Změna doby trvání letního času

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Změna doby trvání letního času


Nepřihlášený uživatel

#26

2013-04-05 08:02

Uvítala bych petici na ZRUŠENÍ letního času.

Nepřihlášený uživatel

#27

2013-04-06 09:31

Preferuji úplné zrušení letního času, ale aspoň posun je také dobrý.
Milada

#28

2013-04-14 18:20

Jsem také spíš pro ÚPLNÉ zrušení letního času. Mám děti ve školkovém a školním věku a musím jim zatemňovat okna, protože v době usínání ještě svítí slunce.

Nepřihlášený uživatel

#29

2013-04-15 10:34

Plně schvaluji tuto petici, jsem proti používání letního času.

Nepřihlášený uživatel

#30 Re:

2013-04-15 13:04

#25: -  

 Co je to za blbost?


Nepřihlášený uživatel

#31 Re: Re:

2013-04-15 16:06


Nepřihlášený uživatel

#32 Re: Re: Re:

2013-04-15 16:17

Asitrouba Najivní

#33 Změna času

2013-04-15 17:10

Petici jsem podepsal, ale upřednostňuji úplné zrušení změn. Je mi úplně jedno, který čas bude, ale hlavně jeden nastálo.
Richard Havlena

Nepřihlášený uživatel

#34

2013-04-15 18:37

A já chci zase mezinárodní UTC ( Greenwich ), se kterým pracuje GPS navigace.
Mirek

#35 Re: žádný zimní čas neexistuje

2013-04-16 05:08

#2: -  

 Žádný zimní čas neexistuje. To si někdo vymyslel jen kvůli matení lidí. Existuje pouze přirozený čas středoevropský a existuje déle než lidstvo. Tento čas také lidi po statisíce let formoval, tak vznikaly přirozené biorytmy. Domýšlivé šíbování časem tam a zpátky na času samotném nezmění nic. Rozhodit ale může právě ty tisícileté biorytmy a nepříznivě ovlivnit kondici, zdraví a životní pohodu lidí, zejména lidí, kteří i bez toho mají nějaké zdravotní problémy nebo vážnější starosti (kdo je dnes nemá?). Kromě toho jde vlastně o svého druhu šikanu, o buzerování lidí pro nic za nic.

Central Scrutinizer

#36 Hnus

2013-04-16 11:01

Je to asi účel minimálně jednou ročně člověka rozhodit - časem se ty stresy nastřádají, člověk dřív chcípne a tím aspoň ztratí nárok na starobní důchod...

Nepřihlášený uživatel

#37

2013-04-16 14:15

LETNÍ ČAS ZRUŠIT !!!!!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#38

2013-04-16 18:51

celé to bolo nezmysel
E

#39 Zrušit!!!

2013-04-16 19:18

Tak jsem byla od rána natěšená, jak s velikým gustem podepíši petici za ZRUŠENÍ letního času, ale toto je obrovské zklamání. :-( Ale je to alespoň nějaká snaha něco s tím udělat, což oceňuji, snad se začne konečně něco dít. Právě teď prožívám důsledky změny času - dohady s dětmi o tom, že už mají jít konečně spát...Stále si ještě nezvykly...

Nepřihlášený uživatel

#40

2013-04-17 13:11

dobrý den,připojuji se k názoru,že střídání času po půl roce je nesmysl.navrhuji jen jeden čas,zimní,či i letní.děkuji

Nepřihlášený uživatel

#41

2013-04-17 17:12

konečně se téhle věci někdo ujmul-děkuji

Nepřihlášený uživatel

#42

2013-04-17 17:14

souhlas

Nepřihlášený uživatel

#43

2013-04-18 22:51

Jsem pro zrušení letního času. Velmi špatné snáším tyto změny času. Už aby to bylo!!!!
New
Nepřihlášený uživatel

#44 Re:

2013-04-19 13:28

#2: -

Zímní čas je náš, středoevropský. Letní čas patří na východ ... když zaváděli v roce 1979 letní čas, nechápal jsem důvod, dosud jsem stejně neviděl skutečné, přesvědčivé, argumenty, takže už 34 let mám neměnný názor, nechme letní čas Ukrajincům, braňme si ten svůj, nyní nazývaný "zimní". Takže petici nepodepíšu, nesouhlasím s posunem, chci zrušení ukrajinského času v ČR!

Ladin

#45 Re: Změna času

2013-04-19 13:54

#1: - Změna času

Ano, je to tak. Původně jsem chtěl petici podepsat, ale já odmítám "letní čas" zcela. Od roku 1969 pracuji převážně v dopravě a vím tedy velice dobře, jaké tyto opakované změny dělají zmatky zvláště v mezinárodní dopravě a přepravě. Malé děti nemohou pochopit, proč musí jít spát, když venku ještě svítí slunko na plné pecky, dvakrát ročně je nutno přehazovat čas na všech hodinách a hodinkách (které jsou už i v domácích elektrospotřebičích), v mobilech, atd. Nejlepší na tom všem je, že se prakticky žádná elektřina neušetří. Kde jsem pracoval, všude se svítilo prakticky celý den. Navíc, když přepočítám, kolik elektřiny spotřebují všechny světelné zdroje a všechny ostatní elektrospotřebiče, je tento rozdíl mnohonásobný. Ten, kdo udržování nesmyslných změn času požaduje, je zcela odtržen od praxe a měl by dostat Nobelovu cenu za blbost.


Nepřihlášený uživatel

#46

2013-04-19 18:29

Letní čas měl význam za války, kdy zbrojní firmy pracovali 10 až 12 hodin a bylo nutné šetřit na osvětlení. Dnes v třísměnných provozech se neušetří nic. Ani ve dvousměnných provozech se neušetří, protože o co stoupne spotřeba na začátku ranní směny, to vykompenzuje úspora na konci odpolední směny. Rozhodující jsou tedy pouze jednosměnné provozy a úřady. Pro ty je nevýhodný letní čas. Pokud někdo pracuje od 6-ti hodin, tak na začátku a konci letního času (na jaře a podzimu)musí déle svítit. Takže tady jde o loby energetických firem, kterým pár týdnů na jaře a podzim stoupne tržba. V létě tuto výhodu ztrácejí. Vyjímkou jsou asi jen zemědělci, kteří v kravínech atd. pracují ještě dříve.

Nepřihlášený uživatel

#47

2013-04-26 06:29

Souhlasím, ovšem, co nám brání petici ZA ZRUŠENÍ LETNÍHO ČASU VYTVOŘIT a nechat kolovat republikou? V každém případě je právem každého člověka sepisovat a připojovat se k peticím. Kdo by věděl, jak přesně na to, nechť mi napíše na e-mail: vibrofitnessostrava@seznam.cz.,třeba by se to dalo uakutečnit, když se nyní zrovna o tomto píše a nezůstat zase celé roky jen na nějakém "posunu", což je jen nedostatečné řešení.

M.

Nepřihlášený uživatel

#48

2013-04-26 15:49

Vy jste banda kokotů... Biorytmy... Takže, když vstávám ráno ve čtyři, někdy i ve tři na ryby, sem tam o volno, tak mám biorytmy v takovym chaosu, že se snad nedožiju ani pajdy. Klidně to však riskuju, tak nebuďte podělaní z hodiny dvakrát do roka.
kes

#49 zrušení

2013-04-30 07:37

www.OnlyOneTime.cz tam se dozvíte více.

Nepřihlášený uživatel

#50

2013-04-30 12:02

Jsem tvrdý zastánce toho, aby čas byl tak, jak má být a jak vždy byl, tzn. "zimní" po celý rok. Nesouhlasím ani s kompromisem o půl hodiny. Proč se pořád vymýšlejí nové nesmysly? Přineslo by to jen chaos a žádný užitek. Doufám, že "moudré hlavy nahoře" budou skutečně moudré a vrátí vše k normálu.