Petice proti nepravidelnosti rodičovských příspěvků.

Quoted post

Rozlobená více než Paní Rozlobená

#152 Re: #20

2013-02-21 17:14

#23: Paní Rozlobená - #20

Hm, tak to by mě zajímalo z čeho žijete. Jsem maminka na RP. Vždy jsem myslela na zdaní kolečka a skoro až ve 30 jsme se s mužem rozhodli pro prvního potomka. Manžel pracuje od 19 let, já začala brigádničit od 14 let, pracovat od 22 při studiu na VŠ. Vždy jsem myslela na zadní kolečka....a min. polovinu platu (cca 6000,-/měsíčně ukládala na naše bydlení, které se nám podařilo pořídit cca před 3 roky...dofinancovat jsme museli jak jinak úvěrem). Než jsem šla na rodičovský příspěvek, měla jsem uloženo cca 80000,-. Přestože manžel pracuje (podniká ve stavebnictví jako OSVČ) a já jsem na RP na 3 roky (7600,-/měsíc) tak po zaplacení všech výdajů (energie, voda, plyn a hypotéka a soc. a zdrav. pojištění manžela a životního pojištění) nám zbyde cca 5500,- na vše pro 3 lidi (což neříkám, že by bylo málo). Jenomže nemáme podporu rodiny, nikdo mi do ledničky nenakoupí, nikdo mi nekoupí ani prd na syna a nikdo mi na ostatní poplatky, které jsem uváděla výše, také nepůjčí (myslím tím rodinu, protože do spotřebitelských úvěrů bych v životě nešla--nejsem blázen) O těch nutných výdajích které jsem psala výše bych Vás chtěla ubepečit, že s nejlepším svědomím je platím zejména pro mého syna, protože, kdybych je neplatila a něco se se mnou stalo, tak by syn byl ve 2 letech několiksettisícový dlužník a jaké by byli jeho vyhlídky. Energie s dítětem máme dražší (já si mohu klidně topit na 17 stupňů, ale kvůli dítěti topím na 2, jinak by byl stále nemocný a ještě více peněz než do topení bych dala do léků...ale to je dlouhá debata.

Jinak co se týká podpory od státu....o tom se s Vámi nikdo nehádá. Jen jde prostě o princip, že od státu je rodičovský příspěvek nastaven tímto způsobem a většině maminek (včetně mne) jde o to aby příspěvky chodily pravidelně. A´t se tedy stanový určité datum a je vše vyřešeno

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#230 Re: Re: #20

2013-02-23 09:07:19