Dětské vozíky za kolo, otevřený dopis senátorům


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-02-27 12:48

Jediný můj komentář je ten, že se určitá arogance moci nedá vůbec komentovat - myslím kontrétně v této záležitosti. Oni jsou vinní tímto stavem, který 10 let ignorovali a nyní si hrají na bohy.

Nepřihlášený uživatel

#2

2012-02-27 15:48

ČSSD je schopná všeho - tedy i neschválit vozíky atd. Proto je petice potřebná.

Nepřihlášený uživatel

#3

2012-02-27 15:56

Vážení,

stále nechápu proč dětské vozíky nemohou být schváleny pro provoz na pozemních komunikacích. Vozík používáme ke své spokojenosti (a myslím si i ke spokojenosti našich dětí) 2 roky. Nedovedu si představit jak montuji na kolo dvě dětské sedačky pro dvojčata. Již slyším ty chytré názory, že s nimi mám raději sedět doma. ALE TO MY UŽIVATELÉ VOZÍKů PRÁVÉ NECHCEME. Chceme vyrazit do přírody, k vodě, do lese na kole. Ne jen používat auta!! Bezpečnost vozík versus sedačka. Jak asi dopadne dítě, které sedí v sedačce, když do kola narazí auto. Myslíte si, že dopadne lépe než dítě ve vozíku. Já si myslím, že ne. Dávám plusový bodík vozíku.

Přeji příjemný den a mnoho šťastných kilometrů s dětskými vozíky za kolo.

Miloš Holý, Litoměřice

Nepřihlášený uživatel

#4

2012-02-27 16:12

Jako spokojený uživatel dětského vozítka, je mi úplně proti mysli, omezení provozu na veřejných komunikacích.
Venca

#5 Bez komentáře

2012-02-27 19:13


Nepřihlášený uživatel

#6

2012-02-27 19:52

Ve vozíku je dítě rozhodně bezpečnější nežli na sedačce na nosiči nebo horní rámové trubce v případě pádu řidiče cyklisty ( rodiče ap.). Tam není chráněno prakticky vůbec. Argumentuje-li někdo nebezpečím v případě nárazu vozidla pak jediným argumentem je zakázat jizdu na kolech dětem vůbec, což je zřejmý nesmysl.

Nepřihlášený uživatel

#7

2012-02-27 20:20

Daně z prodeje ano ale aby nám to k něčemu bylo to ne.Hovada

Nepřihlášený uživatel

#8

2012-02-27 21:33

Je to naprostý nesmysl, jako nový silniční zákon postavený proti cyklistickým závodům!!
Roman Lusk

#9 Re: Bez komentáře

2012-02-27 21:51

#5: Venca - Bez komentáře 

 Co čekáte od "véčkaře"? Předpokládám, že kdyby někdo přišel s odpovídajícím obnosem, stal by se z něho do krve bojující zastánce vozíků :-)


Nepřihlášený uživatel

#10 Re: Re: Bez komentáře

2012-02-27 21:58

#9: Roman Lusk - Re: Bez komentáře

Souhlasím s Vámi. Líbí se mi argument bezpečnosti. Nikdo si ale neuvědomuje, že když se budu chtít/potřebovat někam dostat na kole, tak po té silnici pojedu buď s vozíkem nebo se sedačkou. A teď co je lepší? Při uhýbání, nebo i jen náhodou zaškobrtnu např. na rozbyté  hraně silnice a svalim se do příkopu. Kdy má dítě větší šanci na přežití bez zranění? v sedačce (s helmou na hlavě) nebo v konstrukci vozíku?

Roman Lusk

#11 Re: Re: Re: Bez komentáře

2012-02-27 22:24

#10: - Re: Re: Bez komentáře 

 Na mě  to spíš dělá dojem, že panu Ottovi nejde až tak o bezpečnost dětí, ale spíš o snahu vzít občanům možnost jakéhokoli svobodného rozhodnutí. Pokud by mu šlo o bezpečnost, tak by daleko vehementněji bojoval za zákaz zde již zmiňovaných dětských sedaček, které na rozdíl od vozíků skutečně neposkytují ani nejmenší ochranu. V tomto duchu by nakonec mohlo být zakázáno například i koupání dětí do 18 let v celé ČR z důvodu možnosti utonutí nezletilce. Nechápu, že to Otík ještě nenavrhl :-)


Nepřihlášený uživatel

#12

2012-02-27 22:27

zákaz na silnici 1.třídy mimo obec si klidně dokážit představit a byl bych i pro, kdo soudný poveze děti po frekventované silnici
Simča

#13 Re:

2012-02-27 22:35

#12: -  

 žádný rodič nechce pochopitelně ohrozit zdraví svých dětí a frekventovaným komunikacím se vyhne. Nedokáži si ale představit, jak na každém křížení komunikace 1. třídy - polní cesty, lesní cesty, cyklostezky a obecně silnic nižších tříd je označení že se jedná o komunikaci 1. třídy, což by logicky muselo být. Jak jinak bych poznala, že jsem na komunikaci 1. třídy a tedy tam s vozíkem nesmím?

VW

#14

2012-02-28 00:08

Pan Chaloupka je zjevně velký odborník - bohužel jen teoretik. Možná by se měl na vozík někdy alespoň v reálu podívat, aby se přesvědčil, že na něm moc igelitu nenajde.
A že by z náklaďáku nebyl vozík vidět ? Pak je asi něco špatně v konstrukci náklaďáků a možná je načase zamyslet se, zda vůbec patří na silnici, protože pak z něj nebude vidět ani kočárek na přechodu, nebo chodec menšího vzrůstu. Zakážeme tedy kočárky a malí lidé budou muset zůstat doma ?
To mi přijde jako argumenty jiného takyvševědoucího politika, že dítě ve vozíku ohrožují výfukové plyny. Že dítě v golfkách na chodníku vedoucím podél frekvenovaných silnic v Praze (magitrála) schytá 100x větší dávku než když občas projede auto kolem vozíku na silnici za městem (když už je nutné někam s vozíkem přejet po silnici) - to už takový politik nějak nepobere.
Nicméně pana Chaloupku chápu - ono se takto celkem snadno sbírají body u voličů, protože nás co s vozíkem jezdíme je menšina a mnoho lidí co o tom moc neví tato rádoby starost o bezpečí našich nemenších dokáže "přesvědčit" že se pan politik "stará".

Nepřihlášený uživatel

#15

2012-02-28 08:13

Hrůza co ti naši politici dělají

Nepřihlášený uživatel

#16

2012-02-28 09:39

To je vidět jakou starost o nás pantáti u koryt mají.Žijeme v absurdistánu.

Nepřihlášený uživatel

#17

2012-02-28 09:46

Já tam vozim 2 pesany, na rámu se jim to nelíbilo a z nosiče mi někdy vyskakovali za jízdy. A budu s nima jezdit všude, kde to podle zdravýho rozumu je bezpečný. Bohužel, nehody se stávají všude, i v jiných zemích, ale nejde přece kvůli tomu donekonečna omezovat a zakazovat všechno !  Co takhle radši místo nejdražšších dálnic a Pandurů postavit více cyklostezek ? !   


Nepřihlášený uživatel

#18

2012-02-28 11:06

Plně souhlasim. Například pro rodiče více dětí nemá vozík alternetivu.
Bulda

#19

2012-02-28 13:09

Jasně, místo aby bojovali proti narůstající aroganci některých "pánů silnic", tak jim ještě umetou cestičku. Co se divit, když bez auta "neudělají krok" a na kole, natož s vozíkem je nikdo nikdy neviděl. V tomhle máme na západ ještě co dohánět - jak tam se řidiči chovají k cyklistům a vůbec všem, co se pohybují vlastní silou. Cyklista s vozíkem je na silnici vidět o dost víc, než jen samotný cyklista (který tam může). Kolo má řidítka šíře srovnatelné s šířkou vozíku (za silničkou to asi nikdo nepotáhne), započítíme-li lokty, tak se vozík v poho schová za obrys cyklisty, auto se kvůli tomu tedy nemusí vyhýbat o nic víc.

Rozumný názor zde

http://www.autoweb.cz/voziky-za-jizdni-kola-jsou-skutecne-zakazane/

p. Chalopuka a jemu podobní jsou ko..ti


Nepřihlášený uživatel

#20 Re: Bez komentáře

2012-02-28 16:14

#5: Venca - Bez komentáře

Ty bláho a já ho volil. Teď se stydím ....


Nepřihlášený uživatel

#21 Re: Re: Bez komentáře

2012-02-28 16:19

#20: - Re: Bez komentáře 

 Možná by bylo dobrý mu napsat dopis, že jako zodpovědný rodič a spokojený uživatel vozíku (předpokládám) jste s jeho prací a pokřiveným názorem na věc, pramenící z hluboké neznalosti velmi zklamán..


Nepřihlášený uživatel

#22

2012-02-28 19:18

nemám ráda nesmyslné nařízení.

Nepřihlášený uživatel

#23

2012-02-28 19:51

Ano, panu Chaloupkovi by skutečně bylo vhodné napsat svůj názor. Jen se bojím, jestli zrovna u něj to není jen ztracený čas.

Nepřihlášený uživatel

#24 Re: Bez komentáře

2012-02-28 21:29

#5: Venca - Bez komentáře 

 Pane Chaloupko, velmi Vás prosím, zakažte rození dalších dětí, přivézt na svět do tohoto nebezpečného světa dítě je krajně nezodpovědné!! Těm nešťastníkům, kteří již dítko mají, zakažte vyvádění dětí na ulici ( o jejich samovolném pobíhání nemluvím, to je samozřejmost). Dále Vás jako zodpovědný rodič žádám, zasaďte se o rozšíření televizních interpelací z parlamentu ať můj kluk vidí že se musí dobře učit, aby tam taky neskončil!! Mnohokrát Vám děkuji.

 


Nepřihlášený uživatel

#25

2012-02-29 11:23

Dobrá věc se musí podpořit...
MK