ANO barevný Nuselský most

Quoted post

RZ

#27 Re: Re: Rz ty si retard

2012-09-01 18:34

#20: Duchaplný Pražák - Re: Rz ty si retard

Tak za prvé se chovejte slušně vážený pane, nikomu netykejte  a neoznačujte za retarda.

Aby jste byl v obraze , tak si přečtěte Autorský zákon  č. 121/2000 Sb viz   http://zakony-online.cz/?s4&q4=all   a možná  pochopíte o co jde.  Taky si přečtěte stanoviskou autora Ing. arch. Hubičky k pomalování mostu, nebo stanovisko Národního památkového ústavu. Jak říkáte, že most je veřejný majetek, tak k jeho úpravám jsou třeba souhlasy a stanoviska - snad jste schopen toto pochopit.    http://biggboss.cz/news/2151

Barevné řešení zateplaných fasád panelových domů je hrozné, není většinou provedené podle výtvarných návrhů, je to v režii dodavatelů - šikné barevné pásy, obdélníky atd. Nejsem proti barevným fasádám, ale to co je vidět je někdy příšerné.

 

 

Odpovědi

Ne příliš duchaplný Pražák ...

#30

2012-09-01 21:18:30

#27: RZ - Re: Re: Rz ty si retard

Řekněmě, že jsem to s tím retardem přehnal, za což se dodatečně omlouvám.

Jako vážně mi chcete říct, že Nuselský most jako takový patří do režie památkářského ústavu ? To mi přijde víceménně k smíchu.

Pokud se vrátím k problémům nechutných fasád, jsem člověk bydlící v nově zatepleném panelovém domě s nahodile danými barvami a pár čtverečky a říkám Vám, oproti šedivým kurníkům, co zde byly k vidění dříve, je to změna o 100%  k lepšímu, i když občas tomu ten design chybí komplet.

Jen vážně nezavrhujte světlou stránku legálního graffity. Pokud nevidíte i na pracích těchto umělců umění, je to zvláštní nýbrž mě několikráte přišli mnohem lepší než kdejaké malířské plátno. Ale zřejmě je to otázka vkusu a preferencí.

Jen si zodpovězte jednu otázku, Vám se stávající barva a design Nuselského mostu líbí ? Přijde Vám to jako barevně využitá plocha či jen šedivé pilíře, prosímvás zamyslete se alespoň nad tímto. Nikdo neříká, že tam bude nápis černou lihovkou či spreyem nějakého "writtera", ale zajímavé umění....

Pokud stále váháte, najděte si nějaké dílo ze zahraničí či legální graffity provedené v ČR, dostatek fotek naleznete jistě při jednoduchém hledání ....


Nepřihlášený uživatel

#47 Re: Re: Re: Rz ty si retard

2013-02-19 22:44:46

#27: RZ - Re: Re: Rz ty si retard

No, tak snad ty barevný fasády také schvaluje, v rámci stavebního povolení architekt, nebo né?