Výzva Papeži Františkovi k zastavení stamiliardového okradení ČR

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#31

2013-06-04 10:12

Podepsal jsem tuto petici po zveřejnění závěrů ústavního soudu který vůbec nevzal v úvahu nejen naprosto pochybný a neobhajitelný rozsah restitucí ale ani zcela nedemokratický způsob protlačení zákona sněmovnou za pomoci zkorumpovaných poslanců a dokonce i poslanců, u kterých již v době schvalování bylo jasné , že jejich odsouzení je více než pravděpodobné. To že nejvyšší představitel katolické církve v ČR kardinál Duka k tomuto postupu neměl nejmenší připomínku dokládá dle mého názoru hluboký morální rozvrat katolické církve v ČR, kde hromadění majetku dostalo přednost před duchovní službou.

Odpovědi

Renata

#77

2013-06-06 07:28:16

Při panelové diskuzi, konané  na podzim minulého roku na půdě PS jsem oslovila generalního sekretáře (  to je  hodně podivná funkce vzhledem k církvi, že?) proč si katolická církev žádá takovou výši odškodnění v době široké sociální nestability a ekonomického propadu? Neodpověděl mi - proto jsem dodala " pán Bůh chodil bos, pomáhal potřebným a krmil hladové" om opět bez jakékoliv reakce ke mně, zavřel tašku, tiše něco poznamenal svému společníkovi a odešel, i když diskuze ještě hodinu pokračovala. Mimochodem nejedná se o restituci, ale o vyjmutí a předání, proto jsou mnohé nároky nedoložitelné a právně neplatné v rámci restituce - oni jim to nevracejí, ale dávají!!!