Petice proti zavezení Propadliny na Žebračce

Quoted post

Tomáš Gavlas

#3

2011-08-23 04:37

O tom, že propadlina na Žebračce láká ilegální návštěvníky, nelze pochybovat. Avšak mi není znám jediný tragický případ z tohoto místa. Zlatohorsko má od pradávna svůj přirozený biorytmus: období rozkvětu města šlo vždy ruku v ruce s těžbou nerostů a pak období úpadku kdy se lidé snažili uživit všemožně. Dnes, kdy se Zlatohorsko potýká s četnou nezaměstnaností, je jeden z možných příjmů turistický ruch. Nedaleko od města vyrostl hornický skanzen, kde snad každý návštěvník zakusí "zlatou horečku" a zkřehlými prsty hledá na dně pánve své vysněné zlato.Hornická historie se stala pro turisty doslova magnetem. Vazba na hornickou historii je pro mě jako "Zlatohoráka" morálním bohatstvím a hrdostí. Proto pro mě zpráva o zasypání propadliny byla stejně šokující jako by byla pro Blanenské zpráva o zasypání Macochy. Kdyby někdo oplotil Macochu, myslím že by se nebylo čemu divit, kdyby návštěvníci Moravského krasu přelézali plot, aby tuto raritu spatřili. Nebylo by rozumnějším a také LEVNĚJŠÍM řešením tuto propadlinu přizpůsobit návštěvám turistů? Je opravdu nutné v době růstu státního dluhu investovat 100 mil.Kč k definitivnímu zničení památky která není o nic nebezpečnější než již jmenovaná propast Macocha? Myslím že tady vůbec nejde o bezpečnost veřejnosti, ale jen a jen o byznys.
Pevně věřím žě zvítězí selský rozum a propadlina na Žebračce bude zachována pro další generace jako svědectví jedné doby. Tento komentář zakončím mým oblíbeným citátem: SPOLEČNOST, KTERÁ SI NEVÁŽÍ VLASTNÍ HISTORIE, NEMÁ ŽÁDNOU BUDOUCNOST. Tímto taky děkuji médiím za popularizaci a každému,kdo podpoří tuto petici...:) Tom

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#16 Re: a proč jste zlatohoráci tleskali, kdaž vám před 4 měsíci střelili těžní věž ?

2011-08-23 16:05:04