Pro zachování alejí a stromů podél našich řek a potoků...


Nepřihlášený uživatel

#501

2014-01-29 12:07

Všechno pokácet,vytěžit a spálit ;)

Nepřihlášený uživatel

#502

2014-01-30 11:32

Stromy jsou nezbytné at jsou kdekoliv. Bez přírody by jsme nebyli ani my ,už je na čase si to uvědomit a bojovat pro pozitivní změny
Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#503 Štítky na stromech

2014-02-02 21:15

Dnes jsem při procházení alejí vyfotil avizované štítky, které odborná firma zatlouká hřebíky do stromů...

http://fotoalba.cz/fotky/26186086
Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#506 Akce proti kácení u Orlice iniciativy "Nechceme holé břehy"

2014-03-11 19:48


Nepřihlášený uživatel

#507

2014-03-15 11:22

... nejen v povodí Labe, všude na území našeho státu...

Nepřihlášený uživatel

#508

2014-03-15 20:58

Velice keásné a pravdivé znění petice.

Nepřihlášený uživatel

#509

2014-03-17 13:23

Stromy (Ošlejšek Jiří-Zelené verše)
Dlouhá léta rostou stromy,přišel oheň,přišly hromy,napadl je kůrovec, přežily to nakonec.
Tam kde nejsou stromy v lese, tam se voda ztrácí,
strom před pilou neuteče, když ho člověk kácí.
Krakonoši,kde jsi,kde jsi,proč nechráníš naše lesy
Lesy ztrácí naději, stromy kácí zloději.
Odvezli a prodali náš obecní les,
okradli nás,občany, naši chudou ves.
Stromy daly na pilu na kartony z papíru.
Peníze jim proplatili, zloději se vytratili.
Naši místní lesáci, přišli letos o práci.
Smutně hledí na řezy, klejí mezi pařezy.
Kdo nám v nouzi poradí a kdo škodu nahradí?
Zlodějům se neradí, s penězi si poradí.
Básník

#510 Stromy

2014-03-17 13:40

Stromy - Zelené verše - Jiří Oslejšek

Dlouhá léta rostou stromy, přišel oheň, přišly hromy, napadl je kůrovec, přežily to nakonec.
Tam kde nejsou stromy v lese, tam se voda ztrácí,strom před pilou neuteče, když ho člověk kácí.
Krakonoši, kde jsi, kde jsi, proč nechráníš naše lesy?! Lesy ztrácí naději, stromy kácí zloději.
Odvezli a prodali náš obecní les ,okradli nás,občany, naši chudou ves.
Stromy daly na pilu na kartony z papíru.Peníze jim proplatili, zloději se vytratili.
Naši místní lesáci, přišli letos o práci. Smutně hledí na řezy, klejí mezi pařezy.
Kdo nám v nouzi poradí a kdo škodu nahradí?Zlodějům se neradí, s penězi si poradí.

peso

#511 Stromy u Malšovického stadionu

2014-03-19 06:56

V neděli 16.3.14 jsem si všiml, že na břehu Orlice u stadionu je pár stromů skácených a podél aleje starých stromů jsou vysázeny nové - pár metrů od nich. Předpokládám, že to bude další důvod, proč vykácet starou a zdravou alej - aby nestínila novým stromům !!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#512

2014-03-20 15:40

Prožila jsem na hradecku 24 let proto mě není lhostejné kácení stromů. Jelikož už jsem starší, pamatuji ještě nádhernou lipovou alej ,když ještě nestála Labská 2 a nevedla k nemocnici dvouproudová silnice, tenkrát padlo za oběť desítky stoletých lip i přes odpor veřejnosti ale tenkrát se s veřejností nikdo nebavil.Tak snad tentokrát budeme mít větší úspěch.

Nepřihlášený uživatel

#513

2014-03-24 20:48

Náměstí meziu Tescem a FÚ, před kostelem Nejsvětějšího srdce< se nepovedlo. Dřív tam bylo tolik zeleně a nyní je tam betonová poušť - hrůza v n ašem městě, městě zeleně !!!
Jaroslav Hamáček
Autor této petice

#514 Re:

2014-03-26 21:30

#513: -

Někdo tomu říká rozvoj. Ale myslím, že je to úpadek a to hlavně mravní...

šakal

#515 Re: banda

2014-04-01 12:09

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2014-04-01 12:14



Nepřihlášený uživatel

#517

2014-04-09 15:48

Stromy kácí všude kolem potoků a řek. I na jižní Moravě. Je to snažší na údržbu velkou technikou. Kácí je i dál od břehu a majitele pozemků obešlou až začnou práce nebo když se začnou zajímat!

Nepřihlášený uživatel

#518

2014-04-10 13:04

Aleje a stromy patří do naší krajiny, a to nejen do polí a pastvin, ale především podél řek, mezí a cest. Stromy sázeli naši předkové a pokud neohrožují bezpečnost tím, že jsou už suché a lámou se z nich větve, pak by měly stromy zůstat na svém místě.

Nepřihlášený uživatel

#519

2014-06-03 14:21

...pro mnohé z nás není strom pouhou kulisou ani pouhým zdrojem dřeva,ale i něčím k čemu máme citový vztah,přináší nám pocit uvolnění a pohody celoročně a obzvlášť ve žhavých letních dnech. Měli bychom být součástí přírody, ne se z ní vyčleňovat a jen betonovat a asfaltovat vše kudy projdem....motorová pila je příliš rychlá, následky příliš nevratné...

Nepřihlášený uživatel

#520

2014-06-17 15:42

Jsem úplně zdrcená!! To snad ani není možné, že by to kdokoliv mohl myslet vážně ???!!! Ať se Povodí Labe zeptá Českých drah, proč, když vykácejí stromy bezprostředně ohrožující provoz na kolejišti, ponechávají v zemi kořeny? Vždyť zpevňují břehy!!! A stromy přece nejsou zhoršujícím faktorem v době záplav!!! Viděla jsem na vlastní oči v r. 2002 při průjezdu Prahou na Plzeň v korunách stromů stavební buňku, skelet Avie, spoustu odplavených věcí... Kde by všechny skončily? Stromy jsou stejně tak živé, jako lidi, a jejich kácení - není-li nezbytně nutné je VRAŽDOU !

Nepřihlášený uživatel

#521 Re: naprosto souhlasím!!!

2014-06-17 15:46

#513: -

Také jsem přemýšlela, jak tu betonou planinu změnit k lidštějšímu obrazu, snad aspoň kdyby tam dali ozdobné květináče ... Ale stromy jsou k nezaplacení...


Nepřihlášený uživatel

#522

2014-06-18 20:29

kácet, kácet, kácet, ničit, rovnat se zemí, betonovat. Prachy, nic než prachy.
Stromy žijou, stejně jako zvířata, kameny, země.
U nás v Kralupech taky kácej, prý HOSPODÁŘSKÝ LES, mmch poslední kousek přírody u města. A tak jsem taky založila petici....Lidi, prosím vás, držme při sobě,
Milujme stromy, tu zelenou krásu, buďme pokorní, buďme rádi, že ještě pár stromů JE.chraňme je!!!
Myslím na všechny, kteří máte stromy rádi, a děkuju vám! Musíme bejt optimisti, a věřit, že ty naše zvěrstva příroda vydejchá...díky za petici.gábina horáková, kralupy

Nepřihlášený uživatel

#523

2014-06-23 09:30

Jsem sice pardubačka, ale jsem výtvarnice registrovaná v HK a tak mám HK ráda a jsem zde v podstatě hodně často.Stromy rostou velmi pomalu a ničení je nehorázné.Celé generace se snaží o nádherné prostředí a někdo si to prostě rozhodne a nebere v úvahu generační dary. Už bychom se měli zamyslet nad tím co naši předkové znali a dělali.

Nepřihlášený uživatel

#524

2014-06-25 01:08

Díky za tuto Vaši aktivitu... Nicméně jsem skeptický, když se zamýšlím nad počínáním úřadů i jednotlivců při ničení zeleně ve městě, jeho okolí, ale i v celé ČR za posledních cca 20 let. Tyto věci sleduji a nejsou mi lhostejné. Co snahy naší rodiny bylo svého času zachránit přes 150 let starý ořešák ve vnitrobloku na Starém městě v HK. Jeden z nájemníků domu se tehdy rozhodl, že mu strom stíní...Ani fotografie postupného kácení nepomohla vyburcovat odbor životního prostředí. Jen lakonické sdělení pracovnice, že se vlastně jedná o ovocný strom a navíc na soukromém nepřístupném pozemku... Neochota, lhostejnost. Proč se tím zabývat, že? Tolik případů likvidace starých stromů, nebo stromořadí. Myslím, že je to v mentalitě zdejších lidí nevážit si stromů. Jsou lhostejní a cyničtí. V jiných evropských zemích mají ke stromům větší úctu. Například ve Velké Británii. Vemte si třeba často používané, ale neuvěřitelně odpuzující slovo "přestárlý". Toto ohavné slovo se užívá často ve spojení "Přestárlý strom", "přestárlý člověk...". A "přestárlé" stromy se přece musí skácet.... Nic takového jako "přestárlý" přeci neexistuje, nebo ano? Běhá mi husí kůže po těle. Jakoby některé lidi fascinovala dlouhověkost stromů a jiné naopak odpuzovala a měli touhu ji ničit. Jsem milovníkem stromů, především těch letitých. Mám k nim obdiv a úctu už od raného dětství. Jsou mnohem víc, než jen úchvatným výtvorem přírody. Jsou pro mne pojítkem mezi minulostí a současností. Jsou živými svědky událostí a dob dávno minulých. Byly současníky generací našich předků. Dotýkám se jich a je mi pod nimi dobře. Rád si je fotím a raduji se z toho, že tu ještě jsou. Když takový starý strom odstraníte, zmizí z krajiny právě to pouto s minulostí. Ta část paměti krajiny. Krajina zevšední, stane se prázdnou a ochuzenou. Sám pěstuji stromy na zahradě, abych je pak mohl někam zasadit. Promlouvám k nim a oni to vědí. Daří se jim totiž u mě dobře. Moje lípa, habr, dub, černá olše... Každý z nás by měl za svůj život zasadit strom. Strom je živý tvor. Nezabíjejte ho.
Petr Vasilevskij


Nepřihlášený uživatel

#525

2014-06-28 07:10

podpis vyjadřuje vše.