Omluva za Tibet 2014

Quoted post


#661 Re: Re: Osamostatnění

2014-04-30 12:59

#656: Kristýna - Re: Osamostatnění

a jaká je ona historie? Měl jsem za to, že historicky bylo území dnešního Tibetu čínské a ti, kteří sem přišli (ze severu Číny a Mongolska), vedli dlouhá léta boje proti Číně.... Takže máme tu: Čínu jako říši, jejíž součástí je území Tibet. Na toto Tibetské území přijdou nějací lidí a vyhlásí Tibetskou říši. Co je na tom tak odlišného od toho co jsem napsal?

Odpovědi

občan

#662 Re: Re: Re: Osamostatnění

2014-04-30 13:05:39

#661: já - Re: Re: Osamostatnění

Řešíš tu kdo prohlásil určité území poprvé za svoje a to je hloupost.

Všichni víme že Tibet je samostatný a není Čína tak prosím trochu pokory a respektu k národům, obzvláště když jsou tak podstatné jako Tibet.

 

Kristýna
Nepřihlášený uživatel

#663 Re: Re: Re: Osamostatnění

2014-04-30 13:10:24

#661: já - Re: Re: Osamostatnění

Tibet býval do 50. let nezávislým státem, tzv. Tibetským královstvím. Žijí zde Tibeťané, mluvící tibetským jazykem. Do 50. let byl Tibet UZNANÝM samostatným suveréním státem, který je teď okupován (podobně jako my po 68. roce). Jinak Tibet sám o sobě vznikl někdy okolo 7. století a byl v častých konfliktech s Čínou, Mongolskem atd, nekdy na čas ovládán, ale opět vymaňen ->>>>>> Je to samostatný stát se svou vlastní historií. Byl sice v 18. a 19. století kolonií, ale nikoli Číny, ale Anglie a Francie a pak získal nezávislost.

 

Alespoň si zjistěte fakta, než tu budete něco psát. Pokud jde o vaše přirovnání s Prahou, tak Praha byla od počátku (pokud vezmeme v potaz první Přemyslovce, protože dřívější zmínky nemáme, VŽDY součástí Českého státu. Hlavně že tu vyřváváte, abychom si zjistili co nejvíc informací :DDDDDD