Zachraňte Kociánku

Hana

/ #102 komentář

2014-08-21 16:46

Dobrý den ! Ráda bych se s Vámi podělila o nezapomenutelný zážitek. Dnes nastoupil můj syn do Soc.-terapeutické dílny na Kociánce a při projednávání smlouvy "se mi pěkně udělalo špatně". Musím prý smlouvu uzavřít na dobu určitou- na 1 rok. Podotýkám, že toto zařízení jsme si vybrali po pečlivé úvaze a jedním z důvodů bylo i to, že klienti zde mohou pracovat na dobu neurčitou až do 55 let ( a tím nám velmi ulevili od nejistoty z budoucnosti ). Vnitřně naštvaná jsem ihned navštívila pana ředitele, který mi vysvětlil důvody smluv na dobu určitou ( nařízení podle nového občanského zákoníku, lepší efektivita práce zaměstnanců Kociánky ).Podle mých zjištění  je tato informace mylná a vykládat si tak Občanský zákoník je nesmysl.Co se týče lepší efektivity práce zaměstnanců Kociánky , neměl by si pan ředitel brát jako rukojmí klienty, ale měl by se hlavně starat o jejich spokojenost. Nakonec jsme se dohodli, že si mám smlouvu vyjednat sama u pana vedoucího dílen s tím,že to bude na jeho zodpovědnost (chudák pan vedoucí, ten si to možná pěkně odskáče) - nejvíc na 3 roky a bude v ní dodatek o tom, že ( vlastními slovy )  "Kociánka před ukončením smlouvy buď sežene adekvátní návaznou péči nebo se smlouva automaticky prodlouží" ( což je také právnický paskvil ). Následně se mi smlovu podařilo vyjednat s p. vedoucím dílen na 3 roky.

JSEM ZKLAMANÁ A NAŠTVANÁ ,ALE NEZBÝVÁVÁ MI MOMENTÁLNĚ NIC JINÉHO, PROTOŽE MUSÍM DO

                                                           PRÁCE !!!