Nepřihlášený uživatel

#292 Re:

2013-09-13 06:28

#291: -

Verím, že nám pôjdu príkladom a budú medzi prvými očipovanými.

Zuzana

#293

2013-09-14 19:32

V súvislosti s čipovaním vyšla najavo ďalšia nehoráznosť.V televíznych novinách TV JOJ dnes uverejnili skutočnosť,že tí ktorí majú čipované zvieratká v predchádzajúcich rokoch nemajú tieto
evidované v databáze štátu ale v akejsi databáze s ktorou sa databáza štátu má spor.Preto vlastníci
už začipovaných zvierat musia znovu navštíviť veterinára aby ich dostal do databázy štátu za čo znovu budú platiť.Je to drzosť najvyžšieho stupňa!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#294 Re:

2013-09-15 10:06

#293: Zuzana -

To teda je drzosť.Ešte sa čoho dožijeme to vie len ,no ani Boh to nevie.Možno to je len zrnko z tých machynácii okolo čipovania čo sa dozvieme teraz.Ostatné prídú až keď budú všetci čo sú do toho zapletení,poriadne nabálení. Lebo čipy treba predať stoj -čo stoj,nie?


Nepřihlášený uživatel

#295 Re:

2013-09-15 11:59

#132: -

Suhlasim,ja  v tom vidim manipulaciu.Beru nam slobodu,a postupne vnucuju nezmyselne zakony.Som rada,ze su tu ludia,ktori vidia dalej,a nemlcia.Teraz su to zvierata,v buducnosti to budu ludia.Je tolko dolezitych veci,ktore treba riesit,a nie ludi okradat o slobodu.


Nepřihlášený uživatel

#296

2013-09-15 14:57

uz je to tu tulave psy ktore za to nemozu a trapia sa a tulaju som svedkom 2 psou hanby tim co to vymisleli len zdieraju ludi
milovníčka zvierat

#297 čipovanie psov a mačiek

2013-09-15 17:52

Túto akciu považujem za nehoráznosť.
Sme trochu "šibnutá rodina"- postarali sme sa o 3 túlavých vyhodených psíkov. Jeden mal epilepsiu a druhý cukrovku,kde len denné pichanie inzulínu stálo cca 50-60 eur mesačne. Z ulice sme pritúli opustené mačičky,v súčasnosti ich máme 5. Každú sme dali vysterilizovať, aby sa chúďatká nemnožili. V našom meste nie je ani útulok,za psíkov sme platili dane. Kto nám zaplatí, že suplujeme možno aj štát alebo obec,lebo neexistuje žiaden zákon na reguláciu premnožovania zvierat. Aj z tohto dôvodu považujem tento zákon za maximálne CHRAPÚNSTVO!

Nepřihlášený uživatel

#298 Martin

2013-09-16 09:08

Príspevok MUDr 101 neznalosťou pravopisu a neomalenosťou dokumentuje úroveň niektorých veterinárov.
Takým nejde o dobro a zdravie zvierat ale len špinavý biznis.

Nepřihlášený uživatel

#299

2013-09-16 14:36

Podpisy pribúdajú. Je na mieste, aby sme sa zaujímali akú právnu váhu má elektronická petícia. Nech sa vyjadrí autor petície, resp. zástupcovia petičného výboru.


Nepřihlášený uživatel

#300

2013-09-17 10:44

Pred časom v sobotu moja fena pri búrke ušla zo zahrády cez plot. Odchytili ju mestský policajti dali ju do karanténnej stanice. V nedeľu sme ju tam boli hľadať a vydali nám ju. Zaujímavé je že mala obojok, znamku od očkovania aj známku s číslom od mesta a nikto sa neunúval pozrieť do počítača čí je to pes. Ak však bude mať čip tak nám ju nájdu bez problémov, lebo si zaplatíme za pracovníka ktorý bude mať na starosti čítačku čipov, za prevoz tohoto pracovníka do a z karanténnej stanice, ďalej si zaplatíme nejaký administratívny poplatok za vyhľadanie majiteľa v databáze začipovaných psov. Bude to určite "jednoduchsie", ako sa poztieť na číslo, ktoré má psík na krku, a hlavne to bude ekonomickejšie pre všetkých zainteresovaných. Ale čo je hlavné ide tu o to aby sa v blízkej budúcnosti dávali bez problémov čipovať aj ľudia.