Zachraňte krásné Podyjí před obrovskými větrníky


Nepřihlášený uživatel

#101

2014-01-25 11:52

Na Vranově jsem prožil celé mládí a stále se tam vracím,máme tam chatu.Nedovedu si představit,že na některém výhledu do krásné přírody bude trčet stožár s vrtulí.Protože jsem hodně procestoval Rakousko a vím jak jim záleží na přírodě,nechápu jak by taková stavba u nich mohla projít.Jsem zásadně proti.
Šťastník
viot,

Nepřihlášený uživatel

#102 Re:

2014-01-25 12:00

Potvrzuji

Šťastník

 


Nepřihlášený uživatel

#103

2014-01-25 12:55

Je třeba ochránit poslední zbytky krásné přírody, kterým NP Podyjí bezesporu je.

Nepřihlášený uživatel

#104

2014-01-25 12:58

Větrná energie, navíc dotovaná, vůbec neřeší energetickou situaci. Je dost prostoru v méně obydlených místech na severu Evropy, než v posledních zbytcích krásné přídy střední Evropy.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-01-25 13:00



Nepřihlášený uživatel

#106

2014-01-25 15:00

Neuvěřitelné !!!

Nepřihlášený uživatel

#107

2014-01-25 15:13

Nechci aby se misto Vranova nechaly udelatvetrniky!!! Takhle zkazit krasnou prirodu a prostredi Vranova to je otresne!!

Nepřihlášený uživatel

#108

2014-01-25 15:17

Byli jsme ve Vranove na dovolene s pritelkyni. Pristi leto tam chceme jet opet a predstava ze by jsme tam nemohly kvuli nejakym vetrnikum je hruzostrasna opravdu!! Kdo toto mohl vymyslet...

Nepřihlášený uživatel

#109

2014-01-25 17:27

Jsem rodák ze Znojma a nepřerušil jsem kontakt s touto krajinou. Nesouhlasím s využíváním výjimečně zachované přírody pro potřeby energetiky, chemie, průmyslu apod. Tato krajina má být využívána pro relaxaci lidí, pro milovníky přírody a přírodovědce ev. ekology.

Nepřihlášený uživatel

#110

2014-01-25 17:37

Elektřinu potřebujeme všichni, ale nevím proč by tyto zdroje obnovitelné energie, tím myslím jak větrné elektrárny, tak i sluneční kolektory, měly rušit naši krajinu. Stačí mi pohled na nevkusné umístění "větrníků" v pohoří Nízký Jeseník ! Stejně tak by kolem každého "pole slunečních kolektorů" mohl být aspoň třímetrový živý plot, aby co nejméně rušily své okolí. Myslím si, že větrníky by mohly být umístěny jen do již narušené krajiny, třeba kolem atomových elektráren s dobrým napojením na distribuční síť a sluneční kolektory by měly být umísťovány jen na střechy rodinných domů nebo na haly průmyslových objektů ! Nikdy ne na úrodná pole a do krásné krajiny!!!


Nepřihlášený uživatel

#111 Re:

2014-01-25 17:52

#7: -

Vždy se musí udělat kompromis. Chtěl bych Tě ale vidět, jak by se Ti spalo s "Větrníkem" na zahradě, je vidět, že jsi u žádné větrné elektrárny nikdy v klidu nepostál a neposlechl si její zvuk. Stejně tak s vysokými frekvencemi zvuku ruší i měniče slunečních kolektorů.

 


Nepřihlášený uživatel

#112

2014-01-25 18:40

V tisku se před týdnem objevil tento názor jednoho z našich krajských politiků: "Náš kraj větrné elektrárny na svém území nepodporuje, ale co se bude dít na rakouském území, je věc Rakouska. Musíme respektovat jejich suverenitu, nicméně budu dolnorakouského hejtmana Erwina Prölla informovat o tom, že je to varianta, která není lidem na jižní Moravě příjemná." Děkuji proto organizátorům této petice, že můžu dát najevo i svůj názor. Nemyslím si, že projekt Windpark Nord je věc Rakouska. Formulace „není příjemná“ ani zdaleka nevystihuje mé pocity.



Nepřihlášený uživatel

#113 Re:

2014-01-25 19:50

#7: -

S tímto názorem se nemohu ztotožnit, byť obsahuje zrnko pravdy - je nezbytné být aktivní a pokud chceme mít prostředí čistší a bezpečnější je nutné se vzdát určitých věcí a nechat např. na svém pozemku stát stavby, které podporují moderní přenosovou síť, či produkci čisté elektřiny.

Druhá věc je opodstatnění větrné energie jako celku - na severu Německa se ukazuje, že tento systém není pouze jednoznačně pozitivní a že jeho podíl na celkovém energetickém mixu by měl být spíše nižší - proč asi Holandsko postavilo phaseshiftery a my si je buďto postavíme, nebo budeme muset masivně investovat do přenosové soustavy?

Druhá věc je, že národní park existuje proto, aby se zachoval určitý stav přírody a přírodě rozhodně zvuková stránka těchto kolosů neprozpívá.

A závěrem - pokud jste pro zelenou energii, tohle by jí marketingově silně uškodilo. Takže mám podezření, že jste vlastně jakási Bakalova klika;)

Karel Janíček ml.

Brno


Nepřihlášený uživatel

#114

2014-01-26 07:17

Nenavidim vetrniky.Jako debil.


Nepřihlášený uživatel

#115

2014-01-26 07:58

Myslím si, že by okolí Vranovska mělo zůstat takové jako je, bez supermoderních staveb, které by určitě narušily historický ráz krajiny s dominantou Vranovského zámku. Stačí to, když vidíme co se nám urodilo na jinak úrodných svazích solárních elektráren. Toto všechno jsou nevratné zásahy do naší přírody.
Eda ze Znojma

#116 Pravda

2014-01-26 09:06

Teď jste se vzbudili když jdou spotavit vrtuli, kde jste byli když z několika polí udělali solární hnusy... raději vrtuli než nebezpečný odpad na polích...

Nepřihlášený uživatel

#117

2014-01-26 09:07

Jsem zásadně proti budování takových monster v blízkosti tak krásné oblasti jako je Vranovsko a okolí . Pohled z rozhledny Bítov by byl ůplně katastrofální ,už jenom jízda z Olbram Kostela do Pavlic vás přepadne v lese obrovská Fotovoltaika jako rána pěstí chranˇ.me si naši krajinu

Nepřihlášený uživatel

#118

2014-01-26 09:20

Nesouhlasím se stavbou obrovských větrníkuv oblastí Podyjí Kůlová M.

Nepřihlášený uživatel

#119

2014-01-26 12:47

Jsem "čerstvý" důchodce, do konce r.2013 jsem byl (11 let) zaměstnancem odboru životního prostředí MěÚ v Morav. Krumlově. Národní park Podyjí jsme posl. roky pravidelně celý odbor navštěvovali některý vybraný víkend. Větrné elektrárny do nádherné CHRÁNĚNÉ krajiny Parku v žádném případě nepatří, a to nejen z důvodů uvedených v průvodním článku k této petici, ale hlavně pro zásadní narušení panenské přírody Parku. S.Krška

Nepřihlášený uživatel

#120

2014-01-26 12:59

Neničme si již tak zdevastované životní prostředí, nehandlujme zbytky nedotčené přírody za zisky z monstrózních věží, nad kterými jednou všichni spláčeme.

Nepřihlášený uživatel

#121

2014-01-26 14:24

Rozum mají od nás a řeč od Němců.
amigox

#122

2014-01-26 15:33

Já souhlasím, proč ne elektrickou energii potřebujeme víc a víc, každá obec(tam kde to je efektivní) by o větrnících měla uvažovat.

Nepřihlášený uživatel

#123

2014-01-26 16:53

Nedovedu si představit nic horšího než zběsilé ekology, kteří v rámci obnovitelných zdrojů neobnovitelně ničí nádhernou krajinu jako je Vranovsko. Byla by to hrozná škoda.

Nepřihlášený uživatel

#124 Re:

2014-01-26 17:41

#7: - Já bych si nechal klidně postavit atomovou elektrálnu na zahradě to by byl krásný nájem a už bych nemusel nic dělat čau Zdenda

 


Nepřihlášený uživatel

#125

2014-01-26 18:09

Kdo jste jeli z Mikulova do Vídně , tak pochopíte že les stožárů větrných elektráren je skutečnou zkázou pro jakoukoliv krajinou scenerii.



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...