Obnovení Československa

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Obnovení Československa


Nepřihlášený uživatel

#1

2016-02-12 15:41

Dobrý den, je potřeba tuto petici podepsat co nejdříve, cca 100000 lidí. Je to v zájmu obrany Čechů a Slováků. Pouze pan prezident může zrušit ustanovení o rozdělení naší republiky, tím pádem pozbývá platnosti členství v EU a NATO, což je velice důležité. Šiřte dál a rychle. Petice se musí dostat k panu prezidentu Zemanovi !!!!

Nepřihlášený uživatel

#2 Re:

2016-02-12 20:42

#1: -  

 Zásadní nepochopení souvislostí, člověče.

1) Nemůžeš spojit dva státy, když si to občané jednoho ze států nepřejí (v mém případě si to nepřeju ani já, jako Čech). Slováci jsou nacionalisti a do žádné federace s kýmkoliv už by nešli. Rozdělení nebyla iniciativa z Česka, Slováci to tak chtěli. (argument "nechtěli to Slováci, ale Mečiar" je lichý, těsná většina obyč Slováků byla pro rozdělení).

2) ČS byl umělý slepenec. Masaryk vzal Slovensko pod česká křídla, aby je vytáh ze středověku. Postavily se za české peníze VSŽ apod. Když se postavili na nohy, řekli "už vás nechceme, samostatnost". Vděk vypadá trochu jinak.

3) Odtud to tak nevypadá, ale Slovensko je v některých aspektech Balkán. Zdravotnictví totálně v rozkladu, školství totéž. Politici polomafiáni (chcete-li použít líbivé zvolání "ale ti naši jsou stejní", pak to ani nezkoušejte, to je úplně jiná liga..) Korupce a úplatky jsou na Slovensku pohonem všeho a je to ve všech společenských vrstvách.

4) Byl jste někdy v poslední době na Slovensku? A nemyslím teď lázně Piešťany nebo na nějakém zámku. Obyčejnou vesnici, obyčejné město. Nechám tuto informaci bez (napsané) pointy, pokud jste tam byl, možná pochopíte, co myslím.

5) Nevadí vám tamní množství cikánů? Ti by se stali oficiálně naší součástí a věřte, že by jich na chudém východě zůstalo jen málo.

6) Já si chci jet na Slovensko zalyžovat, podívat se po horách. Ale jednou pro vždy chci, aby si svoje věci za Karpatama řešili sami a věci před Karpatama zůstaly nám. Takhle to je historicky i současně správně a nechť to tak vydrží.


Nepřihlášený uživatel

#3

2016-02-13 10:43

nasrat.... se slovaky uz sdilet jedno loze opravdu opravdu ne


Nepřihlášený uživatel

#4 Re: Re:

2016-02-13 10:45

#2: - Re:  

 ad. bod 3 - jo to mas recht u nas to je mnohem horsi ---- at zije smejd babis


Nepřihlášený uživatel

#5

2016-05-26 07:06

No vy tři nademnou ste sa pěkně vybarvili, aspoň vieme, koho budeme jednou hnát klackami. Kdo podporuje rozdělenie Československej republiky, je sám vlastizrádce a mal by viset. Narodil som sa Čechoslovákem, zložil jsem přísahu republice ČS a slovo ,,rozdělenie‘‘ je mi cudzie. Navíc, za celý svoj život jsem neporušil ani jeden zákon a nerad bych ho porušil ani teraz. Jsou Vám známy Benešovy dekrety třeba??? Právě ony sa vztahují k potrestání vlastizrádcov z jedný i z druhej polovičky ČS za tento čin!!! A je Vám ústavní zákon č.327/91 sb??? Na základě tohoto zákona, jsme pořád Československú republikou. Prečo? O tzv. rozdělenie mohou rozhodnout pouze občané. Žiadne referendum neboľo, tudíž vše probehlo protiprávně, a pořád jsme občianmi ČSFR. Nevěříte? Tak sa pozritě na server http.pravnipredpisy.cz/zakony. My je rešpektujeme ba i ctíme. Krom toho naší československost budu dávat eště raz viac najevo. Vy vlastizrádci sa treba poserte!!!

Nepřihlášený uživatel

#6

2016-05-26 07:17

Platí-li tento zákon 327/91, pak opravdu rozpad ČSFR neplatí. Aspoň z právního hlediska. Taky jsem jej četla. Není co řešit.
Ale nad Klausem a Mečiarem se mračna vztahují a nad dalšími podporovateli tohoto
naprostého nesmyslu.

Nepřihlášený uživatel

#7

2016-05-26 09:54

Souhlas se vším. Zničení Československé federace neuznávám. Miluju Čekoslovensko:))

Nepřihlášený uživatel

#8

2016-05-26 10:02

Já taky. Každý slušný člověk se cítí být Čechoslovákem...

Nepřihlášený uživatel

#9

2016-05-26 10:06

Československo je samozřejmostí.

Nepřihlášený uživatel

#10

2016-05-26 10:18

Znám jedno bezva kluka, který mne s tím seznámil. Kdybych nevěděla o zmiňovaném zákonu 327/91, myslela bych si doteď, že jsme skutečně vejpůl. V televizi o tom neřeknou nic. Teď teprv vím, že nám od rána do večera jenom lžou a vnucují něco, čím dle zákona nejsme. Jasně jedině Čechoslovákii, nic jiného.

Nepřihlášený uživatel

#11 Re: Re:

2016-05-26 11:07

#2: - Re:  

Práve kvôli takýmto obmedzencom, ako ste Vy, by spojenie v jednom štáte zase skončilo rozchodom. Vy o Slovákoch, o dejinách a vzájomných vzťahoch v nich neviete zhola nič, len opakujete šovinistické stereotypy a z tých Vašich gumákov Vám trčia predsudky a srší z Vás neznášanlivosť.

 

 


Nepřihlášený uživatel

#12

2016-05-26 15:38

Ja som tiež Čechoslovakom nič iného:D

Nepřihlášený uživatel

#13

2016-05-26 15:45

Maťe moju sympatiu. Lepšie něčo než nič
a ČSFR je potreba. Som federalista.
Karel

#14 Re:

2016-05-26 16:11

#6: -  

Zákon č. 327/1991 Sb. samozřejmě neplatí, byl zrušen přijetím Ústavy Slovenskej republiky (460/1992) a Ústavy ČR (1/1993) spolu se všemi ústavnimi zákony Československa ...


Nepřihlášený uživatel

#15 Re: Re:

2016-05-26 18:02

S tím nesouhlasím. I kdyby bylo Československo rozdrobeno na kousků, nic na tom nemění fakt, že jsem stále Čechoslovák a každou iniciativu podpořím.
A že si to s vlastizrádci jednou vyřídíme, je víc než jistý/istý. Jsme bratři/bratia.

Nepřihlášený uživatel

#16 Re: Re: Re:

2016-05-26 18:06

#11: - Re: Re:  

 To není nesnášenlivost! To spojenectví mělo smysl kdysi, dneska jsou oba národy úplně jinde a nemá smysl je uměle družit. Kdo má přeshraniční kamarády (a i já je mám), nechť si tam jede, ne? Hranice "nejsou", stačí jet s občankou. Jaký by byl přínos opětovného sjednocení?


Nepřihlášený uživatel

#17

2016-05-26 18:28

Rovněž se cítím být Čechoslovenkou. Mě je u prdele bůhvíjaké rozdělení. Od Košic do Aše je republika NAŠE a to mi ze srdce nikdo nevyrve. Název ‘‘Česká republika‘‘ je mi cizí.;););)

Nepřihlášený uživatel

#18

2016-05-26 18:33

Ať žije Československo, moje rodná vlast.

Nepřihlášený uživatel

#19 Re: Presne tak:-)

2016-05-26 18:36

#18: -  

 


Nepřihlášený uživatel

#20 Re: Re: Lenže si zabudol na Benešovy dekrety miláčik môj. Ha, ha, ha...

2016-05-26 18:53


Nepřihlášený uživatel

#21 Re: Re: Re: Re:

2016-05-26 19:20

#16: - Re: Re: Re:  

 Nemajte obavy, mladšie generácie už nijakou nostalgiou za bývalým Československom netrpia. Ich už nezaujíma nejaká spoločná história. Nebyť tých starších generácií, ktoré majú stále k Čechom pozitívny vzťah, nevedeli by, kto bol Vlasta Burián alebo Werich a nijako výnimočne by sa o Čechov nezaujímali. To my sme ich viedli k tomu, aby na blízkosť našich národov nezabúdali. Keď čítam názory ako Vaše, vravím si, že sa mala urobiť hrubá čiara a nechať ich, aby na to zabudli.

Láďa

#22 Re: Re: Re: Lenže si zabudol na Benešovy dekrety miláčik môj. Ha, ha, ha...

2016-05-26 19:45

Ano jistě, právě že tyto Benešovy dekrety se
k celistvosti ČSR právoplatně vztahují. Třeba o pomyslném zákonu č.327/91sb, mohou být jakési pochybnosti o tom zda platí či neplatí, ale ne o dekrety. Přečtě si někdo památný dopis Edvarda Beneše z května 1947. Takže Československo na tomto základě stále existuje, ne že ne. Pozor, já nežiju žádnou nostalgií, ale také nejsem žádnou ovcí, která se nechá ukecat. Ještě jednou tedy: Benešovy dekrety se nevztahují pouze k odsunu Němců a Maďarů z území ČSR, ale i k potrestání těch jenž usilovali o odtržení Slovenska od Českých zemí. V. Klaus stejně tak V. Mečiar čelí trestnímu stíhání a hotovo. Pokud má někdo
pochybnosti, ať má, to je jeho věc. Já uznávám pouze ČSR, tuto skutečnou republiku, které jsem přísahal na vojně.

Nepřihlášený uživatel

#23 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-05-26 20:02

#21: - Re: Re: Re: Re:  

 Pletete dvě různé věci dohromady. Nikdo neříká, že se má na společnou historii zapomenout. Já taky vím, kdo jsou/byli Satinský, Vásáryová, Jakubisko, Nepela, Štefánik.... Uniká mi ale podstata, proč mě má znalost dějin a některých významných Slováků přimět ke sloučení těchto dvou států. Když zároveň vím, kdo byl/je Wojtyła, Malysz, Sienkiewicz, spojíme se proto s Polskem? Rovněž nesouhlasím, že pouhá nostalgie má být důvodem tak zásadního kroku. Vaše argumenty pro spojení nedávají žádný smysl.

SSSR, Jugoslávie, apod., to už je vše překonané. Světové národy jsou menší, než jsou státy, ve kterých žijí. Lidi touží po sebeurčení. Dneska jsme Česko. Za dvacet let bude Morava součástí Česka, ale bude mít vlastní vládu a rozsáhlou autonomii. Za padesát let se odtrhne. Dneska to vypadá jako SCI-FI, ale světový vývoj takový je. Podívejte na GB, kde se jen těsně neodtrhlo Skotsko, brzy se bude dělit Belgie, Španělsko... Moderní trend takový je a já s ním souhlasím. Zmenšování států pozvedává vlastenectví.

Mé názory nejsou antislovenské. Jsou pročeské. V čem je problém? Máme na vrcholcích Karpat třímetrovou zeď s ostnáčem a nápis "Slovákům vstup zakázán"? Blízkost národů zůstala, hranice jsou taky otevřené. V čem by opětovné zfederalizování bylo plus? Co Vám na tom Slovensku chybí? Nenadávám Vám, nerozumím Vám!

ben

#24 Re: Re: Ale platí frajere!! Najdi si pravnipredpisy.cz/zakony a pak si hraj na chytrého. Jsme Čsfr!!

2016-05-26 22:03


Nepřihlášený uživatel

#25

2016-05-27 06:41

Á jéje, no to se podívejme... Ho, ho, ho...
Dva nacionalisti z každé strany federace se hádají mezi sebou, he he..., no to je hlína...
Jenom bych rád viděl, zda se budou dohadovat taky u soudu. Avšak, co mě je do nich? Dobří lidé se spojují, jen nějací šílenci chtějí rodinu rozpárat a k takovejm se nehlásím. Nechť žije ČSR...