Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.

Josef - Morävany

/ #4445 Jakoby odbočím

2012-01-21 17:38

DObrý den debatérky a debatéři. Dovolím si se svojí troškou do mlýna.Tato troška jakoby nesouvisela s touto peticí, ale když se hlouběji zamyslíte tak mi dáte za pravdu, že souvisí. Dnes nad ránem, kolem 6 hodiny jsem se na ČT 2 díval na pořad o 2. světové válce - o SS divizi Vlámů a pak o bitvě u Prochorovky v SSSR . STyl a pojetí komentáře byl tak perfektně modifikován, že nezasvěcený člověk musel nabýt dojmu, že SSSR obsadil Belgii, napadl Německo. Hrdinství ss-manů na východní frontě vychvalováno do nebes. Chtělo se mi zvracet. Pak jsem si vzpoměl na debatu s jedním kolegou , který se jako Václav Havel omlouvá a stydí za odsun Němců. Dovolává se faktů, že už Husité dělali po Evropě peklo, takže Němci jsou v tom absolutně nevině. Ne nejsou. Němci rozpoutali dvě světové války. TO JE FAKT. Dodnes neuhradili naší zemi válečné reparace. Odsun Němců - si nevymyslel ani Klement Gottwald, ani Beneš, ale USA, VB, SSSR. A Husité vyrazili na spanilé jízdy teprve po 4 křižáckých výpravách (Koho jiného než Němců) do Čech. Jejich největší výprava k Baltu - byla na POZVÁNÍ a POŽÁDÁNÍ POLSKÉHO KRÁLE - který potřeboval pomoc - hádejte proti komu ? Proti řádu německých rytířů. Takže toliko fakta. Závěr je jasný- čech, moravan. slezan - nemají žádnou hrdost. Kdyby měli honosili by se úspěchy Husitů, tak jak se Francie chválí úspěchy Bonaparta (Napoleona ) ,kdyby měli hrdost kecálků a vlezprdelků do německých zadků by se zeptali : Vyhnání ? Ale to všechno byli občané 3. říše - tedy okupanti. Je snad vyhnání okupanta nemorální ? A kdy se omluví Němci ? Např. má rodina byla Němci vyhnána z domovů také, rozbilli nám dům, děda byl totálně nasazen - dodnes naše rodina nedostala ani Ň. A ani se nikdo neomluvil. Ta¨kže z hlediska vyšího principu mravního - vražda na tyranu není zločinem. I já schvaluji vyhnání Němců - všemi možnými prostředky v době, kdy byl prováděn.