Petice za okamžité odvolání výpovědi prof. Horáčkovi


Nepřihlášený uživatel

/ #16

2016-06-03 08:10

 

Byl jsem upřímně dojat "Nepřihlášeným uživatelem" z příspěvku 15. Oceňuji jednak pokus o satiru a zároveň apel na naše svědomí s odkazem snad na slušné chování. Nejvíce se mi však líbil bonmot - "Současné vedené se přinejmenším chová korektně." Dobře. A zná Nepřihlášený uživatel skutečné dění na LDF, nebo jen podléhá selektivní paměti z let minulých? Dále nám p. Nepřihlášený píše: "Nicméně nemyslím si, že jde o pomstu, jde o dopad důsledků činů předchozího děkana." Tak potom to jasně napovídá tomu, že se jedná skutečně pouze o POMSTU a vyřizování účtů. Pokud někdo neustále setrvává a lpí na vyjmenování důvodů, proč se toto evidentně vše děje, co za tím stojí a co se vše událo ....tak je to pouhopouhá zášť, co přetrvává ve zbědovaných a frustrovaných jedincích, co touží dát všem najevo, jak se točí "Boží" mlýny, místo toho aby se dál snažili zachovat objektivní pracovní podmínky a úroveň na půdě univerzity.  Vážně po tomhle si pan nepřihlášený ještě pořád myslí, že se nejedná o pomstu? Pokud současné vedení jedná korektně, tak proč nevystupuje diplomaticky? Jsou zde i jiné cíle (inovace vzdělání, výuky, podávání projektů, spolupráce se zahraničím), než vyhlásit džihád sympatizantům přátel mých nepřátel. "Sám jsem zažil vyhrožování na své kůži a v okruhu mých kolegů..." Dobře, taky jsem byl studentem a tyto věci mně unikaly, ale jestli potom pan nepřihlášený uživatel ví, jaké zastrašování a vyslýchání probíhá na fakultě nyní? Kdo byl k této uvědomělé službě povolán? Je toto opravdu za potřebí pro akademickou půdu? Co pozitivního to přinese pro studenty? Politika na základě sympatii a antipatii NIKDY fungovat nebude! Diplomacie a neohlížet se pořád do minulosti... 

Na závěr bych rád také přidal citát od Jana Wericha: - "Agrese je paruka na duševní pleš." 

Marek F.