Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #10211

2016-07-05 18:49

VIDEO: Brexit je porážkou Baracka Obamy a jeho globalizační smlouvy TTIP. Donald Trump jí možná nahradí smlouvou s Velkou Británií. Konec globalizace, začátek integrace? [CZ Titulky]


Až do konce týdne jsem tady v Číně a jsem doslova zahlcen reakcemi čínského podnikatelského sektoru na výsledek Brexitu, budu o tom mít velký obsáhlý článek, ale jenom velmi narychlo to nejdůležitější. Celá Čína je na nohou a hovoří se tady na ekonomickém fóru o konci „soft“ globalismu. Oni tak nazývají globalismus v EU, kde z prvků globalismu funguje jenom jednotný trh, ale nikoliv vláda, obrana, zahraniční politika a hlavně ne daně. A to je problém. Další zajímavost, čínská centrální banka tiskne obrovská kvanta juanů už od února tohoto roku, čínská ekonomika se zpomaluje a dluh domácností roste raketovým tempem. Země se bojí recese obřích rozměrů. Hlavním viníkem je zde spatřována pomalá globalizace, která podle Číňanů v EU nefunguje dobře. Čína začíná hovořit o potřebě změny v Evropě a především o něčem, co mi připadá jako začátek nového konceptu světové ekonomiky. Všude se teď mluví o procesu „integrace“.


VICE-VIDEO: Brexit je porážkou Baracka Obamy a jeho globalizační smlouvy TTIP. Donald Trump jí možná nahradí smlouvou s Velkou Británií. Konec globalizace, začátek integrace? [CZ Titulky]