Petice za podporu Miloše Zemana

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#3

2014-11-04 10:18

Pan president nazval věci pravými jmény. Bez pokrytectví, bez zbytečných příkras. Pussy Riot se navíc samy tak nazvaly, nechápu tedy rozhořčení, jaké výrok pana presidenta vyvolalo. Mě osobně vůbec nevadí, že hlava mé země umí anglicky.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#89 Re:

2014-11-06 14:57:30

#3: -  

 Vážená paní / vážený pane,

obávám se, že s páně prezidentovou znalostí angličtiny to vůbec není tak růžové, jak byste si nejspíš přál(a). Podrobně o tom píše paní O'Toole ve svém komentáři s titulkem "Pan prezident asi nemá angličtinu rád", který naleznete na blogu serveru iDnes.cz. (Přímý odkaz na tento článek se mi sem bohužel nepodařilo vložit.)

Ostatně podobně jako má pan prezident mezery ve znalostech anglického jazyka, Vy máte zjevně mezery ve znalosti jazyka mateřského. Ve Vašem příspěvku mělo stát "mně", nikoliv "mě".

D.F.

abcdef

Nepřihlášený uživatel

#106 Re:

2014-11-06 16:08:14

Mně spíš vadí, že neumí. Výslovnost tak za 4, výklad slova nepřesný - kdyby uměl, věděl by, že pussy, krom původního významu, sice znamená to, co tak buransky řekl, ale v angl. je to eufemismus, tzn. není to vulgární samo o sobě, jen v kontextu. Zatímco v češtině je to, co řekl, vulgarismus. You should study harder Mr. President.


Nepřihlášený uživatel

#128 Re:

2014-11-06 16:58:17

#3: -  

 No hlava země právě anglicky neumí, vždyť to ani neuměl vyslovit. A jestli jste poslouchala jeho projev v Číně, musela jste stát v němém úžasu, ta angličtina byla na úrovni žáka základní školy, výslovnost až hanba.  Pokud vůbec tedy anglicky umíte a dokážete to posoudit....

Jiří Sláma

#162 Re: 3 - Pomohlo by, kdybyste se naučil/a anglicky

2014-11-06 19:31:26

#3: -  Pomohlo by, kdybyste se naučil/a anglicky

 p. Zeman umí anglický velmi bídně, ovšem jednooký králem.  "Pussy" znamená kočička, "Pussy riot" tedy něco jako "kočičí vzpoura".  Slangovně je pussy obdoba americkeho "beaver" (bobra).  

Navíc vůbec nejde o to,  jak se ty ženské nazývají, nebo co dělají.  Problém je v tom, že president civilizované země by se neměl v rozhlase vyjadřovat jako hulvát a označovat za pokrytce ty, co vulgárně nemluví. 


Nepřihlášený uživatel

#170 Re:

2014-11-06 20:11:31

#3: -  

 Jsi fakt idiot ůplně stejnej jako náš el presidento.


Nepřihlášený uživatel

#280 Re:

2014-11-07 12:58:22

#3: -  A vy umíte stejně dobře anglicky jako on :-) (pussy se nečte pasy)

 

mydlice

#523 Re:

2014-11-09 08:29:00

#3: -  

 Pan prezident už několikrát nemluvil pravdu - a tvrdošíjně trval na svém i poté, co byl konfrontován s realitou, která byla odlišná. Nedávné "šťavnaté" Hovory z Lán jsou další ukázkou. Pro mě je to jen důkazem toho, že nedokáže uznat svoji chybu - a je jedno, jestli jde o triviální nebo zásadní věc. Pro mě je ale nepřijatelný i z jiných důvodů: je to arogantní člověk neschopný dialogu - všimněte si, že s kýmkoli mluví, pokud je mu to dovoleno, přejde do monologu, jehož účelem je většinou své okolí školit, dát mu přednášku, demonstrovat svoje úžasné znalosti čehokoli. A udělat z toho druhého blbce. Zdá se mi velmi pravděpodobné, že spoustě jeho fanoušků se líbí skutečnost, že se takto chová - protože i oni by to rádi někomu "natřeli", zesměšnili ho, ale nemají tu výřečnost. Takže prostřednictvím Zemana si toto realizují. Pokud jde o jeho angličtinu, nebudu se pouštět do detailní analýzy, i  když bych mohla, protože se angličtinou živím. Vyjádřím se jen k tomu jednomu tolik diskutovanému slovu: PUSSY. Pokud jej vyslovíme tak, jak jej vyslovil Zeman, tedy s "a", pak je překladem přídavné jméno "zhnisaný", "hnisavý". Nic jiného. Pan Pokorný ho správně (a velmi civilizovaně) opravil, ale Zeman celou věc igonoroval. Přitom i za předpokladu, že by výslovnost byla správná (tedy s "u"), má slovo minimálně 5 různých významů. Na rozdíl od té dříve zmíněné varianty. Takže jeho výklad spojení PUSSY RIOT je přinejmenším velmi subjektivní a rozhodně by se měl brát jen jako jedna alternativa z několika možných. Myslím, že dobrému prezidentovi by neměla chybět soudnost, sebereflexe a pokora, tím se neshazuje, naopak ukazuje velikost svého ducha. Nic z toho ale Miloš Zeman bohužel nemá.       


Nepřihlášený uživatel

#692 Re:

2014-11-10 20:16:48

#3: -

Buhužel nemáš být na co hrdý je to Topolánko-Sobotkovska angličtina....neumí ani vyslovit krasné slovo "pussy".....


Nepřihlášený uživatel

#714 Re:

2014-11-11 10:58:31

#3: -  

 Nazvat věci pravými jmény jde lépe a trefněji slušně. Pan prezident si vybral křupanský způsob, přestože by měl sloužit spíš jako pozitivní vzor. A někteří lidé ho kvůli tomu brání...

Micka

#1072 Re:

2014-11-21 14:49:35

#3: -  

 Nedát se odradit od pražského " odpadu ". Moc našemu panu prezidentovi fandím, ať se nedá a vydrží.


Nepřihlášený uživatel

#1143 Re:

2014-11-23 04:07:46

#3: -  

 Právě že neumí.....