Petice na podporu vedení školy SPŠ na Třebešíně

stoner

/ #23

2016-03-01 23:47

Šikana je globální problém děje se to v ruzných formách. Absolutně souhlasím s vyhazovem žáků a řádným potrestáním svědků.

Šikana a nerespektování autorit je vinna především rodičů. Dalším z faktorů je prostředí ve kterém vyrůstají. Chce to aby už na základních školách byla prevence a zamezení jakéhokoliv typu šikany. Zde je ještě možnost děti morálně napravit, jenže to by museli rodiče s třidníma učitelama daných tříd více spolupracovat. V dobách minulých byly na třídních schůzkách rodiče v pozoru jako žáci a řešily problémy v zárodku. V dnešní době se učitel bojí, že si na něj budou rodiče stěžovat a v důsledku okolností ho vyhodí. Jsem proto aby se posíllila legislativa učitelů. Úplně nejlepší by byl občasný výchovný pohlavek od kantora. Ke konkrétnímu případu tady byla taková shoda okolností, že si to člověk nedokáže představit a už vůbec né člověk, co je jenom fanouškem u televize. Paní profesorka Ludmila V. měla psychické potíže, velmi vážné zdravotní potíže. Nikomu se nechtěla svěřit s tím, že to nezvládá, protože za prvé nemohla přijít o práci, když měla doma nezletilou dceru, kterou musela finančně zajistit plus o matku o kterou se musela postarat. Dalším z faktorů byl alkohol, který zrovna v ohledu s jejím stavem nebyl adekvátní. Hlavně o tom věděli agresoři, že pije tím pádem vźnikl docela dobrý umlčovací prostředek a paní profesorka se ocitla v pasti a ještě k tomu učebna, kde trávila vyučovací hodiny byla ta nejvíce zapadlá na škole.P.etice vznikla z ohlasu žáků a rodičů, kteří mají k danému připadu mnohem blíž než nějakej Karel z Brna. My ve vedení věříme a víme,že nepochybilo a paní profesorku Kubíkovou známe a víme, že je protekční vůči profesorům a hlavně byla v úzkém styku s paní profesorkou Ludmilou, která ji ze strachu o místo nic nesdělila. Mně tu jde o to abych očistil jméno školy, která nabízí stále mnoho a ukázal, že tu jsou lidé uvědomělí a vzdělaný. PS:Některé komentáře mi příjdou, tak nechutné, že pochybuji jestli jste vůbec lidé.