Ne proměně Nuselského mostu!

Quoted post

diggler

#22 Re: Stop

2012-08-28 19:32

#5: Martin Štrouf - Stop 

 

Nuselský most do dvou let čeká generální oprava. Původní bednění rozhodně nezůstane - povrch je zvětralý a degradovaný, armatury zrezlé - bude odstraněno! Kresby budou tedy dočasné! Je to unikátní projekt, mě se to líbí moc... Ano extravagantní, ale podobně asi jako Váš milovaný Corbusier ve své době.... Diskuze a výběrové řízení víme kam vede - celé mi to připomíná Kaplického knihovnu a český komplex... Myslím, že Vaše energie zaměřená na zastavení této akce by bylo dobré zacílit na něco, co by dalo větší smysl - skutečné technické památky mizí, na Národce bude skleněná obluda o dalších svinstvech nemluvě a po pěšině klid...

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#23 Re: Re: Stop

2012-08-28 19:37:52

#22: diggler - Re: Stop

Vite jak to chodi v CR..navic se rikalo se tri roky.... Oprava se odsune az na stavbu trasy D. To je jiste.

Penize se daji jiste vyuzit jinak.. Nusle maji co zlepsovat.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-08-28 21:41:36


Martin Štrouf

#43 Re: Re: Stop

2012-08-30 22:29:56

#22: diggler - Re: Stop

Jestli nahlas říkáte, že úroveň navrhovaného díla je na úrovni Kaplického návrhu na novou knihovnu nebo dokonce Corbusierova dila, pak tato debata asi nemá smysl. Corbusier neni muj oblibenec, byla to pouze reakce na zesměšnování debaty o bednění. Na těchto návrzích nevidím nic extravagantního ani unikátního. Ba právě naopak. Nemyslím si tedy, že by měli nějaký velký přínost, ať už obsahově samy o sobě či pro most a okolí.Jestli tam tyto návrhy budou 14 dni, 2 roky nebo 20let, nic nemění na smyslu debaty, zda tam být neměli nebo měli. A to kam směřuji svoji energii je čistě moje věc ale souhlasím, že se po Praze dějí i horší věci.