Zrusenie povinneho cipovania psov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Zrusenie povinneho cipovania psov

Michal

#251

2013-08-30 13:38

Táto petícia je aj o tom,že čipovanie by malo byť dobrovolné a nie povinné.Ak má niekto psíka ktorý
je veľmi vitálny a je predpoklad odbehnutia a zatúlania tak pravdaže čip pomôže,ale pre starých
psíkov ktorý sa už ledva pohybujú a mačky,fretky žijúce len v byte je to neprijateľné a nezmyselné.
Mária

#252 Re: M.

2013-08-30 15:53

#250: M. -

Tak toto neverím ani vo sne.Podľa toho čo som čítala ,na čipe nieje uvedený majiteľ psa .O ďalších údajoch sa rozpisovať nebudem,lebo tomu nerozumiem.  Viem len 100%-ne to ,že za svojho  života mám teraz už tretieho  psíka ,aj ten má už 8 rokov a ani jeden mi nikdy neutiekol,. Na obojku mali vždy moju adresu a číslo telefonu . Osobne som vrátila majiteľom ich zabehnúteho psíka ,tiež vďaka tomu že mali na obojku telefónne číslo.Ešte si dovolím jeden môj názor: Zodpovední majitelia psov si pomáhajú aj takým spôsobom . Teda stačí to telefonné číslo a bydlisko. Ak by tie psy čo sa údajne vrátili vďaka čipom ,natrafili na nejakého človeka so zlým úmyslom tak by mohli mať aj desať čipov,lebo čip sa prečíta len z 20 cm vzdialenosti.Sme ľudia,tak uvažujme logicky a nedajme sa zlákať všeliakými reklamami .

Mária

#253 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: spravme niečo

2013-08-30 16:10

#249: Mucinkov ocko - Re: Re: Re: Re: Re: Re: spravme niečo

Presne . V jednej Filopovej pesničke sa spievá o Slovákoch:-My sme národ holubičí-Veľakrát som sa v duchu pýtala ,či to  nemyslel nie o holubičej povahe ,ale o  holubičích mozgoch. Podľa toho ako ľudia veria,že čipovanie niečo vyrieší a nemyslia nato,že uškodia svojím psom ,by som aj verila ,že to myslel s tým holubičím mozgom .Páni nato prišli a robia si s nami čo chcú .My im to máme dovoliť?


Nepřihlášený uživatel

#254 NECIPOVAT!

2013-08-30 17:08

Pani M.ked sa vam pejsek vratil kvoli cipom,kvoli cudziemu pre telo neprirodzenemu mechanizmu tak ok.Vasa mudrost.Nerozumiem potom co robite na tejto peticii.To,ze vy napisete vase ne este neznamena,ze aj ostatny tak budu konat.Ved casom, ked sa pejskovi zhorsi stav a aj to po rokoch priznaju, ake to bolo nebezpecne zistite kto mal pravdu.Chceme len slobodne rozhodnutie a blizi sa sviatok 1.9. to jest den USTAVY SR.Kde sa jasne pise,ze clovek ma pravo sa slobodne rozhodnut!!!Porusuju nam zakladne ludske prava a absolutne nikto stym nic nerobi...A pani starostka hlasi v rozhlase pre bohom zabudnute dediny,ze hrozi pokuta dokonca 400eur.A stary dedo,ktory ledva zije povie,ze sa boji pokuty, tak da zacipovat.Pre boha ludia coho sa stale tak bojite???Aj ockovanie bolo povinne a niekto nedal ani dane neplatili...Necipujte!

Nepřihlášený uživatel

#255

2013-08-30 21:39

Toto nie je o ochrane alebo podpore psov a maciek ale o dalsie vytiahnutie penazi za cipy, ktore nazoaj malo kedy pomozu. Doposial mali naramk a stacil, zrazu nestaci. Inak je to aj protiustavne. Stat nesmie cipovat tvoj majetok - pes, macka.
Na slovensku je uz asi tretina naroda na urovni chudoby a oni stale hladaju ako z nich tahat peniaze.
Batky

#256 a maciek

2013-09-01 13:30

Samozrejme treba zrušiť ako povinné očkovanie psov, tak aj mačiek a vlastne všetkých živých tvorov !!!

Nepřihlášený uživatel

#257

2013-09-01 19:42

Peticia je zamerne pisana na psov,aj ked samozrejme sa tyka podla toho akoze zakona aj maciek a fretiek.Ale popravde to by musel byt mega hlupak, keby isiel dat cipovat macku :D Ved nam po dvore prejde za den aj 10maciek.Kto komu dokaze,ze su jeho:D A ze aj fredky to len svedci co uz si dovoluju a ako sa snami zahravaju pankovia...Mali sme psa, ktori bol mozno raz ockovany a sa dozil skoro 14rokov a bol na retazi..Bolo povinne ockovanie,ktore tiez bolo pofiderne a teraz cipovanie.Ti,ktori maju psa v klietke alebo na retazi,pripadne v riadne oplotenom dvore a velmi s nim von nechodia tak dufam,ze budu mat dost rozumu a ze nedaju cipovat a to samozrejme plati pre vsetkych.Netreba sa bat v ziadnom pripade ani ked byvate v meste...
laska

#258 Bojujte proti čipovaniu

2013-09-03 21:55

je to len plošne testovanie za ktoré platí majiteľ aj pes, je to riziko pre zviera a veľa zvierat neprijme tento čip, je to cudzie teleso v organizme, zvieratá potrebujú našu lásku a starostlivosť a nie čipovanie, je to zneužitie nevinných zvierat ktoré sa nemôžu brániť a neskor človeka a totalne ovládnutie ľudstva a jeho totálne otroctvo, bojujte za slobodu

Nepřihlášený uživatel

#259

2013-09-04 05:12

Začnů sa čipovat hafani a ked že sa neozveme,tak začnů čipovat nás a dvovod si vždy najdú.Moj psík je moj kamoš a priatel,príde mi hlúpé dat kamoša čipovat,vám snad nie?!! zlaté pravidlo,opítaj me sa, kdo na čipovaní zarobí a dvovod si už doplň te sami,prečo sa čipuje a prečo sa to schválilo aj u nás...

Nepřihlášený uživatel

#260

2013-09-04 05:49

Nedá sa v zákone nájsť diera, ako ho obísť? Nerobia si ním iba biznis samotní veterinári?

Nepřihlášený uživatel

#261 Re:

2013-09-04 05:51

#259: -

ano, presne tak, pes je vnímavý a je to člen našej rodiny... chcem sa tomu vyhnúť za každú cenu, avšak na pokuty nemienim zarábať. Treba osloviť slušného právnika, určite je tam diera, v každom zákone je diera a musí sa dať obísť. Veterinári majú svoje isté. Ja tento čin rázne odmietam. Začnú zvieratami a potom budeme na rade my - prečo ešte nejdeme do ulíc? S vidlami na nich (politikov), bastardov...


Nepřihlášený uživatel

#262 Re: Bojujte proti čipovaniu

2013-09-04 05:52

#258: laska - Bojujte proti čipovaniu

ako mame bojovat? Ako, ked nas nikto nepocuva... treba v septembri zvolat verejne zhromazdenie, pochod, protest a dat o sebe vediet...


Nepřihlášený uživatel

#263 Re:

2013-09-04 05:54

#257: -

My ho davame ockovat, veterinar nas moze nahlasit... skusim sa s nim dohodnut - je veriaci - pozna teda dovody tohto cipovania, nakolko je to aj v Biblii - dufam, ze nebude svina...


Nepřihlášený uživatel

#264 Re:

2013-09-04 05:55

#255: -

To znamena, ze zakon je paskvil. Ak stat nemoze cipovat moj majetok, tak zakon je skutocne iba test - kto je rozumny, cipovat neda...? Ci?


Nepřihlášený uživatel

#265 Re:

2013-09-04 15:36

#260: -

Jednoducho tú dieru v zákone zaplátajme tým ,že  Nedame čipovať.


Nepřihlášený uživatel

#266

2013-09-05 07:50

Dnes budú čipovať psov, zajtra ľudí. Kde je slobodná vôľa /sloboda/ človeka na ktorú sa tak odvolávajú.

Nepřihlášený uživatel

#267

2013-09-05 08:50

Ktorí blbci vymysleli čipovanie?
Mária

#268 Re: Re:

2013-09-05 18:18

#264: - Re:

Presne o to ---ČI?---- ide.Sme na pochybách. Nebojme sa ,nedajme čipovať  a nepýtajme sa kde je naša slobodná vôľa . Vieme,že máme právo sa slobodne rozhodnúť ,tak naša slobodná vôľa bude to že odmietneme dať čip svojmu psovi. Len treba byť jednotní. Dúfam,že si tu niekto nemyslí,že páni čo ten zákon prijali ,čítajú naše komentáre.Tak jednoduco sa nebojme a nedovoľme čipovať.

jaja

#269 Re: nie so za to

2013-09-09 12:03

#1: anoným - nie so za to 

 tí čo si dajú psa očipovať ho nevyhodia, a tí čo ho chcú vyhodiť ho neočípujú

Maria

#270 Pre jaju

2013-09-09 15:47

Toľko hlúposti v jednej vete sa vari ani nedá napísať.Tebe sa to podarilo.
To si musela dlho vymýšľať.

Nepřihlášený uživatel

#271

2013-09-10 07:24

Nesuhlasim s cipovanim zivych bytosti, je to porusovanie slobodnej vole. Ak ma niekto zaujem pre dobrovolny sposob cipovania, nic proti, ale dat to do zakona a podporit takym vysvetlenim ake je, je vysmech pre vsetkych slusnych ludi. Vidm v tom zly umysel a to by malo byt okamzite odstranene zo zakona. Alzbeta

Nepřihlášený uživatel

#272 Re: Re: Re:

2013-09-10 07:25

#268: Mária - Re: Re:

suhlasim !!!!!!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#273 Re: Re:

2013-09-10 07:29

#261: - Re:

podme do ulic, lebo tymto uz preteka pohar, zakonodarci pachaju na nas zlo, sluzia zlym silam...od zvierat len kusok k cloveku, cakaju kolko vydrzime a my sme ticho ako vzdy...


Nepřihlášený uživatel

#274

2013-09-10 11:08

Neuveriteľná blbosť a neskutočná zlodejina.
anka

#275 Re: nie so za to

2013-09-10 12:03

#1: anoným - nie so za to

majiteľ problém nemá, lebo majiteľovi na tom  psovi nikdy nezáležalo a tak ho nemá ani nijako označeného, ani prihláseného na úrade, ani na veterine, neplatí zaňho dane....nikto, kto investuje do psa, ho nevyhodí na ulicu...