Petice proti sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

Camfrlik

#1

2013-04-18 11:11

Hodne stesti!
školník

#2 Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-18 12:52

Jsem pro sloučení ušetří se spousta peněz. Na nic to nebude mít vliv. Je to zcela normální postup. Funguje to i jinde, proč by to nemělo fungovat i tady? Dále jsem pro zavedení školného. Platím daně, pracuji, platím to tedy, proto si dovolím uvést svůj názor. Lidé kteří nepracují a neplatí daně nemají mít právo o takových věcech rozhodovat. Jejich názor je nepodstatný. Až začnou platit, tak potom ať klidně vyjadřují své názory.

Nepřihlášený uživatel

#3 Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-18 13:18

#2: školník - Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

Pokud vim, tak jak ti neplatici, tak Vy, pane skolniku, nerozhodujete vubec o nicem. Rozhodnuti bude na nekom uplne jinem, a tahle petice se nese jen a pouze v duchu vyjadreni nazoru. A bylo to Masarykovo gymnazium, kde jsem byl naucen, ze, navzdory Vasemu zjevnemu presvedceni, za nejake "povolenky" k vyjadreni nazoru platit nikomu, nikde a nic nemusim... Ale mozna jsem byl jen spatny student a principy demokracie jsem si prekroutil k obrazu svemu...

Michael Konečný
Autor této petice

#4 Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-18 17:09

#2: školník - Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

A kdo zaplatí víc, tak se může i víc projevit, ne?

Kolik musím zaplatit, abych svým názorem přebil všechny ostatní ;) ?

David Kopecký
Nepřihlášený uživatel

#5

2013-04-18 17:23

#2: školník - Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

Já studuji, pracuji a platím daně taky a co. To není žádná nadlidská schopnost. Základní a střední školství je dle ústavy bezplatné, zkuste třeba vedle vašich povinností školníka občas zabrousit do hodin ZSV. Kolik je ta spousta, co se ušetří, no řekněte. Kde to jinde funguje, čekám na příklady dobré praxe.


Nepřihlášený uživatel

#6 Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-18 17:52

Tomáš

#7 Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-18 19:25

#2: školník - Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

No pan školník má vlastně pravdu... asi se ušetří hodně peněz... třeba už nebude potřeba tolik školníků ;) Ale teď vážně. Vyjádřit názor je podstatou demokracie. Doby, kdy studenti neměli právo se k určitým tématům vyjadřovat naštěstí už dávno odvál čas. Podotýkám jen, že já se i podle toho vašeho zvláštního kritéria vyjadřovat můžu - daně už platím. To, že tady probíhá jaksi pokoutné a tajné sloučení dvou škol, učitelé o tom nesmí mluvit, ředitel se k tomu nevyjádří a celkově neexistuje nějaká pořádná věrohodná analýza finančních úspor není normální. To, že v současné chvíli nejsou místa ve školkách značí, že za pár let se tento problém přenese na základní školy a pak světe div se i na střední. Pokud budeme slučovat a rušit střední školy, tak za deset let budeme řešit podobný problém, jako se teď řeší v mateřských školách. Nebudou místa, protože kraje živelně ruší stědní školy.

Školné, to je druhá kapitola. Až uvidím, že každá koruna mého školného šla do školy, tak potom budu platit a rád. Mimochodem ono pojem "bezplatné vysoké školy" je padlý na hlavu. Každý měsíc na VŠ stojí cca 6-9000Kč.


Nepřihlášený uživatel

#8 Re:

2013-04-19 06:58

#1: Camfrlik -

Myslím, že by nebylo od věci podívat se na úspěšnost absolventů obou škol při dalším studiu.

Např. kolik absolventů "zdravky" pokračuje ve studiu na vysoké škole?

Kolik studentů gymnázia pokračuje studiem na VŠ?

Nepovede náhodou tato informace k závěru, že každá ze zmíněných škol připravuje studenty na něco jiného?

 


Nepřihlášený uživatel

#9

2013-04-19 07:14

raději nebudu, mohlo by to být nepříliš spisovné a stejně by jste to museli stáhnout. Hladký

Nepřihlášený uživatel

#10 Re: školník

2013-04-19 08:57

Don´t feed the troll :P
Pavla

#11 Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-19 09:08

#2: školník - Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

Zajisté si všimnul, kolik je podepsaných absolventů a tedy i pracujících, tedy jak vy říkáte daňových poplatníků. Nechci snižovat Vaše vzdělání, ale Vy jste zajisté na Gymnázium nechodil a poté na Vysokou školu také ne, takže nedokážete zhodnotit, co nám Gymnázium dalo a jak nám při následném studiu pomohlo.

žak27

#12 Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-19 12:55

#2: školník - Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

Tito lidé jsou ale s gymnáziem spojení asi stejně, možná i více než vy, vždyť zde každý den chodí. K této petici se připojila i řada učitelů a absolventů, kteří s největší pravděpodobností již vydělávají a není jih málo. Souhlasím ale s tím, že každý má právo vyjádřit svůj subjektivní názor, jen mě zaujala vaše věta o nevýdělečně činných osobách.

žák27

#13 Otázka

2013-04-19 13:02

Neví někdo náhodou, kolik lidí ze zdravky se o toto věc zajímá a jestli iniciativu proti sloučení projevuje i druhá strana. Jejich "kampaň" (pokud tedy nějaká je) totiž není moc vidět. Děkuji za odpověď A ještě bych se chtěl zeptat na to, jakou máme šanci uspět a kdo všechno může jet ve středu do Zlína (věkové omezení, jen lidé s určitým vstahem ke škole atd.) i za to Děkuji

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-04-19 13:21


Petiční tým

#15 Re: Otázka

2013-04-19 13:27

#13: žák27 - Otázka

Zdravím,

na zdravotní škole je situace bohužel špatná. Došlo zde k mediálnímu skreslení bodu o výsledcích maturit a většina lidí se tím cítí dotčena. Bohužel tam hraje svoji roli i obava o další vývoj jejich školy. Jsou zde tendence proti sloučení, ale jsou to jen jedinci. Jinak na akci před Krajský úřad nás může přijít podpořit kdokoli.

 

Jakub

#16 Petice

2013-04-19 19:16

Můžu se zeptat, jestli někdo ví, zda někdy nějaká internetová petice něco změnila? :-) Díky za odpověď.

Nepřihlášený uživatel

#17

2013-04-19 19:48

Je to absolutní nesmysl. Slučovat Gymnázium a Zdravotní školu. Proč nesloučit zrovna Gymnázium, zdravotní školu, obchodní školu a Průmyslovku ???? zase jde někomu jen a jen o prachy. Tato společnost si už neváží ani vzdělání.
Michael Konečný
Autor této petice

#18 Re: Petice

2013-04-19 19:51

#16: Jakub - Petice

Pokud se nemýlím, nedávno bylo například v Praze na základě internetové petice přejmenováno jedno letiště... :-)

Rodič studenta

#19

2013-04-19 20:30

Vážení představitelé města, kraje a p. řediteli MG,
kam jste to dopracovali, že si neumíte a nechcete vážit tak velkých úspěchů MG (86% úspěšnost) Vašich studentů u maturitních zkoušek. Jak jsem se dozvěděl, tajili jste záměr o plánovaném sloučení mnohem déle (více než 1,5 roku)než má většina studentů, rodičů a občanů (voličů) tušení.
Mám pocit , že jste Vy představitelé města, kraje opět ukázali, že Vám rodičové stojí jen za voličský hlas a pak nám voliči ... (Nejdříve zmršíte náměstí a pak za peníze občanů je budete znovu opravovat. ) Teď chcete evidentně zmršit ještě vysokou úroveň MG. I běžnému občanu
musí být zřejmé, že toto poškodí úroveň výuky ,následně výsledky a znalosti studentů MG.
Nemluvě o fakticky nedoložené (údajné) úspoře nákladů ?? A zjevných nátlacích na učitele, kteří
se evidentně bojí... Tyto dvě školy mají diametrálně odlišné zaměření a tím i styl výuky.
Je to neskutečné svinstvo jak zacházíte s názory občanů, studentů a vůbec.
Uvědomte si,že škola MG stojí především na důvěře občanů, rodičů a zájmu studentů v kvalitu výuky
a tímto můžete poškodit výrazně a nevratně renomé velmi úspěšné školy !!!
To ,že jsem se nepodepsal je jen další důkaz 100% ztráty mé důvěry ve Vás (politiky), jsem totiž přesvědčen, že můj podpis by mohl být i důvodem msty těch, co za touto akcí stojí !!!
žák27

#20 Re: Re: Otázka

2013-04-20 07:00

#15: Petiční tým - Re: Otázka

Děkuji moc za odpověď

Veronika

#21 Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-20 10:49

Rodič budoucího studenta SZŠ a současného gymnazisty

#22

2013-04-20 11:12

Na SZŠ a Gymnázium jdou žáci s naprosto odlišným zaměřením. Sociálně-prakticky zaměření žáci x studijně zaměření žáci. Vzhledem ke zkušenostem ze studia dítěte na gymnáziu jsem předsvědčen, že pokud se začnou "míchat" kantoři - nedokážou tento rozdíl postihnout. Není obava jen o kvalitu gymnázijní výuky, ale také o kvalitu výuky a přípravy zdravotnického personálu. Míchají se zde hrušky s jabkama.... Gymnázium také ztratilo mou důvěru... a tak raději zvolíme SZŠ Zlín.
Mgr. Pavel Hrnčiřík

#23 Re: Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-20 16:32

#3: - Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

Milí studenti,

hlasoval jsem pro sloučení obou škol, a to z mnoha důvodů:
- zachování zdravotnických oborů ve Vsetíně (v případě nesloučení zcela doborovolně vyklízíme pole zlínské škole);
- možnosti užší spolupráce sloučených subjektů se zahraničními partnery (zdravotnická škola je na tom v této oblasti mnohem lépe než gymnázium);
- ekonomické důvody (provoz jednoho subjektu vzniklého sloučením dvou škol bude ekonomicky méně náročný);
- lepší vybavení odborných učeben v rámci jednoho sloučeného subjektu;
- otevřenost sloučeného subjektu vůči městu, regionu.... (domnívám se, že je lepší budovat školu otevřenou s širokou nabídkou vzdělávacích příležitostí, s kvalitním personálem kvalifikovaným v celém spektru odborností).

O kvalitách projektu slučování svědčí i skutečnost, že o něm bylo hlasováno na obou školách mezi pedagogickými i nepedagogickými pracovníky, na školských radách, kde výsledek hlasování vždy vyšel "pro" sloučení. Jedním z principů demokratické společnosti je to, že jsou respektovány výsledky demokratického hlasování.
Navíc je potřeba oprostit se od osobních antipatií vůči některým jedincům, neboť projekt slučování byl zpracován společně vedením gymnázia a vedením zdravotnické školy. Mgr. Pavel Hrnčiřík
žák27

#24 Re: Re: Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-20 17:06

#23: Mgr. Pavel Hrnčiřík - Re: Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

Tak pokud nebudete jeden z těch, aspoň teda plánovaných 15 vyhozených učitelů, nebo neodstoupíte sám kvůli tomu, že nedokážete vyhovět požadavkům vedení učit ošetřovatelství, určitě jako kantor podporující záměry vedení budete vyvyšován ;)

Absolvent

#25 Re: Re: Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

2013-04-20 18:01

#23: Mgr. Pavel Hrnčiřík - Re: Re: Petice sloučení Masarykova gymnázia a SZŠ Vsetín

Nedá mi to nereagovat, ač už mam gymnázium několik let za sebou, na Vámi uvedené důvody:

1) zachováni zdrav. oboru – do jisté míry mate pravdu, ale toto je čistě problém zdravky. Proč ho má za ni řešit gymnázium? Podle všech čísel gympl žádné problémy nemá a nebude je mít ani v černých scénářích (tzn. pokles poctu studentu o cca 25 %). Zdravku má tedy zachraňovat gympl jen proto, že máji vedle sebe budovy? Kdyby místo gymnázia stála restaurace, spojovala by se zdravka se restauraci? Asi by ji to taky přineslo peníze, ale to je tak všechno. Stejně jako spojeni gymplu se zdravkou. Naopak toto gymnáziu uškodí. Teď má nějakou pověst, nějaké výsledky, nějaké zaměření. To vše ale sloučením se zdravou klesne, ne proto, že by na zdravku chodili hloupější lidi, ale proste proto, že máji výuku jinak koncipovanou a tudíž v některých srovnávacích testech takových výsledků jako gymnázia nedosáhnou. To cele pak povede k tomu, že lidé dají přednost "čistokrevným" gymnáziím v jiných městech. Takže možná zachráním jeden obor, ale výrazně poškodím jiný.

2)Jaká konkrétní výhoda to bude pro studenty gymnázia? Jakou bude mít budoucí student MMF, ekonomie, informatiky, sociologie, historie atd. výhodu z partnerů, které má zdravka, a kteří jsou oborově zaměření úplně jinak. Žádnou.

3)Žádná studie na toto téma nebyla předložená. I když se dá přepokládat, že se ušetří, už jen proto, že se bude propouštět, tak pokud vím, žádná konkrétní čísla nikdo k diskuzi nedal…

4)Obdobně jako bod 2. Kolika učeben a kolika předmětů se to bude týkat. Jakou výhodu to bude mít pro studenty gymnázia, kteří mají široký záběr….

5)Tohle moc nechápu. Co má otevřenost společného se slučováním. Pak už tedy nezbývá nic jiného, než sloučit všechny školy na Vsetíně do jedné. Nazvat jí „Vsetínská střední“ a pana Sedláčka udělat vládcem J Ano toto je možné z pohledu univerzit, kdy např. MU, UK mají široký záběr fakult, ale ty fungují na zcela jiném principu než střední školy.

Obecně řečeno tedy vše ukazuje jen na to, že zdravka nemá lidi, tak ji sloučíme s gymplem, protože je přes cestu a bude hotovo. Žádný jiný argument, který by nepůsobil, až zábavně jsem zatím neslyšel. Samozřejmě Vám neberu právo hlasovat pro sloučení, ať už z jakéhokoliv důvodu, ale s těmi, které jste uvedl, určitě nesouhlasím.