Petice za okamžité odvolání výpovědi prof. Horáčkovi

Petr S.

/ #21

2016-06-04 02:07

Vážení univerzitní honorábilis a spektábilis,

v rámci noční nespavosti procházím web a narazil jsem i na tuto "pěknou" petici a k ní připojenou diskusi, která mne velmi pobavila s proto si dovolím připojit svůj komentář. Petice a zřejmě i to, co jí předcházelo, je hezkou ukázkou častých poměrů na českých VŠ, kde proti sobě bojují různé zájmové skupiny a elity. Neznám pozadí případu, ale vím, že vždy platí "na každém šprochu, je pravdy trochu". Také vím, že pokud se zaměstnavatel rozhodne dát svému zaměstnanci výpověď, nikdy to nedělá úplně bezdůvodně. Nemohl jsem přehlédnout ani odkaz na stránky dotčeného ústavu, které jsou spíše mocenským manifestem a po pravdě se velmi divím, že univerzita jako zaměstnavatel takové stránky vůbec toleruje. Pánové rozjeli boj s univerzitou jako svým zaměstnavatelem a nyní se diví, co že to přineslo. Skutečně mne také pobavila elitářská prohlášení představitelů ústavu. Nemyslím si, že je vhodné "držet hubu a krok", ale je rozdíl mezi konstruktním a destruktivním přístupem.

Abych to tedy shrnul, tak mne zaujala zarputilost podepisujících, ale mám obavy, že své podpisy připojují z důvodů osobních sympatií, nikoliv na základě znalosti věci. To je u petic na internetu bohužel běžné. Já si svůj podpis připojit nedovolím.

Petr S.

P.S. Citát si odpustím.