Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #7323 Nikolaj Azarov v rozhovoru pro italský list Il Giornale.JAK TO BYLO S UKRAJINOU RUSKO TO NEBYLO

2016-02-28 20:30

USA od ukrajinského vedení požadovaly agresivní protiruskou politiku. Byly však odmítnuty, a tak přešly k činům. Prohlásil to bývalý ukrajinský premiér Nikolaj Azarov v rozhovoru pro italský list Il Giornale.

„Na jedné straně, demonstranti, kteří se objevili prakticky odnikud, začali obsazovat státní instituce, a na druhé straně, začala naprosto neuvěřitelná intervence USA do vnitřních záležitostí suverénního státu. Přišla ke mně Victoria Nulandová, diplomatická poradkyně prezidenta Obamy a dala mi ultimátum: buď sestavím novou vládu národní jednoty, která uspokojí protiruské síly, nebo Amerika nebude stát stranou událostí", řekl Azarov.

Bývalý premiér, podle svých slov, při rozhovoru s Nulandovou zdůraznil, že jeho vláda je zákonně zvolena a dvakrát získala důvěru.

„Já jí přímo řekl, že ukrajinskou politiku určuje ukrajinský lid a ona nemůže jednat takovým tónem s jeho zákonným zástupcem", prohlásil Azarov.

Více: Nikolaj Azarov v rozhovoru pro italský list Il Giornale.JAK TO BYLO S UKRAJINOU RUSKO JE V TOM NEVINĚ