Petice proti kamerovému systému na Praze 13 za 100 000 000 Kč


Nepřihlášený uživatel

#1 Kam se poděl "obecní stážník" jako ikona pořádku a práva?

2012-03-15 17:00

Kamery? Ok. Ale kdo se na ně bude dívat? Jak a k čemu bude nakládáno s materiálem natočeným? K čemu to zpětně pomůže? Radši bych na sídlišti Velká Ohrada "obecní strážníky"- fér, v obraze a znalí terénu a problému. Dnes je tu posprejovaná stanice, kterou lze jen těžko najít a někdo tam je jen 1 den z týdne (a to možná ještě pouze lichého) asi 2 hodiny...
Frantisek N.

#2 Kamery neznamenají prevenci

2012-03-15 17:08

Bylo by dobré, aby se na Praze 13 začalo v otázkách bezpečnosti pracovat systematičtěji. Neexistuje zde žádná analýza, která by kromě (ne)zmíněných dopadů kamerového systému na posílení bezpečnosti také ukázala, jaké jsou hlavní bezpečnostní hrozby a rizika, kterým jsou občané na Praze 13 vystaveni a jakými způsoby se lze na lokální úrovni s těmito problémy potýkat. Kamery spíš než prevenci znamenají odstrašení od trestného činu případně jde o nástroj, kterým je možné uskutečněnou trestní činnost následně potírat. Díky kamerám se ale trestní činnost fakticky nesníží. Možná se tak maximálně přesune jinam. Z jedné problémové čtvrti Městské části se přesuné do jiné. Je proto potřeba zaměřit se na prevenci. Můžeme začít u snižování počtu heren na Praze 13, posilování rozpočtu městské části na volnočasové aktivity pro děti a mládež, rozšiřování kvalitního osvětlení v okolí metra a na tratích, kterými prochází chodci, stejně jako posílit počet městských stržníků, které občané potkají na ulici a budou se na ně spolehnout. To vše, i dohromady, bude stále levnější.


Nepřihlášený uživatel

#3

2012-03-16 12:39

Už nás sledují více než před rokem 1989! Mohlo by to už stačit. Peníze lze vynaložit rozhodně účelněji, to by ale někdo nedostal malou domů...

Nepřihlášený uživatel

#4

2012-03-16 13:20

jsem pro a vy??

Nepřihlášený uživatel

#5

2012-03-16 16:28

Domnívám se, že navrhovaný kamerový systém je předražený a hlavně zbytečný. Jako obyvatelka Prahy 13 bych uvítala větší počet městských strážníků v ulicích a též využití prostředků na úpravu rozblácených cest v Centrálním parku u Jezerní ulice. Za chvíli tam nebude žádná tráva. Je to smutné, jak to tam vypadá.
Helena Illnerová
Masker

#6 Re:

2012-03-16 21:31

#5: -

Souhlasím. Třeba jen vysypat štěrkem. Takových malých věcí, které by mohly být motivovány skutečně autentickými potřebami obyvatel je určitě velké množství. Myslím, že by měla radnice začít pořádat otevřené diskuse, dostatečně dlouhou dobu předem ohlášené týkající se záměrů nad určitou hodnotu a zároveń skutečně aktivně sbírat názory a náměty obyvatel. Takový mechanismus tu zatím chybí ačkoliv zdrojů bude mít radnice momentálně opravdu hodně.


Nepřihlášený uživatel

#7

2012-03-19 01:09

Zcela souhlasím se zněním Petice a myslím, že na rozhazování peněz naše MČ P13 nemá právo.
Fanda

#8 Re: Re:

2012-03-19 01:13

#6: Masker - Re:  

 To se přeci nehodí do krámu,  aby rozhodovali, lidé, kteří nevidí pod pokličku.

Peníze za prodané byty se musí rychle uratit.


Nepřihlášený uživatel

#9

2012-03-19 17:54

Naprosto souhlasím s peticí a jsem pro méně kamer a víc strážníků v ulicích a také snížit počet heren v Praze 13!!

Nepřihlášený uživatel

#10

2012-04-20 19:27

místo aby byly policisté na ulicích kde je a jsou třeba tak kamery lidi potř. práci , rušte administ. uředníci do ulic a chodit a pomáhat a chránit , co mě pomuže když mi někdo ukradne peněženku a já policistu nevidím ? nato asi policisté jsou né ? zvyšte lidi v ulicích a všude a bude mír a práce , a at jsou pořádně ohodnoceny pod 20  OOO by asi neměly mít  ti co chodí a pracují , odebrat uředn. a frčkám , nebo taky pochuzky at vidíme že se pracuje